Разлика между мисед и кухо яйце

  • 2 736
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
много се рових из нета,но така и не разбрах точно каква е разликата между тези двете!Един лекар ми каза,че диагнозата ми е мисед,а друг кухо яйце newsm78
Благодаря ви

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз доколкото знам,мисед е,когато липсва сърдечна дейност.А кухо яйце,не ми е много ясно и на мен!

# 2
  • Мнения: 4 324
vivian1234 здравей,

Мисед аборт, буквално означава задтржан, пропуснат аборт. Това значи, че плда е загинал, но не е изхвърлен от организма и се налага намеса - абразио (кюретаж)

Кухото яйце, означава, че в оплодената яйцеклетка няма ембрион, т.е има плодно сакче, закрепено за стената на матката, но вътре не расте нищо, няма бебе и изобщо не е имало. До кокото е известно се дължи на някаква хромозомна аномалия.

Ето ти две статии по въпроса: Мисед   и Кухо яйце

# 3
  • Мнения: 10
здравей Верити ,
при мен  не се видя плодно сакче  до края на 6 седмица-когато беше кюртажа!За това не ми стана ясно -при мисед има мъртав плод,а при кухо яйце-празен плоден сак.В моят случай нито едното ,нито другото,само дебела лигавица на матката

# 4
  • Мнения: 4 324
Имала си спонтанен аборт, т.е организма сам е прекъснал бременността и е изхвърлил оплодената яйцеклетка. Повечето жени дори и не разбират, че правят аборт в толкова ранен стадии, а ние понеже постоянно си следим овулацията и наблюдаваме за закъснения, улавяме и тези неща Sad
Щом до 6-тата седмица не се е видяло плодно сакче, според мен не може да се говори за кухо яйце.

Виж и този материал - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 646&Itemid=37

# 5
  • Мнения: 384
Какъв хистологичен резултат дойде.Говорихте ли за вероятността от извънматочна бременност.

# 6
  • Мнения: 10
Съмняваха се за извънматочна бременност.Хистологичнят резултат потвърди ,че е била вътремато4на-само това ми казаха..

Общи условия

Активация на акаунт