Алергичен ринит...хомеопатия?

  • 5 108
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 526
Алергията ми е към прах и плесен и поради бременността в момента не мога да провеждам пълно лечение-спряла съм кортикостероидния препарат,който приемах,и съм само на хапчета,обаче така ефекта силно намаля Sad И сега си ходя постоянно с течащ и разранен нос,а нощем се будя по няколко пъти-едва дишам,ноздрите ми са като циментирани...
И като си направя сметка още колко трябва да е така-5 месеца,докато родя и n-брой месеци кърмене,взех да се замислям за хомеопатия.Дали се провежда ефективно лечение на алергични състояния с хомеопатични препарати?някой знае ли Sad

# 1
Здравей! Мога да ти препоръчам Септилин, на Хималая. Изцяло билков. Моята история: Аз имам алергичен ринит към дом. прах, полени - всякакви, и към храни (но рядко). Преди се спасявах с Кларитин, но преди повече от месец ходих на алерголог, който ми изписа ксизал, назалезе и фликсоназе. Последните две ми разказаха играта. Неможех да дишам през носа - чувствах ужасна тежест в синусите, а от целулозата на назалезето кашлях "като раздъдена".  Спрях ги! По форумите случайно попаднах  на сайта на Хималая, изчетах листовките и реших да пробвам със Септилин. От тогава приемам само него и нямам алергични оплаквания. Бях малко скептик в началото, но се убедих че действа и съм много доволна. Няма странични действия Simple Smile Тъй като си бременна може би освен всичко е хубаво да попиташ лекаря си дали е безопасно да го приемаш.. http://si-plus.com/index.php?p=1  - за повече информация.

# 2
  • Мнения: 4 414
кортикостероидните препарати НЕ лекуват алергиите. антихистаминовите - също. те само подтискат ракцията на организма.
добре си се замислила за хомеопатия. има доста теми за алергии, лекувани с хомеопатия - порови и прочети. лечението не е бързо, но пък е трайно. съветът ми е да си потърсиш добър класически хомеопат.
успех!  bouquet

# 3
  • Мнения: 526
Вал,Агнешка,благодаря,че споделихте  bouquet
Ще потърся хомеопат задължително.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Аз също съм със силен алергичен ринит/ така както ти го описваш/ и астма и се лекувам с хомеопатия.  Наистина не е бързо, но помага определено / на хомеопатия съм от около 2 месеца/ Успех! Peace

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 - Не ти препоръчвам билкови препарати докато си бременна, а и тяхното действие няма да е нещо повече от палиативно.
 - Хомеопатията, макар не панацея, засега единствено тя може да се похвали че наистина лекува алергията.

# 6
  • Мнения: 513
 Само да допълня-поради факта , че е бременна, това е най-безвредния начин за лечение в нейното състояние, така че не се замисляй, а действай и спирай тези кортикостероиди!

Общи условия

Активация на акаунт