До дългокърмещите мами

  • 477
  • 8
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
Въпросите ми са как захранвахте, измествахте ли храненеЗащото сестра ми роди мин. год. и след като измести всички хранения - без вечерното, каза че племенницата започнала да я хапе може би защото й намаляла кърмата и спря да я кърми - на 8 мес.И на нас ни предстои захранване, смятам като направи 6 м. /ако не се наложи по-рано че нещо е отслабнал/ та затова се интересувам. И ощи нещо - една педиатърка ми каза че сега се почва със зеленчукови пюрета, каши, плодови и накрая сокове . В 1 магазин твърдяха че трябва първо плодови Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз ще захранвам скоро,но съм решила да не замествам изцяло хранене до годината.Моята кърма не е много и дохранвам,след като захраня вместо добавката от АМ ще давам кашата или пюрето.Иска ми се да я кърмя по-дълго,затова ще направя всичко възможно да поддържам лактацията си с кърмене на всяко хранене.
Захранването може да започне с всякакво пюре,но въвеждането на сладките плодови първо крие риска бебето да свикне със сладкото и после да откаже зеленчука,тогава става доста сложно.Аз съм решила да започна с оризова каша,после зеленчуци,като въведа първо по-солените картофи,моркови и тиквички и чак после тиква,също защото тиквата е сладка.А с плодовете ще се запознаваме на следващия месец!

# 2
  • Мнения: 336
Засега само си пожелавам да съм дългокърмеща мама, но мога да кажа на базата на изчетеното и плановете си, че DoGma_PrObe ти е отговорила чудесно. Предполагам дългокърмещите мами ще се съгласят.
Успех и нека кърмата бъде с теб Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
Аз не съм замествала кърмене до годинката. Ядеше по няколко лъжички всякакъв вид яденета между кърменията. Захраних на 6,5 -7 месеца с картоф, после морков, тиквичка и т.н.,а също и оризова каша. После вкарах плодовите, започнах с ябълка, банан и т.н. След 9-тия месец започнах да давам попарка, след 10-тия супички (без сол и силни подправки), а след 11-тия и жълтък (свекито много искаше да му дава още от 4-тия месец!!!)
След годинката направо го записах на детска кухня и първо предлагам ядене, после кърмя...
Нормално е след като бебето се наяде добре да разреди кърменията, кърмата намалява и следва отбиване...
Аз все още не намалявам кърменията, а Мъри яде ядене 3 пъти по около половин бурканче и разни бисквитки, солетки, миникроасанчета...

Ето как ни протичаше преди годинката един ден(часовете не са точни, а около):
6,30 -кърма на събуждане
9,30- кърма
10,00-няколко лъжички пюре, след 9-ти месец/попара/овесени ядки/каша все с настърган плод вътре
11,30-кърма и заспива
12,30-кърма на събуждане
15,00-кърма
16,00- пак наколко лъжички пюре/каша, след 10-ти месец супичка/ядене/ плод
17,00-кърма на заспиване
18,00-кърма на събуждане
20,00-кърма, нощен сън
23,00-кърма
1,30-кърма
4,00-кърма

Ето как протича един ден след годинката до сега(пак часовете са около):
8,00- кърма на събуждане
10,00-закуска - попара/ каша с плод/ вес.ядки/ филийка ит.н.
11,00-кърма
13,00- кърма на заспиване
15,00-кърма на събуждане
16,00- обяд - супа/ ядене
19,00-кърма
20,00- вечеря - каквото ми хрумне
21-кърма, заспива нощен сън
23,00-кърма
2,00-кърма
4,00-кърма
6,00-кърма

# 4
  • Мнения: 185
Ние, с 1-годишен стаж, броим ли се за дългокърмещи? Wink
Скъпо загрижено майче,  Hug
аз захраних малката след навършени 6 месеца със сварен на пара картоф, силно разреден с кърма. Кърменето ни изобщо не се промени, просто давах по лъжичка, две да опитва различни пюренца. (предполагам си изчела всичко за захранването - количества, интервал между нови храни, коя храна кога и т.н.). Видях, че си пуснала и друга тема, в която се притесняваш, че бебо е отслабнал след боледуването и се чудиш дали това не е повод да захраниш по -рано. Аз мисля, че периодът на боледуване и възстановяване не е подходящ за захранване, тъй като самото въвеждане на нови храни си е изпитание за организма. Със тези пюренца или каши, било то зеленчукови или плодови, ти няма да обогатиш храната му с повече калории, а с нови вкусове, което е и целта на захранването. Затова, според мен, за по - бързото възстановяване се кърмете усилено.  Grinning
За хапенето аз не мога да разкажа много, защото бебка ме е хапала 2-3 пъти случайно. Но за намаляването на кърмата при заместени хранения - да, със сигурност е следствие.
Така, че ти трябва да решиш какви са точно твоите планове за вашето хранене - някои майки избират след захранването да кърмят само сутрин и вечер, други (като нас)  Laughing продължават с денонощното кърмене... Желая ви успех, питай, ако имаш нужда  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 1 691
И аз още не мога да се броя за дългокърмеща, но ще ти кажа как захранвам.
Също като DoGma_PrObe дохранвам с АМ някъде от 4 месец и паралелно с това кърмя на поискване. Захраних на 5 навършени месеца по настояване на педиатърката, защото малкият беше доста под нормите за възрастта си (но не беше боледувал!!!).
Докато бяхме само на мляко, давах АМ 3 пъти на ден. После едното хранене с АМ ("обедното") постепенно го замених с оризова каша, като преди и след храненето също се кърмим по малко. Вече 1-2 пъти съм дала различни зеленчуци и може би постепенно ще заместя още едно от храненията с АМ с друга храна ("вечерното"), като също ще го комбинирам с кърмене.
Ако сте изцяло на кърма, може би е най-добре да предлагаш по малко храна (каквато решиш) и паралелно с това да си кърмиш - така кърмата няма да намалее рязко.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 775
Не съм дългокърмеща, но и аз се интересувам и се надявам да стана такава  Heart Eyes.
Режимът е кърма, когато и колкото иска. 13:00ч. пюре зеленчуково (повече от 100 гр. абсурд да изяде); 16ч. каша. Гледам да го накърмя 1/2 ч. преди другото ядене, за да стимулирам кърмата и да няма дълги паузи. Нощем кърма.

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 00:07 от Lovi

# 7
  • Мнения: 3 760
Започнах да предлагам по някоя лъжичка домашно пюре (смачкан картоф, тиквичка, ориз) на 6,5 месеца, но до края на 10-ти месец нямаше интерес (май бях включила и ябълка) - с дни не близваше нищо, после хапваше 1-2 лъжички (максимум 5). Сучеше основно 7-8 пъти в денонощието. Понякога често поцокваше между кърменията, друг път не...
На 11 месеца 2-3 пъти се наложи да я оставя за цял ден. Така че караше само на пюрета (грубо пасирани домашни). След годинката (по нейно желания) заместих някои хранения (следобедно-вечерни), но закуската си е все така само кърма, както и късната закуска, че и обядът понякога  Laughing Има дни, в които държи да суче преди, по време на и след всяко хранене с друга храна. Има дни, в които не се сеща да суче от обяд до полунощ...
Не давам нищо млечно освен кърма и (от около 3 седмици) овче сирене. Вода понякога пие като не видяла, друг път по 20гр дневно, но памперсите винаги са обилно намокрени, даже тежат по цял тон, така че не се притеснявам.

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Захраних Мартин с оризова каша на 6,5 месеца. По настояване на възпитателките в яслата започнах да давам зеленчуково пюре (7 м.) и така беше заменено обедното кърмене. За сметка на това пък се увеличи броя на кърменето у дома. На година и нещо беше заменено кърменето след обедния сън (пак в яслата).У дома сме карали с дни само на кърма. Дори и сега суче поне 3-4 пъти на ден наред с малкото бебе. Нощно кърмене не съм отказвала, предпочитам да суче нощем, но да не ми мрънка денем Crossing Arms
Сега с второто бебе поне няма да имам стреса с яслата и ще карам на педаг. захранване Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт