прясно мляко - откога?

  • 524
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
От каква възраст може да се дава прясно мляко вместо кърма/ам ?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
След годината можеш да се започне да се дава пр. мляко.Но според мен да се замести кърмата или АМ с него най-рано година и половина-две.

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 726
аз започнах да давам към година и 3-4 месеца прясно мляко вместо АМ сутрин на закуска, а кремовете ги правя с прясно мляко от годинката.

# 3
  • Мнения: 547
Започнах да давам малко след годинка - в супи и за закуска с грис, кус кус и др.

# 4
  • Мнения: 153
Момичета, а какво ще кажете за прясното мляко и сметаната, които се съдържат в някои от зеленчуковите пюрета на ХИП, предназначени за 4 месечни бебета. От тях давали ли сте преди годинката? Ние сме на 7 месеца /е,е без два дни  Grinning/, и се чудя дали мога да му дам от тях като навърши седем и половина/осем? Много вкусни ми изглеждат тези пюренца...и хранителни също!

# 5
  • Мнения: 547
Аз не съм давала.
Правех зеленчуковите пюрета на пара, пасирах и прибавях кърма.
Когато съм давала готови пюрета гледах да са без захар, сол, глутен, мляко и т.н.

# 6
  • Мнения: 4 242
След годинката, не си струва риска просто. И за пюрета и каши с мляко съм на същото мнение. Grafi_81 пише след 4-я месец (неуточнено за да си вържат гащите), но кога точно ти си решаваш и ти си носиш отговорността  Simple Smile  

# 7
  • Мнения: 3 760
Лично аз не бих дала преди 2 годишна възраст (и то само проверено, от сигурен източник)...

# 8
  • Мнения: 2 019
след годинката поне

# 9
  • Мнения: 98
А защо се изчаква с прясното мляко? Само и единствено заради алергиите ли?
Проблема ми е че искам да го отбивам вече. Доскоро вечер пиеше АМ от бутилка, а сега я отказва. И кисело мляко не ще, само кърма.
До каква възраст е важно детето да приема мляко?

# 10
  • Мнения: 4 242
Прясното мляко е тежка храна дори за възрастните и не е добре да се прекалява. Чела съм че става на гранули в стомаха и е трудносмилаемо. А за малките да не говорим. Виж кисело мялко и още по- добре сирене е друго нещо, след пресичането е къде къде по приемливо.

Общи условия

Активация на акаунт