Дъщеря ни обича да си причинява болка!?!

  • 3 137
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Здравейте мили мами,
сигурна съм, че Дара не е единственото дете, което нарочно си причинява болка, затова пиша тук! Напоследък започна да го прави - когато й се доспива, когато иска внимание, когато е гладна...блъска си главата в ръба на кошарата или в стената, или с някакъв предмет. Ударите са силни, но тя дори не мигва! Само в краен случай, ако е прекалила започва да хленчи. Съпругът ми също забеляза, че се боде с щипката ми за коса и други подобни.... newsm78.
Трябва ли да се обърна към педиатърката или пак е някакъв странен период и ще чакаме да отмине?
Благодаря вИ!

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравей!
Не съм имала подобни моменти с моето дете, но майка ми ми е разказвала, че дъщерята на съседите /почти на една възраст сме/ като е била малка си е удряла по същия начин главата в цимента пред къщата. Явно си е отминало - днес самата тя си има една палава 7-годишна дъщеря.
Дано и при вас е някакъв период и отмине бързо Peace!

# 2
  • Мнения: 2 005
Здравей,мисля,че няма повод да се притесняваш,не съм се сблъсквала лично с това,но на моя позната детето(по-скоро бебе) като иска внимание си блъска главата където намери,знам,че това е често срещано и отминава без нужда от помощ.

# 3
  • Мнения: 374
Определено мисля, че си търси внимание. Дано по-скоро да отмине този период!

# 4
  • Мнения: 348
Ние още не сме стигнали до там, но имаше цяла тема с подобен проблем и общо взето много мами споделяха, че се минава през този период и после отминава   bouquet

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Чувала съм, че аутистичните деца го правят това. Отиди на лекар за да я преглада и да си спокойна.

# 6
  • Мнения: 4 392
Нормално е. Дъщеря ми е същата мазохистка. По- скоро беше. сега рядко го прави, по- скоро като вид "самонаказание". Confused

# 7
  • Мнения: 107
Добро утро на всички!
Благодаря ви за успокоителните думи!
TarikMom, oтносно аутизъм :
Чувала съм, че аутистичните деца го правят това. Отиди на лекар за да я преглада и да си спокойна.
не съм притеснена защото "познавам" проявите на болестта. За радост Дара няма други симптоми Praynig.Но ако се наложи ще потърся съвет от специалисти.
Нормално е. Дъщеря ми е същата мазохистка. По- скоро беше. сега рядко го прави, по- скоро като вид "самонаказание". Confused
Черешовица, докога беше това при вас? Още колко да страдам....А за какво се самонаказваше вашето момиченце?

Благодаря ви! Пожелавам прекрасен ден! Hug

# 8
  • Мнения: 3 499
Моника имаше такъв период за около месец, в който си блъскаше главата в стената, но отмина. Сега, когато иска да заплаче, за да ми привлече вниманието или за да покаже колко е ядосана ляга и си удря главата от земята или пък се скубе , понякога се щипе, но това не е стил на поведение, просто понякога го прави. Мисля, че е напълно нормално. Сигурна съм че почти всички деца го правят.

# 9
  • Мнения: 3 499
Това не е самонаказване, а опит да привлече внимание.

# 10
  • Мнения: 3 116
Минахме през този период, сравнително бързо.

Според мен няма място за притеснение  Hug

# 11
  • Мнения: 4 392
noneto, все още го прави понякога, но мнооого по- рядко.
Сещам се, че и аз имах големи притеснения, но са били излишни. Peace

Noel , да , не е самонаказване, само така изглежда в контекста на ситуацията.
Наистина е начин за привличане на внимание.
В по- тежките случаи се правех, че не забелязвам, какво става. Просто отивах в другата стая и тя спираше да го прави.
Сега, ако има такъв пристъп, я вземам и я люлея като бебе,мия и лицето, пускам душа в банята и и пея... и прочие хитрости, които сама си измислих,но я успокояват. Peace

# 12
  • Мнения: 4 621
И ние сме имали подобни изпълнения, в опит да приблече внимание. Не се тревожи, нормално е  Hug

# 13
  • Мнения: 1 596
Брат ми който е роден 1969 год. на 1-2 годинки си е удрял силно главата в стената и е повтарял името си. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Сега трябва да ти кажа че е гениален в една област на изкуството. Heart Eyes
Въпреки че не знам дали има нещо общо с удрянето Simple Smile
така че не се тревожи,това може да е някакъв добър знак Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 14
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Моят син си бие шамари по лицето или по главата когато е ядосан  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт