Какво и къде ядат децата на морето?

  • 1 123
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 968
Мислим да ходим на море тази година с малката, но се чудя къде ще я храня, с какво? Не е ли опасно по заведенията, а и 5-7 дни все да яде там  newsm78
Кажете вие какво сте правили? Носихте храна, приготвяхте нещо, поръчвахте по ресторантите храна, пригодна за децата?  Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Зависи от възрастта на детето.
При първото им ходене на море още ги кърмех.
При второто - можеха да ядат меки, непикантни храни, плодове и зеленчуци. Също супи и кисело мляко. Носех и по няколко бурканчета с любими храни (пюрета и каши) - в случай, че огладнеят преди да ги заведем в ресторанта.
От третото ходене на море (били са на по 2 години и няколко месеца) храненето по заведения не е проблем.

Разбира се, винаги (дори и да сме без деца) избираме чисти места за хранене, както и храни, които не са потенциално опасни.

# 2
  • Мнения: 4 668
Миналата година бяхме на ол инклузив и детето хапваше най - разнообразни неща . Изборът беше огромен . Носех му само АМ ! Сокове му купих там  Laughing
Бях помъкнала и пюрета , но само където ги носих ... Правеше му голямо удоволствие да избираме храната . Тогава беше на 1г.2 мес.
Сега вече е голям и нямам проблеми с него - яде всичко и мога да си го храня по заведения  Peace Какво значи да е опасно ?

# 3
  • Мнения: 1 494
Първо - давайте и само минерална вода. Често се получават диарии от водата.
За храната- може да си купувате от магазина колбаси,кашкавал, сирене, кисело мляко, плодове и зеленчуци. За супите, ако не ви се готви- свестен ресторант и по-оборотни ястия. Все пак, самия персонал би ви насочил, ако кажете, че е за детето. По принцип всеки ден готвят някакви яхнии и супи, таратор. Ако посещавате едно и също заведение, много лесно ще разберете кое е прясно- просто предния ден не е било в менюто (Пишат ги на едни дъски пред ресторанта ).
Все пак незнам къде и как ходите- съществува варианта с котлон и принадлежности, но не всеки ползва.

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 149
Ние ходим обикновено на бунгала с хладилник.
Миналата година си носих и термоканата - попарата е осигурена. Бях взела една кутия каша за над годинка и няколко пюрета за всеки случай. Пюретата останаха. Кисело мляко, плодове, бисквити и кроасани купувахме. Миналата година все още кърмех Гого сутрин и вечер. На обяд - от обедното меню в кръчмичката, където ходехме.

# 5
  • Мнения: 884
Определено избягвай панирани ястия и всичко с яйца.  Peace

# 6
  • Мнения: 832
Миналата година, като бяхме на море, Вики беше на 10 месеца. Купувах му от там пюрета и готови каши. Тази година ще си яде с нас в заведенията, като ще гледам да избягвам таратор и айрян, защото ги правят с тяхната вода. Супички, да е минала водата термична обработка.

# 7
  • Мнения: 41
ами ние мислим да ходим сега през по4ижните дни и понеже са на по 1 година и 5 месеца мислим да се храним на заведение така 4е  не смятам 4е е проблем или му взвмвтв любима храна която си оби4а Simple Smile  Nature Sunny  grinning039

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз много съм мислила какво ще яде Мишо на морето от страх да  не се натрови с  нещо,решила съм да наблегна основно на плодове,зеленчуци,сирена,кашкавали,мляко.Същото важи и по заведенията,само храни,които смятам  за  безопасни. Wink

# 9
  • Мнения: 27 524
Миналото лято се бях заредила с бурканчета. Това ще е с нас. Е, чак пък опасно... не се притеснявам.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 9 894
абсолютно съгласна съм с abigale. Водата е проблем, не рискувайте с небутилирана вода. Супите от заведенията аз също не бих давала, случвало ми се е да попадна на вкиснали/на стари супи често слагат оцет, за да не проличи, ако е почнала да се вкисва/, а и ги застройват. Риба на скара може да яде спокойно, салатки, да купувате продукти за сандвичи от магазина. Най-важното е да не се купува от барачки, сергийки, подвижни колички покрай плажа.

# 11
  • Мнения: 2 082
аз си стерилизирам бурканчета с разнообразна храна.така ми е лесно-отварям ,храня и не търся заведения...

# 12
  • Мнения: 193
Първо - давайте и само минерална вода. Често се получават диарии от водата.
По-добре изворна.
Иначе правя като Янита

# 13
  • Мнения: 2 663
В момента сме на морето и не давам нищо от заведенията на детето.Първо има много чувствителен стомах и второ до преди дни беше с диария.Купила съм си пюрета, давам му солетки, бисквити, мислех да го запиш на седмична кухня , но се отказах и като готвя го правя с изворна вода, за да може и той да яде.Принципно бяхме предплатили за 10 дни в хотел,  но е преместихме в самостоятелна къща, та все едно сме си вкъщи

# 14
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Първата година /беше на 1г.2мес./ се бях заредила с пюрета. Ядеше основно тях + супи в станцията. Купувах и кисело мляко на място.
Миналата година бяхме на бунгало с хладилник и печка - предимно готвехме. От заведения не посмях да давам нищо. Пиеше само минерална вода. Въпреки това минахме през ужасно разстройство с повръщане... и караше на солети и обикновени бисквити.
Тази година ще сме на хотел - разчитам на храната там. Вече е голяма и яде всичко.

Общи условия

Активация на акаунт