Клуб за инвестиции

  • 6 035
  • 118
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
От известно време се чудя дали може да се направи Женски клуб за инвестиции във форума. Може би някой от вас знаят колко е поглъщащо да реализираш сам бизнес идея, да контролираш всичко и да го поддържаш. Четох наскоро, че по света има Женски инвестиционни клубове, където жените си избират проект, финансират го и го развиват. Разпределят си задачите и отговорностите и предполагам работят по 5-6 часа, виждат си децата и т.н.

# 1
  • Мнения: 5 468
Това е страхотна идея и много ми харесва. Само че............... айде да видим.

# 2
  • Мнения: 2 013
ха, тъкмо след твоя постинг в темата за забогатяването попитах как биха могли да се вложат примерно 100 000 лева.
За съм - и капитал мога да намеря, и свободно време, паралелно с работата ми в момента, която ми позволява да съм гъвкава.  Идеи обаче нямам, уви. Мозъкът ми не работи на бизнес обороти.

# 3
  • Мнения: 1 072
Идеята - развийте мрежа за надомна работа. Спешъли за нашата таргет група.

# 4
  • Мнения: 6 206
Аз пък имам толкова много идеи...
На принципа съм, че всеки трябва да се занимава с това, което му е приятно и обича.
Тъкмо вчера си мислех, че в Пловдив няма нито едно качествено бързо хранене, хем хубаво, хем чисто, хем на сносни цени... Леле, ако можех да готвя, какво бързо хранене щях да направя. И тъкмо си мислех, че ако има някой да обича да готви, колко хубаво би му било да си направи едно такова бързо хранене и да си има всеки ден доволни клиенти и той да си се кефи как хубаво е сготвил и така.
Идеи в мен за десет бизнеса напред, време няма.

# 5
  • Мнения: 2 891
Аз съм по работата. Мога да работя без спир, но ми липсва самосиндикална мотивация. Падам си групарка  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 4 412
Интересни ниши според мен са - децата, храната, дрехите за специални групи.

Имайки предвид увеличаването на раждаемостта, липсата на места в ДГ, което ще се пренася в училище, увеличената пенсионна възраст на жените /т.е. по малко баби в млада възраст/, а също мисля, че с нещо голямо като алтернативни източници на електроенергия, няма да се справим, ви предлагам  целогодишна детска занималня от 6 години до 3 клас, защото почти на всички ще ни трябва. Повечето от занималните предлагат през лятото децата да са в 1 стая,  как ще издържи цял ден детето... Представям си занималнята с повече пространство, с повече забавления през лятото, тематични беседи. Знам, че трудно се организират извеждането на 10 деца на открито, но точно за 2-3 часа на открито може някой от инвеститорките или негов представител да присъства.
А за през годината с добри педагози, които да е сигурно, че помагат на детето за ученето. И мисля, че в занималня детето най-добре ще се подготвя, отколкото с жена в къщи.

Друго интересно е готвене за деца над 3 години и здравословно готвене за цялото семейство, на абонамент обаче, за да може да се осигурят пресни продукти. Обаче колко разрешителни трябват за там...

А за дрехите се сетих от горния постинг във форума Хоби има много добри майсторки, но това ме ми е много бистро.

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 16:24 от tigonew

# 7
  • Мнения: 2 013
Да, за дрехи за по-едри дами съм си мислела нееднократно. Със сигурност могат да се шият добри неща, а не бабешките модели, които се намират по пазарите. Не съм обикаляла много така любимите на форума молове, защото мразя дългото зяпане по магазините, но засега само в два магазина съм откривала дрехи с големи размери и прилични кройки - Овиесе и Маркс и Спенсър. Цените обаче са високи за средностатистическата българка. Колко често могат да се дадат 100 и кусур лева за дънки (M&S)или 70 за пола (Oviesse)? 

Мислила съм и за занималня за деца. Тук обаче нещата опират до помещение, а те са много скъпи.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 412
Divana, аз точно за дрехи за по-едри дами си мислех. Понеже и аз съм от тях, вчера направих един тур в модерните магазини и ми омръзна да ме гледат преценяващо и да ми предлагат 1-2 неща. А и интересно в Манго най-бързо бяха свършили големите размери панталони, т.е има търсене.

За помещението за занималнята, може да се вземе под наем, дългосрочно. може да се види и към читалище или друг обществен център. Според мен повечето детски клубове и занимални са под наем, той е присъщ разход. Не съм правила подробен бизнес план, ама не ми се вярва да катурне работата. Лично аз си мисля, че и голям апп на 1 етаж върши работа, трябва да се ремонтира добре, ама нали за това са инвестициите.

# 9
  • Мнения: 2 013
Ами, давай да мислим

# 10
  • Мнения: 5 468
ви предлагам  целогодишна детска занималня от 6 години до 3 клас, защото почти на всички ще ни трябва.
Идеята ти е страхотна #Crazy! Ако започнем да я обсъждаме по-сериозно с още няколко майки, пиши ме първа кандидатка за нея Peace.

# 11
  • Мнения: 677
Може да листнете и акции на виртуалната борса, със снимките ви, все пак, някои ще се котират и инвестициите ще потекът към тях!

# 12
  • Мнения: 5 468
Може да листнете и акции на виртуалната борса, със снимките ви, все пак, някои ще се котират и инвестициите ще потекът към тях!
Не е нужно да се обаждаш във всяка тема с глупави коментари, само за спорта и да те има!

# 13
  • Мнения: 3 423
Никога не бих си огъзила идеите тука.
Бизнеспланът е за пред евентуални банкери.
На конкуренцията, ще разправям, че спя.

# 14
  • Мнения: 677
Ню, не е нужно да се изживяваш като ментор във всяка тема. Ше пиша където си искам. Инвеститорка такава!

Общи условия

Активация на акаунт