Вредните съставки в продуктите: дезодоранти

  • 13 103
  • 91
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Вчера ми изпратиха е-майл отнасящ се за ALUMINIUM CHLORHYDRAAT , който се намира в Nivea Deodorant sensitive без алкохол и също в Dove Deodorant Silk dry (златна капачка). Съставката, която се добавя в ANTI-TRANSPIRANT дезодоранти може да доведе до рак под мишниците ( доста често заболяване в Холандия напоследък ) и рак на гърдата.

Честно казано не знам как да реагирам, когато науча подобни неща, но може би , някой от вас ги взима под внимание и прекратява ползването на подобни продукти. Аз съм все още чудеща се дали напълно да вярвам на подобни е-майли.

# 1
  • Мнения: 7 091
Вчера ми изпратиха е-майл отнасящ се за ALUMINIUM CHLORHYDRAAT , който се намира в Nivea Deodorant sensitive без алкохол и също в Dove Deodorant Silk dry (златна капачка). Съставката, която се добавя в ANTI-TRANSPIRANT дезодоранти може да доведе до рак под мишниците ( доста често заболяване в Холандия напоследък ) и рак на гърдата.

Честно казано не знам как да реагирам, когато науча подобни неща, но може би , някой от вас ги взима под внимание и прекратява ползването на подобни продукти. Аз съм все още чудеща се дали напълно да вярвам на подобни е-майли.

Аз преди 5 години бях чела за това, от тогава не употребявам дезодоранти против изпотяване.  Peace Ясно ми е, че от всичко не можем да се предпазим, но начина по който беше обяснено ми звучеше логичен защо се получава така, а и аз съм предразположена и не ми се искаше да рискувам.

# 2
  • Мнения: 2 051
Едно предложение, Калинке,
ако искаш си промени малко заглавието и да пишем изобщо за най-различни вредни съставки тук и там.

# 3
  • Мнения: 7 837
Преди време обвиниха Ести Лаудер и още един козметичен гигант (не помня кой), че козметичните им продукти спомагат също за рак на гърдата. Една от причините беше, че заделяли доста средства за подпомагане на борбата с това заболяване  Rolling Eyes

Аз не се вманиачавам. Ползвам си.

# 4
  • Мнения: 1 199
И аз не се вманиачавам, но гледам да ограничавам неща за които съм чула че са вредни. Това с нищо не ми намалява качеството на живот. От известно време започнах вечер да си мажа лицето вместо с крем със зехтин (върху мокра кожа) и това ми се отрази чудесно на кожата Peace

# 5
  • Мнения: 3 098
В днешно време по4ти няма безопасни неща.Дори и храната ни бъка от химия.
Така е.За да живеем здравословно,сигурно трябва да намерим самотен остров и да го ударим на отшелни4ество. Confused
heureuse ,защо върху мокра кожа?

# 6
  • Мнения: 2 381
И аз не се вманиачавам, но гледам да ограничавам неща за които От известно време започнах вечер да си мажа лицето вместо с крем със зехтин (върху мокра кожа) и това ми се отрази чудесно на кожата Peace

аз с чисто бадемово масло. На подсушена кожа, добре измита. Край на проблемната кожа. Но сега трябва да добавям и нещо със защита ако не искам да плаша хората по улиците с изгоряло лице. Така, че искам - не искам пак и до химиии опираме.
Не съм привърженик на крайностите.

# 7
  • Мнения: 1 072
По принцип не използвам дезедоранти, и подобен мейл е една от причините. Ако погледнеш логично: потенето е нормално функция на тялото, спреш ли го, правиш нещо ненормално. Не знам дали е доказано, но не бих се учудила ако наистина предизвиква рак.
Може би имам късмет и че не се потя много (сега с хормоните понякога не е така де). Но като отида сутринта в работата ако съм се изпотила по пътя просто влизам в тоалетната, мия се и се пръскам с малко парфюмче. И през деня така.
Марица, помня учителката ни по химия в 8 клас ни обясни, че кремовете попиват много по-добре във влажна кожа, отколкото в суха.

# 8
  • Мнения: 7 914
аз съм на ролкови против изпотяването... а иначе само с парфуми...казала съм отдавна "не" на дезодорантите Peace

# 9
  • Мнения: 6 167
и аз като звездичка.

# 10
  • Мнения: 3 388
Аз дезодоранти от години не ползвам.

Само парфюми, а за под мишниците специална ролка/стик или мини-спрей без алкохол.

# 11
  • Мнения: 7 837
А защо си мисля, че Калинка не говори за аерозолните опаковки, а именно за стиковете и ролковите, които също се водят анти-транспирант.

# 12
  • Мнения: 1 199


аз с чисто бадемово масло. На подсушена кожа, добре измита. Край на проблемната кожа. Но сега трябва да добавям и нещо със защита ако не искам да плаша хората по улиците с изгоряло лице. Така, че искам - не искам пак и до химиии опираме.
Не съм привърженик на крайностите.


Е, и до химии опирам, ама само през деня. И аз не си падам по крайностите, но все пак съм доволна че съкратих половината от химиите които използвам.
Марица, с мокра или влажна кожа, защото водата под крема се задържа и кожата е хидратирана. Чувала съм го от дерматолози, а и от реклама на козметичен продукт за кожа. Проблемът е че така по-бавно попива. На мен за вечерното ми мазане със зехтин няма проблем, а сутрин като се мажа с крем преценявам според времето, с което разполагам преди да изляза. Ако нямам време се подсушавам преди крема. 

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
аз съм на ролкови против изпотяването... а иначе само с парфуми...казала съм отдавна "не" на дезодорантите Peace
И аз, но я погледни състава на ролковия. Моят е Nivea pearl, ingredients: ... Aluminium Chlorohydrate ...  ooooh!
И аз и мъж ми ползваме такива продукти.

ПП Сега погледнха дезодоранта на мъж ми, Gillette, там същата съставка се мъдри.
Не мога да си представя, да не ползваме въобще такива продукти  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 21:40 от м_е_р_и

# 14
  • Мнения: 6 167
тази тема сигурно ще е полезна и в Красива мама - може още хора да се включат с информация.

Общи условия

Активация на акаунт