лека вечеря

  • 30 854
  • 65
  •   1
Отговори

Анкета

Колко често готвите през лятото?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

  • Мнения: 19
Здравейте всички! Искам да започна една нова "стара" тема. Споделете какво сервирате Вие за вечеря през лятото на 6 членно семейство, не е  таратор и е различно от модерните рецепти за разделно хранене, което по-старото поколение не одобрява!?
Благодаря за всички интересни хрумвания.
  chef

# 1
  • Мнения: 258
Печено пиле  , риба ,пълнени чушки със сиренце, паниран кашкавал ,скара-варианти много, но избягвам пърженото   и тежките меса.

# 2
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
сирене по шопски, салата тип манджа ( аз така си и викам -със всичко вътре -домати,краставици,варени картофи,шунка или риба тон...), омлети, зеленчукова мусака...

# 3
  • Мнения: 349
Ренка,
Поздравления за темата - много актуална за през лятото   bouquet
Прави ти особена чест, че зачиташ и мнението на по - старото поколение. Браво! smile3501

При нас преобладават салатите / хареса ми определението на bilqna_69 /,
салата тип манджа ( аз така си и викам -със всичко вътре -домати,краставици,варени картофи,шунка или риба тон...),

Сирене (под капак, в хария в гюведже, като пълнеж на зеленчуци); извара - като пастет или плънка; кашкавал във всичките му варианти на приготвяне;
Задушена риба в микровълнова, леки меса на грил или скара.
Постни ястия - лозови сърми, пълнени зеленчуци с ориз или млечна плънка
и ...  нека и другите да предложат Hug

# 4
  • Мнения: 3 804
тиквички с яйца
тиквичките се нарязват на малки кубчета и се задушават в олио или масло когато са готови се чукват 2 яйца отгоре им и се объркват докато станат яйцата

# 5
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Точно влезнах,за да пускам такава тема!
А на децата през лятото какво давате,на мен ми се вижда тормоз да давам на малката супа в тази жега.

# 6
  • Мнения: 295
Печено пиле ,салати най различни ,риба ,чушки в най различни вариянти ,скара тиквички , патладжан

# 7
  • Мнения: 2 199
Аз мога да добавя, че на село където са 6 човека, а когато ги нагостим и нашето семейство ставаме 10  Crazy на почит през лятото са постни манджи
тиквички с кисело мляко
пържен пипер с доматен сос(в промишлени количества  Mr. Green  ) /като към пипера изпържен се добавя обелените и нарязани на кубчета домати и се оставя да покъкри до готовност или след като се изпържи пипера се отсранява и докато са още горещи се смесват с доматите, но този път доматите си остават сурови, има и трети вариант на пържения пипер , към пържения пипер се добавя брашънце запържва се и след това се долива прясно мляко ства  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
все пак на 10 човека трудно може да се угоди и всеки яде което си му хареса, + това на село зеленчуци бол  Party /
пълнените тиквички със сирене и яйца; ориз;ориз+ къйма...
пълнения пипер със сиренеи яйца; ориз; ориз+къйма;
пълнени домати с ориз на фурна...
"имам байълдъ"
патладжани с къйма  Whistling
ох със сигурност има и още като се сетя, ще пиша  Flutter

  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 35 817
Снощи направих нещо леко и много приятно.
Нарекох си го   Grinning
Ризото с морков и тиквичка
за 2 порции
1 морков
1/2 тиквичка
4 с.л ориз
1 ч.л зелена подправка Маги
черен пипер
малко суха целина
подправка за пиле
малко лют червен пипер

В тенджерка с малко олио запържих първо морковите /на жулиени/
после сложих тиквичките/пак на жулиени/
Добавих ориза, подправките - пържих 1-2'
Налях вода. Варих 10' /минути/- след това го дръпнах от котлона за да може ориза да поеме останалата вода.
Стана приказно


# 9
  • Мнения: 14 472
тиквички с кисело мляко
пържени картофи /във фритюрника естествено, както и тиквичките/
миш маш
чушки пълнени със сирене и яйца

# 10
  • Мнения: 19
Идеите са наистина "приложими" за всяко поколение, благодаря Ви на всички.Защо се сещам за тях след като сме станали от масата???!!! Дияна, дай подробности за рибата в микровълнова, слагаш ли и олио или само бучица масълце?

# 11
  • Мнения: 19
Айля, у дома често правим имамбаялда, недостатъкът и е, че свършва бързо  Simple Smile всички я обичаме но става бавно.

# 12
  • Мнения: 19
Люба, и аз мисля същото за супата, но ако нямам някаква, малкия яде само кисело мляко. Не винаги е достатъчно според мен, така че правя и супи, нямам избор. Иначе и таратора обича, но варианта с попарката отпада и трябва да предвидя хапки с кетчуп и колбас - това е другото му любимо меню. При вас какъв резервният вариант?

# 13
  • Мнения: 11 607
Много актуална тема...Ще чета предложенията....

Ренка, многодетни ли сте?

# 14
  • Мнения: 19
Не,имаме си "тамагочита" на преклонна възраст и не всички нови ястия се приемат с овации, че така....

Общи условия

Активация на акаунт