Овче мляко

  • 3 324
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Момичета искам да ви попитам нещо.

Значи аз от доста време си квася кисело мляко, правя си също и сирене. По Нета намерих една фирма, която продава българска бактерия за кисело мляко(да, пише даже в упътването, че е българска!) и съм адски доволна.

Страшно ми липства обаче овчето кисело мляко. Тук това е нещо напълно непознато и е просто абсурд да се намери. Но пък съм виждала много ферми, които се занимават изцяло с овцевъдство(май само за вълна и за месо)
Защо не използват овчето мляко?
Тук до нас дори има една такава ферма и всеки ден гледам овцете как си пасат тревица навън.
Мислите ли, че ще стана за резил ако почукам на вратат и помоля за закупя един два литра мляко?
То че ще им стана странна ще им стана, но дали си заслужава резила?
При вас продава ли се овче мляко?
Как бихте постъпили на моя място? Да забравя ли всичко за това мляко или да взема шанса?

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Тук има, продава се във всеки магазин. Не знам как ще ти реагират, ако ги гледат само за месо и вълна, едва ли ще се навият да ти издоят някоя овца Wink, но пък ако използват млякото за производство на сирена и кашкавали не вярвам да имат проблем.
За съжаление и аз го обичам много, но имам алергия към овчето мляко.

# 2
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
торнерос, мислех, 4е аз съм го писала, хахаха! много ми напомни едни такива мои идеи, аз също правя и мляко и рикота и сирене бг и кашкавал съм решила да  правя като си купя  капките!ама  нашите(тукашните)  овце май само за папкане и кожи стават, не съм 4ула да има  ов4е мляко за продан, но пък пробвай , много ще се  кефя на  лицата им при молбата ти да ти дойнат една - 2 ов4ици!аз бях свидетел като поисках фермерско мляко без да е  правено нищо за да правя извара(рикота), гледаха ме като нло! искаха ми технологията!

# 3
  • Мнения: 1 299
tornerosse, родителите на моят приятел гледат овце. Казва, че млякото е само за агнетата, но ако успея да си хвана овца и да си я издоя няма да имат нищо против. Те не доят овцете и предполагам ще те изгледат странно във фермата при вас. Ако пък обаче много ти се пие такова мляко - пробвай. Ако пък искаш изчакай да дойда - ще доим заедно, пък родителите му нека ни се смеят - свикнали са  Joy

# 4
  • Мнения: 6 167
не съм 100 процента сигурна, но мисля, че няма овче мляко, защото има разни видове сирена овчи.
възможно е за това да го използват, има по-силен аромат и сигурно няма кой знае каква клиантела за него.
не мисля, че  е  срамно да почукаш и да попиташ.
а и сигурно можеш да се загледаш повече по рафтовете....

# 5
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тук продават само овче сирене и то е сезонно.
Поне при нас е забранено да се продава мляко без да имаш разрешение. Много от фермерите го нямат и не рискуват с глоби.  При вас може да е по-различно.

# 6
  • Мнения: 3 804
тук има ов4е ,и е гъсто и вкусно-но моите дъщери отказват под всякакъв предлог-само на краве сирене и мляко са а малката не помирисва кисело мляко изобщо

# 7
  • Мнения: 1 238
tornerosse, родителите на моят приятел гледат овце. Казва, че млякото е само за агнетата, но ако успея да си хвана овца и да си я издоя няма да имат нищо против. Те не доят овцете и предполагам ще те изгледат странно във фермата при вас. Ако пък обаче много ти се пие такова мляко - пробвай. Ако пък искаш изчакай да дойда - ще доим заедно, пък родителите му нека ни се смеят - свикнали са  Joy

Ами страхотно! Аз също мога да доя овца. Ти ще я държиш да не избяга, а аз ще доя  Joy Joy Joy Joy Голям майтап ще падне   Sunglasses
Навита съм ако са съгласни! Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 3 423
Ланфеар, гледам, пак е поръсила
тази манджа преди мене. Тъжна съм.
Тука не съм виждала нито овче, нито
биволско мляко. Има някакво гръцко с
10 процента масленост, ама си е краве.
Ето, не само бозата ми липсва.

# 9
  • Мнения: 1 299
Ланфеар, гледам, пак е поръсила
тази манджа преди мене.

Ами нали и аз трябва да дам нещо на света Mr. Green

tornerosse, ще държа, щом можеш да доиш  hahaha

# 10
  • Мнения: 1 817
Отивай и ги питай дали продават мляко!  Peace
Ние си мислехме, че сурово мляко в Германия няма, а се оказа, че фермерите с удоволствие продават!

# 11
  • Мнения: 1 299
Отивай и ги питай дали продават мляко!  Peace
Ние си мислехме, че сурово мляко в Германия няма, а се оказа, че фермерите с удоволствие продават!

Аз съм питала - не са доили и се чудят за какво ми е. Казаха, че е само за агнетата, даже ми казаха, че имало мляко само когато имало агънца  Thinking

# 12
  • Мнения: 3 880
даже ми казаха, че имало мляко само когато имало агънца  Thinking
Много ясно Laughing и жените имат мляко само, когато имат бебета, а не доживот Wink

Торни, завърти се и ги поразпитай отдалече дали имат мляко и какво го правят, не им искачай веднага с петлитровата туба Laughing така няма да ти се чудят много, ако нямат Simple Smile

Последна редакция: пн, 25 юни 2007, 11:04 от Biba Sparrow

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 085
даже ми казаха, че имало мляко само когато имало агънца  Thinking
Много ясно Laughing и жените имат мляко само, когато имат бебета, а не доживот Wink

Торни, завърти се и ги поразпитай отдалече дали имат мляко и какво го правят, не им изкачай веднага с петлитровата туба Laughing така няма да ти се чудят много, ако нямат Simple Smile
Joy Joy Joy
Смехът настрана, аз бих попитала, дали иман дойни овци и тогава за млекцето.

# 14
  • Мнения: 1 299
Добре де....кравите и овецете в БГ нон стоп ли раждат, че имаме толкова мляко и сирене??? (вярно, че мляко има когато има и малки, ама нещо...се зачудих, и не ми се смейте пък Embarassed)

Общи условия

Активация на акаунт