Отговори
  • Мнения: 5 370
Знам, че преди време имаше подобна тема.....но сега и мене ме налегнаха едни такива, мрачни размисли, след един разговор днес. Всъщност, ставаше въпрос за друго, за това, че  един човек трябва да приеме ударите, които съдбата му сипе, и да не се връща назад с "какво  ли би....ако....". Казах на събеседника си, че предвид неговите изключително сериозни проблеми му свалям шапка. На начина, по който ги приема и им устоява.  И тогава.......той ме попита :"А самоубийците силни ли са?" Останах шокирана от въпроса...и се замислих.
За мен лично трябва да си изключително силен, колкото и да си обезумял в момента на силен стрес, загуба, болест...смърт.....за да изгубиш докрай инстинкта си за Живот. За самосъхранение.
Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 6 167
по-скоро мисля, че не са силни.
силните хора се борят. голямо клише, но не виждам какво може да е по-силно от инстинкта за самосъхранение.
мислила съм си, че явно в момента на самоубийството превъртат и го правят. нямам друго обяснение. Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 3 825
За да умреш, се изисква сила и смелост. Но доста по-голяма сила се изисква, да продължиш да живееш. Така че не са силни по мое мнение.

# 3
  • Мнения: 3 423
Безпомощни са, но и силни, за да
обърнат гръб на безпомощността.

# 4
  • Мнения: 2 212
Сила е наистина да се бориш, но според мен са силни по смисъла на това, че се оказват действително по-силни от инстинкта за самосъхранение. Защото много хора сигурно са имали такива мисли в моменти на умопомрачение, но не намират смелост да го направят и слава Богу!
Тези, които го правят явно са крайно отчаяни и не виждат друго освен черно пред себе си...
Тежка и сложна тема. Дано никой не стига до такива мисли...
А до колко сме силни като се борим, то донякъде е поради липса на по-добър избор  Peace

# 5
  • Мнения: 5 370
Безпомощни са, но и силни, за да
обърнат гръб на безпомощността.
Tочно в целта! Само че не можех да го облека в думи.

# 6
  • Мнения: X
Трябваше хубаво да го стреснеш твоя приятел! Глупости - силни, слаби! Никакви такива мисли! Винаги след корабокрушение остава някой читав сал...виж и Леонардо ди Каприо се уреди. Нищо, че после го дари на любимата - все пак имаше избор. Малееее, кви сравнения правя!  Embarassed

# 7
  • Мнения: 5 370
Трябваше хубаво да го стреснеш твоя приятел! Глупости - силни, слаби! Никакви такива мисли! Винаги след корабокрушение остава някой читав сал...виж и Леонардо ди Каприо се уреди. Нищо, че после го дари на любимата - все пак имаше избор. Малееее, кви сравнения правя!  Embarassed
Значи, въпросната личност е СИЛНА. Ама много. Поне от наблюденията ми, касаещи един сериозен проблем. Тя не смята да прави такова нещо. Ни най-малко.
Но въпросът за "силни ли са самоубийците" тръгна от моето определение, че е силна.
Мисля, че имаше нужда от това ми пояснение. Peace

# 8
  • Мнения: 3 423
Тя не смята да прави такова нещо. Ни най-малко.
Самоубийците нямат навик да предупреждават.
Губи се ефектът. А сигурно и тръпката.

# 9
  • Мнения: 5 370
Тя не смята да прави такова нещо. Ни най-малко.
Самоубийците нямат навик да предупреждават.
Губи се ефектът. А сигурно и тръпката.
Ама, Лисе, не бе, мила, уф, сигурно е последният човек .
Просто се хванах за нейната реплика...и оттам идеята за тази тема.

# 10
  • Мнения: 3 835
Честно казано, да не ни дава господ, да стигаме дотам, да разберем каква е истината.

Лично аз си мисля, че е по-трудно да продължиш да живееш и да се бориш, след като те е сполетяла наистина голяма трагедия. Но мога само да се моля, да не ми се налага да разбирам колко съм силна или слаба, в такъв момент.

# 11
  • Мнения: 4 555
На най-силният човек, когото познавам, му се стовари нещо невъобразимо на главата. Даже цяла поредица от такива неща.
Мнозина биха рухнали. Той се бореше с години и сега си изгради живота отново, от самото начало, сега е просто на върха. За много неща изглеждаше късно, мнозина биха се отчаяли, депресирали, не знам и аз какво. Той просто започна методично да гради всичко отначало, стъпка по стъпка, камък по камък, обръщайки гръб на това, което беше загубил.
Жена му каза по този повод, че бил невероятно дебелокож. Мисля, че известна част от истината е точно там. Не е въпрос на сила или слабост, а по-скоро на чувствителност. Колкото си по-чувствителен, толкова по-навътре приемаш нещата.
Мнозина от живите и щастливите си нямат и идея дали биха удържали, ако съдбата ги постави на мястото на някой кандидат-самоубиец.

# 12
  • Мнения: 1 080
Самоубийците стигат до една безнадежност .До предела на силите си да се борят за това се самоубиват .Не е вярно ,че самоубийците не предупреждават ,напротив .Някои от тях дори търсят , съмишленик. Моя близка приятелка се самоуби на 16 години .Още преди това ,казваше ,че няма да живее дълго .Имаше идеи да скачаме от висок блок .В крайна сметка скочи сама .

# 13
  • Мнения: 3 423
Лично аз си мисля, че е по-трудно да продължиш да живееш и да се бориш, след като те е сполетяла наистина голяма трагедия.
Или ако си затънал в дългове.

# 14
  • Мнения: 4 585
Не смея да пиша в такива теми.
Не се знае колко му трябва и кое ще му подейства на човек
като подтик да премине в действие.
Ние дали ще разберем, че един съфорумец липсва?
И защо липсва? И какво, ако разбелрем?
Бил съм само веднъж преди 8г точно на ръба.
Още ми се изправят космите на ръцете като се сетя.

Общи условия

Активация на акаунт