как се справяте с жегите

  • 1 487
  • 31
  •   1
Отговори
Лично аз съм много раздвоена/защото бебка е на 23 дни/ дали да мъча себе си и детето като стоим в жегите и разчитаме на вятъра през ноща да ни охлади, или да пускам климатика на 26-28 градуса колкото да изсуши малко въздуха.Вие какво правите в жегите.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 972
Ние сме в 3-стаен, имаме климатици във всички стаи. За да не ни духа през нощта оставяме навсякъде да работят, само с спалнята го изключваме. Лошото е, че с тази повсеместна употреба на климатици се хаби мноООООго ток ( в глобален мащаб) и се влияе много негативно на климата ( глобално затопляне, парников ефект и пр.)....Демек всичко е един омагьосан кръг.... newsm78

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Пускам климатиците вкъщи или в колата на 25 С , а навън излизам сутрин и надвечер.

# 3
  • Мнения: 27 524
Обичам жегите. Климатиците не. Справяме се, не са непоносими  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 577
И аз мразя климатици, не мога да стоя - едвам влизам в супермаркета.
Стоя на жега, нямам избор - къпя се постоянно и се наливам с мента и спрайт, само това помага.

# 5
  • UK
  • Мнения: 3 959
Климатици на 25 градуса? Господи, аз ако имах на повече от 18 нямаше да го държа, вчера стоях няколко часа в помещение точно на 18 градуса и беше толкова идеално... Студенолюбива съм...

Иначе - отворени прозорци, много вода, през 10 мин в банята и колкото се може по малко дрехи.

# 6
  • Мнения: 7 837
Около 7 часа сутринта отварям за малко прозорците да се проветри. След няма и 10 мин. на отворено, въздуха става лепкав, а е едва рано сутринта...Днес имаме късмет, влагата е около 60%.
Климатикът работи денонощно на  около 22-23 градуса.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Обичам топлото - цяла зима съм чакала лятото и сега ми е хубаво.
Апартамента ни е западен - след 2ч следобед става 30 грагуса, а на балкона е като в сауна.
Излизаме на разходка в 4ч и се прибираме към 8ч вечерта.
Пием много вода и се къпем по 3 пъти на ден.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Климатици на 25 градуса? Господи, аз ако имах на повече от 18 нямаше да го държа, вчера стоях няколко часа в помещение точно на 18 градуса и беше толкова идеално... .

Идеално е , но голямата температурна разлика действа шоково на организма.
Ако след като си стояла на 18 С излезеш навън на 30 и няколко градуса сауна е убийствено.

# 9
  • Мнения: 3 423
Нямаме климатик. Пускаме щорите,
пием много вода, стоим под душа.
Излизаме рано сутрин и късно вечер.
Трудно се диша, защото влажността е огромна.

# 10
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Обичам жегите, защото са такава рядкост. Имахме една много топла седмица и утре ще е 15 градуса, така че започвам да мечтая за следващата жега.

# 11
  • Мнения: 2 401
В момента точно с това се справям - пия бира (а не требе), езика ми е навън и вода се лее от мен, та ме охлажда.   beer

# 12
  • Мнения: 1 207
Трудно.Не я понасям,но детето трябва да се извежда все пак.В къщи -климатик coolcool

# 13
  • София
  • Мнения: 10 825
 Ходим на вилата - там е малко по-хладно. Скоро ще се плицикаме и в басейна Mr. Green

# 14
  • Мнения: 6 992
Чакам да мине. Климатик не щЪ. Максимум вентилатор - за малко. Но аз съм от Пловдив все пак. Тия 35 градуса са ми тъкмо да се стопля и да махна юргана Laughing

Общи условия

Активация на акаунт