Колко е голяма ваната ви?

  • 3 102
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Правя проект на банята ни - 4м2 и на едната страна, която е 2м сме решили да сложим вана. Съпругът ми държи да е голяма - 170 см. Аз лично нямам твърдо мнение дали въобще ми трябва вана - от 6 години сме в една квартира с вана и съм я ползвала 5-6 пъти. Тя е 130 см, и както разбирате на мен напълно ми е достатъчна  Laughing
Но и душ-кабините много не ми допадат, та ще сложим една вана.
Въпросът ми е колко са големи вашите вани и доволни ли сте от размера? Големите явно са по-удобни, но по-трудно се пълнят.
Аз лично ако сложа малка вана ще мога да направя от едната и страна голям и висок шкаф, в който да помещавам стирки, легени, парцали и др. безформени и мокри неща,  на които трудно ще им намирам другаде място.

Моля за мнения, съмнения, пояснения, съвети, предложения и предварително ви благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 46 488
160 е нашата, напълно ни е достъчна  Peace

# 2
  • Мнения: 1 449
Имам голям мъж и голяма вана  Mr. Green по-дълга и по-широка от стандартните
Аз не я ползвам изобщо. Старата беше ъглова,  но те са и по-къси - не са удобни, защото раменете стърчат извън водата.

# 3
  • На село
  • Мнения: 873
160см е дълга нашата вана и 90см широка в най-широката й част (с леко неправилна форма е) - това са "възможностите" на банята ни (210x160), иначе да сме взели и по-голяма. Гледайте и дълбочината й като избирате, защото съм виждала доста плитички.

# 4
  • Мнения: 8 999
Имахме вана с размер 180/80 см. - аз съм ниска и като я миех едвам стигах до срещуположната и стена, разчеквах се буквално, за може хем да измия навсякъде, хем да се опазя суха. Накрая се ноложи при всяко миене да си влизам вътре и аз да се къпя. Сега, в новия апартамент, банята е доста по-малка и се наложи да вземем вана с размери 140/70 см. Е, не можеш да плуваш вътре /моят мъж е огромен и дума не може да става да се изтегне във ваната/, но наистина, колко пъти човек има възможност да отдели 1 час, за да релаксира във вана. Аз лично от години едвам намирам десетина минути за бърз душ - все съм на педала! За децата малкият вариант е идеален ... все още. Мисля, че размер 150/70-80 см е напълно приличен.

# 5
  • Мнения: 22 414
Честно казано нашата вана не съм я мерила, но е около 1.50см. Идеална е, тъй като човек така или иначе не лежи на дъното и, а се обляга на нея. )))

# 6
  • Мнения: 479
Хе-хе! Дотук-благодаря! Продължавайте още - още не съм решила!

# 7
  • Мнения: 6 039
нашата е доста голяма 90/180

# 8
  • Мнения: 2 700
Не съм я мерила, но сигурно е около 1,50 - 1,60 м.
Аз лично я ползвам 2-3 пъти в годината, мъжът ми изобщо не се събира в нея, а на дъщеря ми й е супер. Май само тя й се кефи Laughing
Цял живот съм живяла в апартаменти с вани, но наистина не виждам смисъл в тях. Само им хамалуваш, за 2-3 пъти, които са просто "от немай къде".

# 9
  • Мнения: 6 039
аз пък обожавам вана, не мога да си представя да имам баня без вана, някак неуютно ми е.

# 10
  • Мнения: 479
Май се спряхме на 150/75 - "златната среда" -ни много голяма, ни много малка. Благодаря ВИ!

# 11
  • София
  • Мнения: 430
Не знам дали сте се купили, но много добре преценете размера, ние сме също с 4кв баня, сложихме вана 160/95 от тези с неправилната форма - е, повече от половината баня замина. Тясно е, много трябва да мерите наистина и да видите къде ще я сложите и как ще разположите другите мебели като тоалетна и шкаф с мивка... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт