За дохраването

  • 694
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 515
Знам,че тук сме все почитателки на кърменето,но моля дайте ми обективен съвет!
Бебето ми не е акало от 8 дни.На изключително кърмене е(т.е. и вода не давам). Плаче често и го заведох в съседен медицински център(в момента съм в "друг" град).Там казаха да го кърмя често и по малко(щото напоследък висеше по 1 час на гърдата ми). И в никакъв случай да не го дохранвам,защото ще се отбие. Та сега се кормим на всеки час.Но той продължава да не ака и да плаче много(освен това си свива крачетата и пръцка усилено). Свързах се с личния му лекар и ток каза,че това е "запек от недохранване".Да дохранвам.
В голяма дилема съм.Хем не искам да дохранвам,хем ме е страх,че държа бебето си гладно.
Моля кажете си мнението!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Как пишка само кажи за начало Simple Smile

# 2
  • Мнения: 515
Яко пишка. Папмерсите тежат тон Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз доколкото знам,пишането е показателно,не акането!Опитваш ли се да хапнеш по-разхлабващи храни?При мен кивито и сока от круша в големи количества "изакваха" беба за отрицателно време:)Иначе,в никакъв случай не те съветвам да дохранваш,но само за протокола:аз дохранвам от първата седмица на бебка и досега тя си суче от гърдата с голямо желание,така че не всички бебета се отбиват!Успех!

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Яко пишка. Папмерсите тежат тон Simple Smile
Значи не се тревожи. След шестата седмица, до която е много-много желателно бебетата да акат поне (!) веднъж на ден, препоръчително повече, доста бебета разреждат акането до веднъж на няколко дена, без това да им се отразява. Ако пишка обилно и иначе е в добро здраве, весело, активно - няма проблем. Само като дойде ред да ака, обичайно ака количество като за всички дни, в които не е акало...  Mr. Green
Прочети това и това.
Не се тревожи - правилно са ти казали от съседния медицински център, няма основания за тревога. Кърми си нормално на поискване и чакай големия товар в памперса  Laughing

# 5
  • Мнения: 515
Благодаря ви за мненията!
Нямаше да се притеснявам толкова за "не изхождането",ако бебето не беше засилило реването. Явно му е дисконфортно и се притеснявам да не би да го държа гладно. Сега пък гледам пъпчето му "изскочило"  Sad

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Можеш да пробваш да кърмиш по-начесто, за да изключиш недостатъчен прием на кърма. Освен това казваш, че пишка обилно - значи щом излиза отдолу, влиза отгоре...
Масаж на коремчето, каране на колело с крачетата - опита ли?
Можеш също ти да ядеш по-разхлабващи храни (активиа, овесени ядки, сини сливи, фибри), за да му помогнеш на перисталктиката.

# 7
  • Мнения: 515
Вечер го кърмя на 1 час и ми се струва,че нямам кърма.(или съм си го внушила след изказването на доктора). Прочетох 2-те теми,бе май не запек нашето.Май наистина е недохранване(или прекалено добре усвоява кърмата ми)

# 8
  • Мнения: 1 691
Първо опитай да не се притесняваш (знам, че е невъзможно, но все пак...). Щом са тежки памперсите, ще се оправят нещата.
Аз дохранвам, но независимо от това в периода между 1 и 3 месеца малкият ми акаше средно на 3 дни - случвало се е и 5 дни нищо да няма в памперса (а преди беше поне 2-3 пъти дневно в солидни дози).
Кърми често, следи да пишка много и нещата ще си дойдат по местата.

# 9
  • Мнения: 236
Миличка, това че се кърмите на 1 час е добре. Имаш кърма, но просто неможеш да усетиш гърдите си толкова пълни, защото бебчо яде често. Спокойно, всичко ще си дойде на мястото! Както са ти казали вече, хапвай повече разхлабващи неща.

# 10
  • Мнения: 344
Абе незнам дано бебето си яде нормално.Аз мойта също я държах по 1 час на гърда и после пак си дереше.Оказа се че кърмата ми е малко.Бебка пишкаше добре и даже си акаше.Моя съвет е да отидеш на пробно кърмене.Така ще разбереш дали се наяжда.8 дни да не ака това не е хубава.Докато бяхме на кърма акаше почти след всяко хранене.Консултирай се с лекар.

# 11
  • Мнения: 875
не знам дали това, ще те супокои, но ще ти кажа, че и при мен нещата бяха същите.на тази възраст моят син акаше на няколко дена (най-често 7) и аз много се шашках. плачеше много и на моменти ми се струваше, че го боли коремчето преди да се изака, а след това се успокоява. честно казано, не съм си мислила, че плаче, защото е гладен. към края на втория месец му спряха коликите и горе-долу по същото време започна да ака по няколко пъти на ден (едва ли има връзка между коликите и това, колко пъти ака, но при мен беше така). сега ака по веднъж на ден.
относно пробното кърмене ... много е относително това, колко кърма ще поеме точно в този момент. моят и сега продължава да суче начесто и по малко и съм сигурна, че количествата, които изпива са много под тези, които би трябвало да поема на едно хранене.
стискам палци всичко да е наред и пиши как вървят нещата!  Peace

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Marjo, какво стана?

# 13
  • Мнения: 832
момичета беше ми много полезно, защото имаме същия проблем. От 1-3 акания на ден, изведнъж стана 1 на 3-4 дена. Ядох круши, мляко с мед, гимнастика - не и не. Поне се успокоих, че не е запек, но все пак си ме тревожи...
Инаме сме само на кърма, без вода. Храни се нормално, пишка обилно

# 14
  • Мнения: 57
xai,  много добре те разбирам. синът ми е така от 6-та седмица. дотогава акаше по няколко пъти на ден, след това разреди до 1 път на 3-4 дни (правил е дори 7 дни). направо съм се побърквала.... но ако бебето пишка редовно и  е спокойно (както е в нашия случай), няма място за притеснение. води се по детето, то си показва най-добре Hug

Общи условия

Активация на акаунт