къде е най добре да родя в софия

  • 5 503
  • 15
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 409
къде е наи

# 1
# 2
  • Мнения: 191
Болница Вита или Токуда. Само не ходи в големите родилни домове - конвейри, където те карат да се чувстваш виновна, ако не си платила на някой лекар на ръка.

# 3
  • Мнения: X
майчин дом софия

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз родих във Вита и съответно ти препоръчвам тази болница. Peace

# 5
Майчин дом, ако искаш да родиш нормално.Детето е при теб през цялото време.Стаите са нови с по две родилки и собствен санитарен възел.Не съм дала нито лев и съм много доволна от вниманието и обслужването и компетентноста на лекарския персонал.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 409
коя е тази болница вита   
аз чух че в майчин дом е най добре заради това че оборудването им е добро
и бебето си е при теб но хигиената май  е критична

# 7
  • Мнения: 1 671
И аз съм много доволна от МД. Родих нормално и бебето си беше при мен в стая. Персоналът на болницата беше много любезен, а не съм платила и стотинка. Занесохме почерпка, но това си беше наше решение. Е, не съм се глезила. На 12 ет. условията са страхотни и стаите се почистват по два пъти на ден. На мен лично ми беше нужно само тоалетна и баня и бебочето по-близо до мен. Мисля пак да посетя болницата през февруари, живот и здраве!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 409
добро утро а имате ли представа как са нещата със секциото
в майчин дом казват че било платено въпреки че си
със здравната каса

# 9
  • София
  • Мнения: 903
аз не бих отишла никога повече в Майчин дом ( вече съм била там за малко). Може би Токуда, Вита или Шейново , но не и МД.

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Първия път раждах в Шейново. Сега, живот и здраве, пак там. Бебетата ги носят през 3 часа. За мен лично това беше по-добрия вариант, имах нужда от почивка. Сега не знам как е, ще видим.

# 11
  • Мнения: 1 883
аз не бих отишла никога повече в Майчин дом ( вече съм била там за малко). Може би Токуда, Вита или Шейново , но не и МД.
Защо ,ако не е тайна?

# 12
  • София
  • Мнения: 903
не е тайна.
преди няколко години постъпих там бременна в 8 г.с. с кървене. Беше в четвъртък вечерта. В петък изобщо не ме прегледаха и ме оставиха за понеделник. Когато все пак решиха да ме прегледат на ехограф аз самата бях им казала, че съм направила спонтанен аборт няколко часа преди това. По време на престоя ми там кървенето се засилваше, когато повиках лекар всички дежурни бяха заети, а за отношението на сестрите - просто нямам думи- такава враждебност не бях срещала никъде другаде. За условията - тогава бяха под всякаква критика - сега не знам.

Една моя близка роди там миналия август и също не беше очарована. Лекарите решиха, че бебето й има някаква инфекция ( без да му направят всички  необходими изследвания) и още на втория ден от живота му започнаха да го тъпчат с някакъв антибиотик, който след това се оказа съвсем излишен.
Аз на това не му казвам висок професионализъм  и много добра грижа към бебетата.

Дъщеря си раждах в Шейново. Носеха ми я през 3 часа и за мен това беше по-добрия вариант, защото бях много зле след раждането. Лекарите и сестрите там бяха страшно внимателни. Дори ми правеха тоалет в стаята, защото няколко часа след раждането бях припаднала в тоалетната и доста се бях контузила. Единственото неудобство там беше, че баните и тоалетната са общи. Иначе относно професионализъм и загриженост - всичко беше перфектно.

# 13
  • София
  • Мнения: 903
забравих и още нещо - в Майчин дом е пълно със студенти, за които ти си опитното зайче. А на мен това изобщо не ми е приятно - въпреки,че те не са виновни, защото все някъде трябва да се учат. Просто не е приятно като тръгнаха да ми правят кюртажа, 10-15 чифта очи да се взират в твоите гениталии.

# 14
  • Мнения: 2 849
Шейново  PeaceДва пъти съм раждала там,доволна съм .Бебето ще ти го водят на 3 часа,през останалото време почиваш или се виждаш с близки  приятели .

Общи условия

Активация на акаунт