Почистихте ли /изпрахте ли/ и с какво количката за новороденото

  • 2 612
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Та това ми е въпросът newsm78. Количката ни е нова, извадена от кашона /т.е. не е излагана в магазина/ и се чудя необходимо ли е да я пера или почиствам? И дали евент. има някакъв дезинфектант, подходащ за бебета, с който мога само да я "мина" отвътре? Вие как постъпихте?

# 1
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Ами аз не съм я прала, просто постилам една пеленка и върху нея слагам бебчо. Моята количка също беше в кашон. Мисля, че няма нужда чак толкова да се престараваме Thinking. Приятни разходки и весели емоции с бебето Hug

# 2
  • Мнения: 46 437
Забравила съм, но май я минахме с памуче със спирт  newsm78

# 3
  • Мнения: 7 723
Не съм я прала- постилах пелена отдолу. Wink
 

# 4
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Сменихме 3 колички и нито една не съм прала преди употреба.Количката се ползва за разходки на вън, където изобщо не може да става въпрос за каквато и да е чистота, така че не виждам смисъл да я чистиш.Но все пак това е въпрос на лично виждане.Ако смяташ, че трябва по някакъв начин да я почистиш, най-добре я изпери.Аз така процедирам - като се изцапа я разглобявам и пера в пералнята, но преди първото ползване не съм го правила.

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси  Grinning  И аз мисля да не я пера/чиста, но все пак ме загриза съвеста и реших да попитам

# 7
  • sf
  • Мнения: 10 081
аз пък я изпрах. не ми е приятно да се чудя къде ли е била търкаляна или лазена от всякакви животинки например. не ми отне кой знае какво време или усилия, ама сега мирише на хубаво  Grinning

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не, но като беше по-малък му постилах пелена, защото и коланите не се махат и не исках да му обиват. Когато купихме количката беше цялата разглобена и увита в тон найлони, така, че беше чистичка.

# 9
  • Мнения: 2 677
Не съм я прала. Докато беше малък спеше върху одеалце.

# 10
  • Мнения: 1 183
Не съм я прала- постилах пелена отдолу. Wink
 
Peace

# 11
  • Мнения: 493
Лекси,има дезинфектант на Чико.Ако случайно решиш да я переш можеш да го пробваш.Моя  приятека го купи и каза че  е много доволна.

# 12
  • Мнения: 2 849
Не съм я мила ,нова беше .

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Аngela, а дали мога с него само да я забърша от вътре /както Никол със спирта/? Не ми се ще да я пера, защото пред нас разпечатаха кашона, а има и мъничко матраче, което ще застилам с чаршафче т.е. бебо прако няма да се допира до нея.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 612
Не съм я прала- постилах пелена отдолу. Wink
 

Общи условия

Активация на акаунт