относно записването при педиатъра

  • 910
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 389
бихте ли ми разяснили нещата относно записването при педиатър, тоест кога да го направя, според мен трябва да е преди раждането, защото кога след това да хукна да търся?, също така се чудя съвсем в началото, педиатърът ли ще идва у нас, защото ще сме със зимно бебе или независимо от това ние ще трябва да носим бебо там......... сигурно въпросите ми са глупави, но наистина нямам представа как е реда, също така и само по здравословни причини ли мога да го викам или не...... ще се радвам ако ми споделите как е било при вас.

# 1
  • Мнения: 7 947
Хубаво е сега да поразучиш - попитай съседи и познати, коя е предпочитаната детска лекарка във вашата поликлиника! Може да отидеш и да влезеш при нея - поне аз така направих, и да попиташ какво е необходимо за записването при нея! Така ще я прецениш, иначе за записване ти е необходимо копие от акта за раждане и епикризата от родилното. Първия преглед на бебока - лекаря трябва да дойде вкъщи! След това - всеки месец вие го водите на детска консултация - мерят го, прослушват го и го преглеждат. Това е Laughing

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 09:44 от viliko

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз направих така:Предварително си бях избрала педиатър и когато беба се роди в деня на изписването й се обадих и казах,че има новородено бебче,което желаем да запишем при нея.Тя си записа адреса ни и на следващия ден дойде да я види.След това й се обаждах по телефона ако имах някакви въпроси и около три седмици по-късно също дойде вкъщи,защото имахме проблеми с пъпчето.На първата консултация отиодхме в кабинета й,мерене,теглене,боцкане и тогава,месец след раждането я записа официално като пациент.Искаше да й взема детски картон и да нося епикризата за раждането.Оттогава не сме имали дом. посещения,защото не се е налагало (слава,Богу!).Няма как да запишеш бебето преди раждането,защото дефакто пациент все още не съществува,само можеш да се ориентираш и да се спреш на подходящия лекар!
Успех и здраво бебче!

# 3
  • Мнения: 683
Самото записване става след раждането, но е добре да си избрала педиатър и да си говорила с него.Първото посешение е след изписването в дома ви. Можеш да се консултирш с него за всичко, което те тревожи.
Леко раждане!

# 4
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз се бях уговорила с педиатърката преди да родя. После от родилното й се обадих, и тя ми насрочи посещение в къщи, като през първия месец е идвала всяка седмица на домашни посещения. След това аз съм водила Луси при нея, но никога не съм имала проблем с идването й в къщи!

# 5
  • Мнения: 1 733
И аз си избрах предварително педиатъра, като отидох и се срещнах с него. След като ви изпишат от болницата, до 24 часа той трябва да ви посети у вас и да направи първият преглед на бебо.

# 6
  • Мнения: 1 701
Преди раждането избрахме педиатър, говорихме по телефона и лично и в деня на изписването дойде вкъщи за първия преглед. След това - всеки месец бебето се води на консултация, както всъщност са ти казали вече момичетата.  Peace

# 7
  • софия
  • Мнения: 757
И аз преди раждането си избрах педиатъра. На дена на изписването ни посети у дома, взе данните и ни определи дата  за първата консулация. Всеки месец ходихме в кабинета и на консултация.
Леко раждане и здраво бебе... Hug

# 8
  • Мнения: 1 273
И аз като другите мами си бях  избрала педиатъра предварително. Тя дойде на домашно посещение, след изписването от болницата, а като излезе акта за раждането на бебо, го записахме официално при нея.  Peace

# 9
  • Мнения: 5 362
Аз например,се бях ориентирала предварително в избора на педиатър.В болницата,след като родиш те питат за името му и записват детето при него.На 2-я ден след изписването ни педито ни посети вкъщи.

# 10
  • Мнения: 1 919
 Hug ей браво и аз тъкмо се кахарих за тоз педиатър-браво много полезна темичка   bouquet

# 11
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 700
Първо си набележи кой ще ти бъде педиатър и му вземи телефона. Когато се приберете с бебчо в къщи му се обаждаш и той трябва да дойде у вас, а не да носиш бебето в кабинета. тогава взима документите, които са ти дали от болницата за състоянието на бебето. На първата консултация си купуваш картон на детето и правиш копие на акта за раждане. Педиатъра ще ти даде бланка, с която детето се записва при него. Поне при нас беше така.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт