Пътуване и бременност

  • 5 748
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте отново.
Какво ще кажете за пътуването на по-далечни разстояния-налага ми се да замина за 4 дни .Разстоянието е около 220км и ще пътувам с автомобил.В 29г.с. съм и доктора ми каза,че няма проблем -само да не пътувам със самолет.Според вас рисковано ли е - ако не беше наложително нямаше и да се замисля

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Ако бремеността ти е безпроблемна,всичко е ок.Аз пътувах около 10-15 пъти за по 200-300 км. през цялата си бременност,както в най-ранна,така и в седми и осми месец.Така че ако всичко с теб и бебето е наред,не би трябвало да има проблем!

# 2
  • Мнения: 221
Няма проблем, стига да се чувстваш ок  Peace
Но това със самолета ме озадачи newsm78 Всички акушер - гинеколози, с които съм разговаряла, ме съветваха да пътувам със самолет пред това да съм в кола Thinking Даже и пътувах Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 4 700
И мен това zа самолета ме учудва. Знам, че някои авиокомпании не качват на борда бременни в деветия месец или само с медицинско удостоверение, zаЩото се притесняват да не вzеме бременната да ражда.

Иначе не се притеснявай, ако имаШ нормална и беzпроблемна бременност едно пътуване няма да ти навреди.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 896
Пътувала съм и с кола и със самолет на по-големи разстояния - ако нямаш някакъв проблем с бременността, няма никаква опасност.
Със самолет по принцип пътуването е по-леко отколкото с кола, а и ако не става дума за презокеански полет, обикновено стигаш много по-бързо. Единственият проблем е, че след 30-и-някоя седмица повечето авиокомпании не искат да те качат.
Както и да е - не е проблем пътуването с кола по принцип, особено пък за не повече от 200 - 200 и нещо км

# 5
  • Мнения: 565
Аз също знам че няма проблем за пътуването. Само зависи ти как ще понесеш. На мен понякога ми става лошо в тези жеги само от работа до вкъщи докато се прибираме с мъжа ми и затова избягвам пътувания, а така ми се ходи напред - назад Mr. Green

# 6
  • Мнения: 520
Не виждам проблем да не пътуваш, ако се чувстваш добре!Аз си правех екскурзийки от по 600 км.

# 7
  • Мнения: 814
 Няма проблем ако се чувстваш добре. Аз постоянно пътувам Бургас-Варна и не съм имала проблем до сега Peace.

# 8
  • Мнения: 2 910
До края на 8-мия месец пътувах много често, ходех на изпити в София.
Ако се чувстваш добре, би могла да понесеш пътя.

# 9
  • Виена
  • Мнения: 725
И аз доста пътувах докато бях бременна.Както са ти написали момичетата,ако се чувстваш добре,не трябва да има проблем.В края на 8ми месец се прибрах от БГ със самолет.Наистина ми правиха проблем,понеже ми беше много голям корема и си мислеха,че съм в 9 ти месец.Но с бележка от лекар няма проблем.

# 10
  • Мнения: 344
Аз също пътувах докато бях бременна.Към края на бременността 7-8 месец също не бях в София.

# 11
  • Мнения: 498
Не се притеснявай!Няма страшно още повече щом лекарят ти е позволил.Аз пътувах също 250км на отиване и после пак толкова навръщане.Правете паузи че на тия жеги...е отврат!Приятно пътуване и леко раждане!  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 257
В 24 седмица пропътувах 2500 мили, което е около 4 хиляди километра, с кола, като самата аз карах през един от щатите, през които минахме. Освен, че ми се отрази просто чудесно, друго не ми се случи, слава Богу. Изморително е, разбира се, но можеш да се изтягаш, да спирате, да си полегнеш на задните седалки и т.н.

# 13
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
В началото на 8 месец пътувах със самолет.След което с кола около 300км.Честно казано,тези 300
км доста ме измориха(явно много ми дойде за този ден).За самолета и аз знам,че през 9 месец
някои авиокомпании могат да откажат да те качат.Твоят лекар защо забранява пътуването със
самолет?Според мен самолета спестява едно дълго и изморително пътуване.

# 14
  • Мнения: 393
  И аз пътувах и в началото и в края на бременността,бяхме с кола,така че просто правехме повече почивки.

Общи условия

Активация на акаунт