Дохранване вечер

  • 875
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Привет на всички!
Имахме голям проблем с наддаването,преминах на кърмене на поискване,с 2 нощни кърмения и намалих значително твърдата храна,единствено дохранвам с АМ  на последното вечерно в 21.30 ч. му додавам 90мл.!След всички усилия резултата за предишния месец е 400грама и 4см ,което е добре според мен!
 Искам да махна дохранването с АМ и да остане само кърма!Дали това ще се отрази на наддаването ,да го правя ли, или да продължавам да го дохранвам?  newsm78
 

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 12:58 от gerinet

# 1
  • Мнения: 1 924
Продължавай с кърменето на поискване и следвай стъпките, посочени тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20138
Успех.

# 2
  • Мнения: 160
Благодаря ти,полезна информация!
Но ме притеснява сега в тази жега дали е уместно да махна единственото сигурно количество мляко,а и след  един ден почваме 9 месец и не иска да го кърмя по 10 пъти на ден тъй като приема и твърда храна!

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Това, че виждаш млякото в бутилката, не означава, че е единственото сигурно. Не разбрах ти или той не иска да го кърмиш по 10 пъти на ден. Това няма нищо общо с твърдата хана. Мартина на година и половина сучеше не 10, ами 20 пъти, а пак изяждаше два купона от кухнята. При това за 3 месеца беше качила 200г. Нормално е на деве месеца да не качва по кило, все пак вече е доста подвижно, горещините също си казват думата. 400 г и 4 см е повече от добре. Можеш спокойно да махнеш АМ.

# 4
  • Мнения: 160
Това, че виждаш млякото в бутилката, не означава, че е единственото сигурно. Не разбрах ти или той не иска да го кърмиш по 10 пъти на ден. Това няма нищо общо с твърдата хана. Мартина на година и половина сучеше не 10, ами 20 пъти, а пак изяждаше два купона от кухнята. При това за 3 месеца беше качила 200г. Нормално е на девет месеца да не качва по кило, все пак вече е доста подвижно, горещините също си казват думата. 400 г и 4см  е повече от добре. Можеш спокойно да махнеш АМ.

То не иска, а и напоследък 2-3 пъти за денонощие усещам да ми слиза кърмата докато суче!

Според мен това е рядкост(10-20 пъти сучене и два купона от кухнята)

При моето бебе, има общо с твърдата храна,от както съм я въвела намалява сученето и желанието за това,затова ми се наложи миналия месец да я изключа напълно за две седмици,защото почти си загубих кърмата!
 
Кърмя вече второ бебе,първото съм го кърмила 1година и 2 месеца,надявам се и сега да откараме поне до тогава,въпреки че съмнявам,и знам че не е нормално на 8 месеца да качва по килограм,но и не смятам че е нормално 4 месец да ми качи 10 грама,а 5 месец да свали 120 грама,защото при нас беше така!!!А и не мисля че е нормално детето ми да е два килограма под средната норма,но съм приела нещата такива каквито са,и продължавам да кърмя,не да мина на АМ!
А и  400 грама и 4 сантиметра е направо рекорд след четвъртия месец,а и аз не се оплаквам от това колко ми е наддало,просто се чудех дали ще мога да ги наваксам тези 90 милилитра,ако ги махна( каквото желание имам)и точно сега в тези жеги,защото вода не пием

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 13:16 от gerinet

Общи условия

Активация на акаунт