Ваксина Pentaxim

  • 1 486
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте, майчета!
Маги е на 2 месеца и 5 дена. Днес бяхме на консултация и педиатърката ни каза, че трябва да и се бие ваксина, но забравила да ми каже на първата консултация... Пък и аз как не съм се сетила да поровя във форума за подробностите около втория месец! Както и да е... Та, педиатърката каза, че вместо да се слагат две ваксини за полиомиелит, имало някаква, която комбинирало тези две и още нещо. Ваксината се казва Pentaxim. Потърсих с търсачката, но няма нищо за тази ваксина.
Ще ви бъда много благодарна, ако някой знае нещо за нея, или са ги използвали за техните бебчета!   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 300
Производителят е ГлаксоСмитКлайн, . Имам една брошурка- ходих на тяхна презентация.
Там пише че пентаксима комбинира 5 ваксини- дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит, хемофилус инфлуенца тип Б. Това, което помня от презентацията е че предимствата на 5валентната ваксина е че се боцка детето само веднъж и се понася по леко от организма, освен това коклюшната компонента е ацелуларна ( убита, което се препоръчва за алергични деца). Може би не съм много точна в обясненията, не съм лекар, разкавам по спомен.
Думите на лекарката на въпросната презентация ( Д-р Антоанета Антонова от 22 ДКЦ) беше че тази ваксина е по добра от отделните.
На брошурата има и телефон някакъв на фирмата- ако има интерес мога да го напиша.

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 11:34 от r0ksi

# 2
  • Мнения: 1 701
Pentaxim=ДТК+Polio+Менингит

# 3
  • Мнения: 9
На нас ни я сложиха преди 10 дни-бебо я понесе много леко-нямаше никакви странични реакции. Всичко мина само с едно боцване,което си е голямо предимство.

# 4
  • Мнения: 83
Благодаря ви!   bouquet
Желая ви лек, успешен и не толкова горещ ден!  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 667
Само да допълня, че една доза струва над 60 лв. Да няма изненади. За едно дете са необходими 4 дози=3 основна схема + 1 ре.
Да си направите сметката.

Общи условия

Активация на акаунт