Аз ли съм виновна че кърмата ми спря?

  • 601
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 396
Здравейте сладури, случаят е следният:към 15я ден на кърменето дъщеричката ми,започна да плаче 10-15min след като сме папкали,педито ни каза да се изцедя за да видим какво количество кърма имам,оказаха се 80ml и от двете гърди.Започнах да се цедя без да и давам да суче/пропуснах да кажа,че тя е много лакума идвете зърна ми ги беше направила в рани,адски ме болеше/пък и за да преценям колко добавка трябва да и давам,защото изяждах ме по 100-120ml.Така продължих ме още 15 дни като кърмата ми с всеки изминал ден намаляваше,пиех сокове от които преди това щяха да ми се пръснат гърдите,но без ефект.Трябва да призная ,че не се хранех много..Чусвам се ужасно виновна,съвестно ми е  сега сме на FRIZOLAK .Аз ли съм виновна че кърмата ми спря?Всеки ден не спирам да мисля за това и ме боли....... Tired

# 1
  • Мнения: 396
Забравих да честитя празника на всички мамчета. Tada

# 2
  • Мнения: 6 243
Миличка, не се коси сега!
Ако трябва да сме точни, не си ти виновна в никой случай, педито ти е дала доста кофти съвет, оттам е станало.

Ако имаш време и желание, защо не опиташ да си възстановиш лактацията? Интересува ли те тази възможност?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вината е основно в неадекватните съвети на педиатърката Imp  Imp  Imp Много често става така с мамите с първи бебчета,за съжаление - нормално е да слушат съветите на педиатъра,че все пак е медицинско лице и уж компетентен по всички въпроси около бебето - и резултатите са точно такива Sad Знам как се чувстваш - и при мен с баткото кърменето приключи за 5-6 седмици Sad
Недей да се измъчваш излишно - станалото е станало,имало е начини да не го допуснеш (много четене и търсене на инфо още преди раждането на бебето),но няма смисъл от ровене в миналото.Искам само да ти кажа,че бебето ти е много малко и с много упоритост от твоя страна,хубава помпа и съветите и подкрепата на всички мами във форума е абсолютно възможно да си върнеш кърмата и отново да върнеш бебче на гърдата.Ако имаш желанието и упоритостта - само кажи Simple Smile Ако не - никой няма да те обвинява,пък и ще имаш втори шанс един ден с братче или сестриче на бебо - и тогава ще знаеш повече Simple Smile

# 4
  • Мнения: 396
ДА ДА ще направя каквото трябва стига да сеполучи Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 106
Здравей мила,
подкрепям мненията на sladka hapka и hedra.В никакъв случай не си ти виновната в случая.Никой не се е родил научен.Колкото и естествен да е процеса на кърменето, той си има и своите капани, които се преодоляват с упоритост и най-вече с адекватен и компетентен съвет.За съжаление, на повечето ни педиатри им е най-лесно да изпишат добавка, вместо да се опитат да успокоят майката и да я подкрепят в начинанието.Но това е една друга много често обсъждана тук тема.

Ето ти два линка, за историята на една майка на едногодишно бебе, което се е отбило на едномесечна възраст и почти година по-късно, майката решава да "възкреси" кърменето. И се е получило  Sign Exclamation  Тя отново кърми детето си !

http://club.biberonbg.com/read.php?10,34021

http://club.biberonbg.com/read.php?10,43100

Прочети ги хубаво, помисли дали наистина го желаеш, а ние сме тук за да ти дадем съвет и да те подкрепим изцяло, каквото и решение да вземеш.

# 6
  • Мнения: 6 243
С две думи - започвай пак да слагаш бебо на гърдата. Тук е дадено как става преминаването от формула на кърма:
http://www.kellymom.com/bf/supply/decrease-formula.html
Текстът е на английски, дано да го четеш.
Виж и съответната статия в "Книга за кърменето" на Хана Лотроп - ако я нямаш, купи я, ще ти е от полза. Дали ще се получи, зависи от много неща, но пък си струва да опиташ!!! Успех! Непременно пиши как си.

# 7
  • Мнения: 1 250
Първото дете го кърмих до 6 тия месец
Второто започнах да храня с Фризолак третата седмица. Признавам че втория път бях много притеснена, щото имаше проблеми. Ама съм почти сигурна, че една бира която отказах да пия че съдържа алкохол повлия най-много. Просто не се притеснявай, отпусни се, щото това има най-много значение.

А пък и първия път пиех по 2 литра мляко - никой не ме насилваше, просто ми се пиеше. А по принцип мразя прясното мляко.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Първо да започна с това, че детенцето ти е много сладко Simple Smile пу-пу. Естествено, че не си виновна, да не повтарям другите, а ако искаш да подновиш кърменето, ще трябва да много си упорита, но ще знаеш, че си опитала и си решила да доведеш дещата докрай.
Като съвет за повече "млеконадой"  Wink мога да ти кажа: ядки, в количества, които можеш да поемеш  Grinning  Може би без фъстъци, че алергизират, но лешници, бадеми, орехи - по 100-200 г на ден, да речем. Успех и усмивки!  Grinning

P.S. Хм, че бебе на 15 дни 100 мл ли трябва да изпива?? 80 си е било супер, че и изцедено, ама както и да е. Вашата педиатърка просто е искала да се застрахова, не е първата, няма да е и последната.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: malina_m
орехи

Без орехи.

# 10
Благодаря на всички много сте мили ,ще пробвам,и ще пиша Laughing

# 11
Цитат на: Anonymous
Благодаря на всички много сте мили ,ще пробвам,и ще пиша Laughing
митрева

# 12
  • Мнения: 3 379
Не си виновна ти мила, а некомпетентните съвети на педиатърката ти.

Стискам ти палци и ти пожелавам успех във възстановяването на лактацията, вярвам, че ще успееш, защото го искаш!

Общи условия

Активация на акаунт