отекли крака за броени часове-възможно е!!!!!!!!!!!

  • 13 010
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 973
Здравейте!Много банално,ама не намерих нищо по въпроса.
Преди 2 дни ми няма нищо,днес на обяд си мажа краката с крем-нищо.Следобяд започвам да усещам лек сърбеж и подразване на кожата на краката.
Гледам...........и.........о,Боже...............това не са моите крака!!!!!!!!!!!
Подкосих се не от отеклото,а от самото ИЗУМЛЕНИЕ.
 newsm78 #Crazy newsm78 #Crazy newsm78
Как да си го обясня?Не съм пълна и по принцип доста добре ми се отличават кокалчетата,а днес не просто ги няма,ами отока под тях(отвътре) е два пъти по-голям от кокалчетата.
Вдигнах краката на високо,но моля някой ми каже по-подробно има ли някакви мазила и възможно ли е да отека толково много буквално за часове? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 183
Възможно е миличка,и аз бях така,но така ще е в жегите и веднага щом родих ми се управиха,но хубаво да се обърнеш и към доктора.

# 2
  • Мнения: 9 973
Възможно е миличка,и аз бях така,но така ще е в жегите и веднага щом родих ми се управиха,но хубаво да се обърнеш и към доктора.

Оф.....с него ще се видя чак другия петък.
като се движа-ОК,но седна ли-болки до средата на прасците!

# 3
  • Мнения: 1 183
Движи се много,но трябва и да си почиваш(да вдигаш краката на височко  Wink ).Можеш да пробваш и с Лиотон,но при мен файда нямаше.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 588
И при мен беше същото положението, макар че тогава не бяха толкова големи жеги.
Отоците поспадаха, като лежах по-дълго, иначе с нищо не съм ги мазала. До седмица след раждането спряха да ми се подуват краката и всичко беше ок. Peace

# 5
  • Мнения: 172
и при мен беше същото. А вече последните дни отоците ставаха за секунди. Докато си спусна краката и те вече се надули. Веднага след раждането се оправиха нещата. По-добре обаче според мен е да се обърнеш към лекаря си.

# 6
  • Мнения: 1 671
Може и още как. При първата бременност ми се случи няколко пъти. Сега пак ми се случи даже в начална бременност - от жегите и високите токчета.
Все пак говори с доки или си пусни дори сама една урина - за албумин.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 701
Само като се сетя какъв кошмар беше миналата година...  ooooh! Ходех на работа и си бях намерила един кашон, върху който си качвах краката. Не можех да обуя нищо свястно и в жегите носех маратонки...  Sad Спасението е почивка, краката - на високо и поливане с хладка вода. Разбира се, и консултация с лекар, за да не се окаже нещо друго...  Naughty
Желая ти по-малко странични ефекти от бременноста!  Peace

# 8
  • Мнения: 865
В тия горещини сигурно е възможно за часове да се получат отоци.Добре е наистина да си направиш изследвания на урина за албумин!С втората бременност имах ужасни отоци от 7 месец и се мажех с кремчето за уморени крака на "Мустела".Има лек охлаждащ ефект,който облекчава сърбежа, но чудеса не очаквай.  bouquet

# 9
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Може би е от жегите...И аз бях така и то в начална бременност. Есента като захладня, вече нямаше отоци. Можеш да си пуснеш едно изследвания, за да си спокойна Peace

# 10
  • Мнения: 5 539
Задължително си пусни изследване на урина, може да имаш албумин Thinking
Не се занимавай с направления и т.н., изследването е около 3 лв., направо си го направи.

Като си вдигна краката нависоко, мина ли отока или не? Четох май някъде, че ако е от албумина, отокът си остава. Ако просто кръвта ти се задържа повече в краката и затова се подуват, щом ги вдигнеш, трябва да спаднат Peace Peace

# 11
  • Мнения: 67
Не е нещо необичайно, но е доста некомфортно!   ooooh! На мен ми помага, когато си накисна краката в хладка (студена) вода с морска сол, лека разтривка и за 15-20 мин вдигнати високо. Не яж сол, пий течности , но не прекалявай!
 Докато не се роди бебето, всеки лек е временен, но все пак има начини и ние да се почувстваме поне малко по-добре.... надявам се!
Успех, лека бременност и раждане и здраво бебе!
А, освен албумина причина за отоците може и да е високото кръвно  Thinking

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 556
И при мен е така.Цял ден стоя на стола пред компютъра и вечер краката са ми  отекли.Дори чехлите са ми тясни.Явно е нормално,аз също не съм пълна,но от жегите и стоенето на едно място.

# 13
  • Мнения: 5 539
Цитат
А, освен албумина причина за отоците може и да е високото кръвно
Да, а високо кръвно + отоци + албумин са трите признака на прееклампсията, която е доста опасна за майката и бебето и изисква лекарско внимание и лечение.

# 14
  • Мнения: 2 068
И аз съм така  Cry

Общи условия

Активация на акаунт