"Откраднати очи" - някой гледал ли го е този филм по БНТ..

  • 13 133
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Цитат
Софийската младежка организация на ВМРО – Българско национално движение ще се включи в протеста пред сградата на Българската национална телевизия днес от 16.00 часа, съобщиха от пресслужбата на ВМРО. Протестът е подбуден от излъчения наскоро по държавната телевизия филм “Откраднати очи”. Филмът е българо-турска продукция и засяга събития от Възродителния процес.
Според ВМРО – БНД този филм не отговаря на историческата действителност, изкривява фактите и е опит за търсене на евтина слава в чужбина.
Показаните във филма неверни събития освен, че за пореден път се опитват да насадят етническа нетърпимост, но накърняват достойнството на българския народ и уронват авторитета на Българската държава.
Недопустимо е Българската национална телевизия, която ние като данъкоплатци издържаме, да излъчва подобен антибългарски филм.
Някой гледа ли го този филм. Какво толкова му е антибългарското

# 1
  • Мнения: 6 992
Гледала съм го.
Не ми е насадил никаква верска нетърпимост, напротив, много ми хареса даже. Не съм усетила и нещо кой знае колко антибългарско, доколкото знам и съм чела, (понеже съм била на 1 годинка, когато се случват събитията във филма) наистина е имало натиск за смяната на имената. Сега чак с танкове да са ги газили - надали, не мога да си представя такава нечовечност. Но това все пак е филм, логично е да има и доза фантазия newsm78

# 2
  • Мнения: 1 794
Знам само, че или сценарист, или режисьор е Нери Терзиева.
Скоро го излъчваха по някоя от националните телевизии, но нямах възможност да го гледам.
А бих искала.

# 3
  • Мнения: 920
Това с танковете го знам от очевидец. Не знам дали са ги газили, но танковете са били по улиците.

# 4
# 5
  • Мнения: 589
Аз пък съм родом от този край на България,където се развива действието и където е сниман филма.Дори племенницата ми се снима в него,в масовката,предполагам...САмия филм не съм гледала,за да знам как са представени събитията,но знам доста зловещи факти-имах съученици със сменени имена и бях свидетел на драмите им...А имах и познати,натоватени с мисията да сменят имена-отвратих се от тях като хора,тия събития отключиха най-животинското у тях...Още настръхвам,като си спомня как разправяше за командировката си в Шуменско комшията милиционер-"Отбъхтах се"(което ще рече,че си е начесал крастата да бие...)

# 6
  • Мнения: 155
Знам само, че или сценарист, или режисьор е Нери Терзиева.
Скоро го излъчваха по някоя от националните телевизии, но нямах възможност да го гледам.
А бих искала.
Режисьорът е Светослав Спасов... Филмът е отличен с много награди в чужбина,а главната героиня в лицето на Весела Казакова получи награда на чуждестранен фестивал....Филмът е много добър...

# 7
  • Мнения: 589
Режисьорът е Светослав Спасов... Филмът е отличен с много награди в чужбина,а главната героиня в лицето на Весела Казакова получи награда на чуждестранен фестивал....Филмът е много добър...
Радослав Спасов,не Светослав

# 8
  • Мнения: 155
Режисьорът е Светослав Спасов... Филмът е отличен с много награди в чужбина,а главната героиня в лицето на Весела Казакова получи награда на чуждестранен фестивал....Филмът е много добър...
Радослав Спасов,не Светослав

Права си  Embarassed...Радослав Спасов

# 9
  • Мнения: 1 072
Не съм и не смятам да го гледам. Отбягвам "сериозното" българско кино. Предполагам, че и в този филм основното внушение е колко е гаден живота и финала е опериран от всякаква надежда. Ако бъркам, споделете, ще му хвърля едно предпазливо очо.

# 10
  • Мнения: 4 585
Червените барети се разхождаха по улиците на Разград по двойки, с палки.
Имаше и кучета. Това видях тогава. По късно създадоха жандармерията,
т.н. вътрешни войски.

# 11
  • Мнения: 6 992
Не съм и не смятам да го гледам. Отбягвам "сериозното" българско кино. Предполагам, че и в този филм основното внушение е колко е гаден живота и финала е опериран от всякаква надежда. Ако бъркам, споделете, ще му хвърля едно предпазливо очо.
Бъркаш. Поне според мен не му беше такова внушението, накрая ми се струва, че завърши оптимистично с лека горчива нотка. Но е тежък, макар че се намира някой и друг смешен момент. Аз доста му поревах. Но ми хареса краят.
Ама само аз ли съм го гледала?

# 12
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Аз също го гледах, тази събота по БНТ.
Много ми стана гадно, кагато заличаваха имената от паметниците, а след това разрушиха и гробищата. Дали в действителност е било така?

# 13
  • Мнения: 784
Най-накратко - детето на главната героиня (българска туркиня) е сгазено случайно от бронетранспортьор по време на протест на турците. Заради инцидента войникът, карал бронетраспортьора, полудява и започва да търси майката на детето, която също е полудяла, срещат се в една лудница, войникът се влюбва безнадеждно в нея и след известно преследване и обсаждане - тя му пристава. Братът на туркинята тръгва да ги стреля, обаче се разкъндърдисва, победен от голямата им любов.
Всичко това на фона на драматичните събития от възродителния процес.

Иначе протестите са породени от това, че филма претендира да отразява действителни събития, а според ВМРО и Атака детето в действителност било премазано от протестиращата турска тълпа. Who knows ..........

# 14
  • Мнения: 6 992
А в действителност всъщност имало ли е премазано дете Shocked По истински случай ли е?
А за А***А не се учудвам какво си лянкат пак.. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт