Глухонямо момиче

  • 2 189
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Тази седмица бях на ЖК в кварталната поликлиника. Докато си чаках търпеливо мина глухонямо момиче (около 25-30г.), което раздаваше календарчета. Всички предполагам ги знаете - купете си нещо за 1 лв и така ще ни подпомогнете и т.н. Нямам положително мнение за такива "дарения", но не това искам да обсъдя с вас.
Раздаде тя календарчетата и после минава пак, за да си ги вземе. Докато стигне до мен не видях някой да си купи. Подадох й го и ясно казах докато я гледах в очите: "Не, благодаря!". Надявах се по усните ми да разбере. Тя го взе и ..... ме ощипа!  #Crazy Беше изключително болезнено + неочаквано. По жестовете й разбрах, че иска 1лв. Аз леко й бутнах ръката и казах "Не!". Това се повтори около 3-4 пъти. Тя ме щипе, аз я бутам. Може да е параноично, но се уплаших да не ме удари по корема, който й беше много изгоден. Показах й свит юмрук и тя започна трескаво да жестикулира. Нищо не разбрах, но изглеждаше повече агресивно отколкото възмутено. Не си тръгна, а продължи да стои в страни и да ме гледа. Щом я погледнех и пак нещо ми жестикулираше. Накрая си тръгна.
Вашите коментари? 

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
На мен ми се е случвало такъв един "глухоням" да ме напсува, защото и аз не исках да си купя.
Бях потресена, не стига, че нагъл ами и лъже!
Не вярвам на никой от тези, които ходят по улиците да продават разни календарчета и др.!!!

# 2
# 3
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Може би си изглеждала  финансово по-добре, преценила е явно , че можеш да си позволиш 1лв за картичка. Поне аз така си мисля. а това, че се е закачила точно за теб, може да е повлияно и то други неща, например - с какъв тон си иго казала, само едно " не.благодаря" ли беше или и друг коментар. Според мен не е станала нищо особенно. Чудя се защо такава агресия е проявила? Shocked

# 4
  • Мнения: 2 386
Коментарът ми е гаден, но истински.
Същата случка, в поликлиника, чакам с приятелка. Минава, оставя розов ключодържател, минава време, прибира си я. Точно преди да си замине, момичето с мен възкликна "Ех, хареса ми, дали има в синьо''.. След секунда 'глухонямата' се обърна и каза 'Има!'  Shocked
После се усети какво е направила и си тръгна.

Попитах приятелката защо го направи, а тя каза, че не и се случва за пръв път.

# 5
  • Мнения: 3 268
По заведенията съм ги срещала тези "глухонеми" с разни играчки и картички.Глухонеми са колкото аз съм глухоняма.Измамници!Като онзи случай с умрелия роднина и парите за билет.

# 6
  • Мнения: 3 634
Бубика, казвах само "Не!". Имам познат с подобни проблеми и той може да чете по устни. Предполагам, че "Да" и "Не" разбират повечето. Какъв смисъл има да й обянсявам, че е против принципите ми и т.н. Аз приемам нейното "спорене" и вероятно жестовете бяха опит да ме убеди, но щипането по крака?!

# 7
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Боже, каква наглост.

# 8
  • Мнения: 5 539
Данте,   action032 

# 9
  • Мнения: 6 167
баба ми казваше да не си слагаме грях на душата от такива предположения.
кой глухоням, кой не. просила е.  за да те щипе сигурно е имала и някакви причини ( може да е била не наред)
аз в такива случаи си казвам 'станалото-станало' и отправям благодарност, че не съм на нейно място.

# 10
  • Мнения: 1 492
Много странно. Защо си мисли, че като е агресивна, ти ще и дадеш пари?

При мен в офиса дойде една възрастна жена. Събираше средства за болната си внучка. Казах, че съжалявам, но не мога да помогна. А тя нагло - Да, бе съжалявате, а можете да си купите цигари  Shocked - после се врътна и си излезе.
Такива хора те карат да не вярваш на никой, дори и наистина да имат нужда.

# 11
  • Мнения: 920
Аз пък имам спомен от едно време - на големите пари. Един просяк на Славейков - много мръсен, дрипав.
Не се сещам точно какви бяха парите - но жълтите 100 лв. играеха. Та ще го преразкажа със сегашни пари- бъркам аз да търся левче, не намирам - набарвам 2 лв. и ааа да му ги дам, той вика Дай 10 лв. и Бог да те благослови. Прибрах си ги обратно.

# 12
  • Мнения: 5 577
баба ми казваше да не си слагаме грях на душата от такива предположения.

Лени - тук не разбрах много, а искам да знам какво е искала да каже баба ти.  Blush

# 13
  • Мнения: 4 447
Коментарът ми е гаден, но истински.
Същата случка, в поликлиника, чакам с приятелка. Минава, оставя розов ключодържател, минава време, прибира си я. Точно преди да си замине, момичето с мен възкликна "Ех, хареса ми, дали има в синьо''.. След секунда 'глухонямата' се обърна и каза 'Има!'  Shocked
После се усети какво е направила и си тръгна.

Попитах приятелката защо го направи, а тя каза, че не и се случва за пръв път.



 rotfImbo

щом те е ощипала тая, значи, мисля си аз, не е била глухоняма, глухонемите не са таквиа хора. Срещала съм и си личи, кога някой неможе да чува и говори.

И аз на твое място бих се притеснила,но не бих останала длъжна. Мойта уста е голяма. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 563

щом те е ощипала тая, значи, мисля си аз, не е била глухоняма, глухонемите не са таквиа хора.

Това са глупости, с извинение към Анче Мамче. Глухоням може да те ощипе толкова, колкото и чуващ. Просто едно 80% от хората с тежко увреден слух са безработни, колкото и да искат да работят. Каквато и политика да имаме за интеграция на хората с увреждания, тя не стига до хората с увреден слух. Точно и вие като чуете "човек с увреждане" се сещате само за човек в инвалидна количка, така и държавниците ни.

За да разпознаете глухоням, задайте въпрос с нормалната си реч. По изражението на лицето ще разберете разбран ли е въпросът или не.

А по темата, веднъж някакъв такъв просяк или продаващ тръгна да ме гали по ръката в тролея. Догади ми се и му се сопнах.  Sick

Общи условия

Активация на акаунт