Как да накарам мъжа ми да си прави изследванията......

  • 2 771
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 388
Ще ви разкажа накратко.
от 1998 г. сключихме брак. 20 дни след това мъжа ми се разболя от раково заболяване.
следваше 2 години лечиние. 5 години забрана за деца.
2 загуби на бебета, а сега най сетне имаме дългоочаквана дъщеричка на 4 месеца.

Днес се срещнах с доктор Онколог и стана дума за състоянието на мъжа ми и това, че от
3 години не е ходил на контролен преглед.

Как да го накарам да отиде? Само като му кажа започва да мърмори....
дума не дава да говори за болеста.....
А става дума за изследвания които са важни.

# 1
  • Мнения: 6 167
учудена съм, че баща на 4 месечно бебенце може да е толкова безотговорен към здравето си.
мисля, че това е аргумента ти, за да го накараш да не си заравя главата в пясъка.
разбирам го, страх го е, но просто не може да не ходи на прегледи максимум на 6 месеца.
това е. останалото е руска рулетка.

# 2
  • Мнения: 552
Просто му обясни, че искаш детето ви да познава баща си и заедно двамата един ден да празнувате успехите му, а това означава, че най-важното, което трябва да направи, е да се погрижи за здравето си.

# 3
  • Мнения: 236
ма как не иска на лекар да ходи малеее? #Cussing outспри да му говориш,кажи му,че се развеждаш,абе измисли нещо да го уплашиш.може с неговите камъни по неговата глава,кажи му че примерно,те боли апандисит,или че имаш постоянно разтройство.и той ще ти каже ''ходи на лекар''/е ти ще се ослушваш,да се притесни/ .измисли някаква тактика,излъжи го.аз моя да съм му отровила живота до сега.

# 4
  • Мнения: 388
ох и на свекърава ми го казах. Но без резултат. Все се оправдава като се роди бебето.
А ми тя вече порасна.

# 5
  • Мнения: 1 425
Човека го е страх предполагам. Всичко изглежда е наред при вас, може би чак не му се вярва. Не иска да дърпа дявола за опашката.
Но не е това начина и според мен ...трябва да си ги направи тези прегледи, а после ще е по-спокоен и щастлив. Засега не ми хрумват идеи, ако измисля нещо пак ще пиша.

# 6
  • София
  • Мнения: 392
измисли си и ти някаква болка и го накарай да те придружи,пък после пътьом се отбийте и при онколога,като е с другарче може да е малко по-спокоен.

# 7
  • Мнения: 388
измисли си и ти някаква болка и го накарай да те придружи,пък после пътьом се отбийте и при онколога,като е с другарче може да е малко по-спокоен.
Контролния преглед е в Дървеница /в София/.
Не става.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 377
Кажи му, че е за вас с детето!
Трябва да се грижи за себе си, за да види дъщеря си пораснала, абитюрентка, после да я води на сватбата й...

Моя мъж е 45 години, в момента в който разбрахме че съм бременна, спря да пуши, направи си пълни медицински изследвания. Кой не иска да си види децата пораснали?

# 9
  • Мнения: 473
Интересно защо мъжете реагират така, като ги караме да ходят на лекар. Моят мъж все трепери да не се разболее, обаче друг да се грижи за него. Все ме пита какво да пие, с какво да се маже, и хиляди пъти съм му казвала че незнам, че не съм лекар, обаче той все мен пита и не ходи при специалист. Майка му все мен ангажира да съм му давала хапчета, да съм му варяла чайове, че той
забравял и трябва аз да му ги поднасям всеки ден. Писна ми накрая и му казах: "Виж какво, ти имаш дете. Още когато си взел решение да станеш баща ти негласно си поел отговорност към детето си. И тази твоя отговорност се изразява в това, че трябва да си жив и здрав, за да се грижиш за детето, което сме създали с толкова много любов. Не искам нехайното ти отношение към собственото ти здраве, да лиши детето ми от баща. Искам да си здрав, защото те обичам и ще съм щастлива да остарея с теб и децата ни заедно. " Тези думи го потресоха. От тогава коренно се промени и стана по-внимателен, отиде на лекар, и изцяло се грижи вече за здравето си. Но и като че ли, откакто сме заедно моята любов го излекува. Много ще се радвам ако съм успяла поне малко да ти помогна.

# 10
  • Мнения: 473
И искам още нещо да ти кажа, което не се сетих преди малко. Говорила съм с онколог, който ми каза, че тъжното в България е, че няма профилактика на рака, както в по-развитите страни. Става въпрос точно за превантивни мерки, които водят до ранното откриване на рака. Когато се открие в ранен стадий той е успешно лечим, колкото повече време минава се развива и последствията са много тежки. Така, че при този род заболявания времето е изключително ценно, колкото по-бързо се установи и се лекува, толкова по-добре. При всички случаи моят съвет е - помоли го с добро, удари го на съвест, повтаряй му колко много го обичаш и искаш да е все до теб. Само с добро се постига много!

# 11
  • Мнения: 1 817
Кажи му, че е важно едно дете да отрасне с майка си и баща си. Кажи му, че е имал късмет да стане родител. И дори да не се интересува от собственото си здраве, нека го направи заради детето си! Ако нищо не помага, му вдигни скандал и го замъкни на сила там. Мога да си представя, че той изпитва ужас от резултатите и си представя какво ли не, но мога и да си представя ти как се чувстваш в тази неизвестност... Hug Желая ти успех и стискам палци да го замъкнеш на преглед този твой интлив мъж!   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 172
Обясни му, че не е приятно, но трябва да го направи. Кажи му, че какъвто и да е резултатът от изследванията, то ще е много по-добре сега да го знаете и сега имате достатъчно възмоности, за които по-нататък би било наистина късно. Отлаганего във времето само може да усложни такъв проблем, не да го реши от само себе си. А може да му дадеш и пример с ваш познат или роднина, който си е усложнил състоянието от страх да иде на лекар и от отлагане на прегледите. Кажи му, че се притесняваш и натоварваш от тази неизвестност.

# 13
  • Мнения: 1 425
Мъжете са като децата - понякога трябва да ги подкупиш Wink
Обещай му нещо в леглото което е искал, а ти не си му давала досега (ако има такова).  Twisted Evil
Ако е много запънат - обади се да му назначиш преглед когато е свобободен, после го хващаш за ръка и зааедно в болницата.

# 14
  • София
  • Мнения: 179
Може би не знае какво точно трябва да се направи и затова не иска да ходи. Имай впредвид че за един ден няма да стане изследването. Първо го записват, изследват туморен маркер май се казваше, после му записват час за ехограф или някакво такова изследване беше за след един месец поне защото има много записани и чак тогава му правят картон и говори с лекар.
Повтаряй му постоянно че трябва да отиде, иначе няма начин. Аз така една година повтарях и накрая отиде, като в началото се правят изследванията на 3 месеца, след година две на 6 месеца и после вече всяка година по веднъж. И аз не знам много точно всичко. Виж тук има един форум.
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=rak

Общи условия

Активация на акаунт