Разкажете ми за варицелата

  • 5 481
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 274
Малкия вчера вдигна 38,5, а в яслата имат варицела. Прочетох, че температурата се поява ден-два преди обрива.ИМа много материали в нет-а, но искам практични съвети -ако се окаже варицела. Естетвено ще заведа детето и на лекар, но днес тя е втора смяна. Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 974
Преди две години и аз имах съмнения за варицела с каката и тогава свеки ми каза да оставя детето да спи върху захар. Слагаш малко под чаршафа на леглото, докато спи. Така излизали пъпките наведнъж.
Поне е по-безобидно /освен, че сигурно е нудобно newsm78 / в сравнено със съвети да даваш на детето вино или подобни Naughty

Дано не се окаже варицела и да се оправи бързо мъника Hug

# 2
  • Мнения: 2 274
Много интересно това със захарта...безобидно ми се вижда . може и да пробвам. Вино абсурд да му дам. Иначе не ми притеснява, че ще я изкара- все някога трябав да се лучи- колкото по-рано - по-добре. Благодаря  ти за отговора!

# 3
  • Мнения: 741
Със същия успех може и да изяде един шоколад,ако е шарка бързо ще се обрине

# 4
  • Мнения: 2 274
Със същия успех може и да изяде един шоколад,ако е шарка бързо ще се обрине
Той е алгергичен и няма да зная дали не се обринал от шоколада. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 667
Вана със сода. Къпането и поддържането на добра хигиена предпазват от инфектиране. Измиването на секрета върху отворените рани облегчава сърбежа. Чувал съм също е за баня с трици-съдържащи препарати, както и никакви метилови спиртове и тем' подобни.

# 6
  • София
  • Мнения: 974
Това не го разбрах Embarassed казваш какво да не се прави нали newsm78
Аз съм ползвала камфоров спирт, за облекчаване на сърбежа Grinning , ама ефекта е толкова краткотраен, че няма никакъв смисъл от това мазане /карах варицела на 14 г. и прекрасно си спомням какво чудо беше ooooh!/

# 7
  • Мнения: 1 329
Това не го разбрах Embarassed казваш какво да не се прави нали newsm78
Аз съм ползвала камфоров спирт, за облекчаване на сърбежа Grinning , ама ефекта е толкова краткотраен, че няма никакъв смисъл от това мазане /карах варицела на 14 г. и прекрасно си спомням какво чудо беше ooooh!/

По-скоро разказва какво трябва да се прави когато детето се обрине вече.

# 8
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Давай му повече вода да пие, за температурата и да изхвърли токсините по бързо в случай, че е болничко.

Вана със сода. Къпането и поддържането на добра хигиена предпазват от инфектиране. Измиването на секрета върху отворените рани облекчава сърбежа. Чувал съм също е за баня с трици-съдържащи препарати, както и никакви метилови спиртове и тем' подобни.
Да добавя само, че можеш да ползваш лосион от лайка, хем успокоява, хем не е толкова силен като ментоловия спирт.

Иначе бабини деветини колкото искаш ще чуеш.
Аз слагах филийка с мед докато спи на шкафа до него. Баба Шарка обичала мед Rolling Eyes
Ако не ти е алергично детенцето можеш да му дадеш да и мед за да избият по бързо.
    bouquet

# 9
  • Мнения: 667
Това не го разбрах Embarassed казваш какво да не се прави нали

Напротив! Това трябва да се прави. Това са съвремените разбирания за варицелата. А ТОВА са неправилните и остарели. Като най-голямата глупост е: "Къпане при варицела строго не се препоръчва до загаряне и на последния обрив, когато се приема и че пациента вече не е заразен. Мокренето на обривите може да доведе до инфектиране и разпространение." Като че ли варицелата е кожна болест.
Ето примерен ЛИНК.

# 10
  • София
  • Мнения: 974
Не посмях да си поискам повече инфо Embarassed
Благодаря за линковете  Hug

Извинявам се за спама Embarassed

# 11
  • Мнения: 1 849
Децата ми сега изкараха варицела.
Личната лекарка препоръча къпане без препарати и сапун, за да не се дразнят раните. Обривите мажех с фуксин. Изсушава ги и бързо преминават. Това с виното го пробвах на големия ми син но пак изкара пъпките на три пъти.

# 12
  • София
  • Мнения: 372
не задължително да вдигне температура  детето от самото начало.Големия ми син пурво каза,че го боли главата и иска да спи и като го събличах открих пъпките.Много характерно е да има пъпки в косата и пупките са с воден мехур.Температура вдигна на следващото избиване на пъпки и на по следващото .Не го къпах докато не завехнаха пъпките и го мазах с ментолов спирт когато ми разреши и с пъдра ТОпоцин.Определено бързо изчезнаха.Когато избиваха при малкият не вдигна температура,но когато завяхваха вдигна 38.6.И него го мажех с ментолов спирт и топоцин,но като сменях памперса го миех и ефекта е ,че все още има корички ,които не са паднали!! При моите деца определено не къпането се оказа по-добрият вариант.Сега и двамата ги мажа с контратубекс за белезите.
Дано ако ви споходи да се разминете леко,че при нас определено не беше .Е вярно ,че не нахраних Баба Шарка с филия и захар до леглото........... Laughing

# 13
  • Мнения: 14
Здравейте! Моят малчо е със Варицела от 4 дни вече.Струва ми се че тия пъпки станаха хиляди...направо сърцето ме боли като го гледам.. и още продължават да излизат! Иначе ако мога да съм полезна на някой- казаха ми да мажа пъпките със спиртно -хибитанов р-р(аз си го взех от болница не съм сигурна дали го продават обаче) А за силния сърбеж се пие Peritol -противоалергичен сироп,но за него се консултирайте с ЛЛ.Този линк с инфото за къпането ми беше много полезен -благодаря.А от безумия дошли от миналия век и на мен ми е писнало!

# 14
  • Мнения: 275
  Мога ли да изкъпя детето  вече  - минаха 6 дни от началото на обрива , все пак се е потял и мисля , че започна да го сърби навсякъде от това. Незнам по коя схема да го лекувам - на личната ли , на форума ли , на комшииката ли , по интуиция ли -обърках се тотално. Целта по бързо да паднат коричките ли е ?
 
И друго искам да попитам какъв е евентуално минималния срок да се зарази малкия.

Общи условия

Активация на акаунт