за несъобразителноста на хората

  • 9 396
  • 149
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Ежедневно се сражавам с разни глухи и крещящи баби из градинките,с кучкари с мърляви кучета,с майки дето не правят забележки на по-големите си деца да не се опитват да пипат детето в количката,но преди малко вече ми дойде твърде много...
Тъкмо сложих детето да спи преди половин час,тя тъкмо се унасяше и някакъв младеж извади моторна косачка и се зареди да коси ивицата трева под блока в 9 вечерта.Звукът не би ме впечатлил иначе,но детето веднага се беше ококорило в леглото.Направих му забележка през прозореца,разменихме си малко остри реплики,но младежа не спря да коси,сега е точно под нашия прозорец и звукът е ужасен!Трябваше да затворя прозореца в стаята на детето и сега мъничето ми е на горещината заради този бай х...,който понеже му било много жега през деня решил да коси сега!Изобщо не се впечатли,че го моля заради бебето,не заради някаква моя прищявка!!!По това време на денонощието немога да направя нищо,никъде немога да се оплача,но ми стана наистина много болно заради непукизма на някои хора...В крайна сметка в 10 сутринта точно пред блока е дебела сянка и нищо няма да му попречи да окоси тогава!
За пореден път съм потресена как хората изобщо не се съобразяват с бебчетата,не че са длъжни,но става въпрос за елементарна етика!

# 1
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Охх,мила и аз се ядосвам от такива непукисти Tired,ама няма какво да се направи освен ако не е системно.Миналия ден и на мен ми се случи да правя забележки на комшиите от съседния апартамент,с които по принцип сме в добри отношения и те имат две малки деца.Взели сутринта в 8.00 часа да къртят плочки в банята,което адски много се чува в панела,на всичкото отгоре вратата им беше отворена и това продължи до 23.00 вечерта,като се има в предвид че от 14-16 часа се почива и не се лопа #2gunfire #2gunfire #2gunfireИ на пътя да сме пак има дразнители от сорта на .....ох ,малко бебе,сладко... #Crazy..пипат дъщеря ми в количката и пак се налага да ставам лоша.Писвало ми е от това,но за съжаление никой не се впечатлява Close

# 2
  • Мнения: 2 849
Така е ,много е неприятно .Всеки шум събужда Виктор и ми е идвало не веднъж да убия човек Twisted EvilТо не са прахосмукачки,музики,ремонти .......

# 3
  • Мнения: 326
Истината е такава за жалост... Но сега като си помисля, абе, дали ако не ти, а някой мускулест бабанко гол до кръста му беше направил забележка този екземпляр пак щеше да си коси тревичката??? Много, ама много се съмнявам. Спомням си подобен случай /не точно с косене, но с дива, бясна музика/ от съседите към 23-24 часа. Първо отидох аз  - и макар, че не бях най-милата и беззащитна - не ми обърнаха грам внимание. После до съседите "отскочи" съпругът ми - 1,92 м. и 98 кг. - не се чу силна музика, та чак до наши дни... Peace

# 4
  • Мнения: 5 790
Кой ти каза, че не можеш да се оплачеш? Звънни в полицията, обясни ситуацията и ще дойдат веднага. Много е неприятно, наистина.

# 5
  • Мнения: 319
Какво да ти кажа? Само една майка знае с колко трудности и лишения се гледа дете. По мое мнение истинските мъжете в България са много малко. Повечето са мамини синчета дори и след 50-тата си годишнина. Аз като свалям количката от блока си водя статистика на ум и за сега са ми помагали само жени с едно единствено изключение - съседът отсреща. Другите най-много да ми задържат вратата на асансьора и то защото се налага да влязат те. Да не говорим за останалите, които виждат че ме затрудняват и единственото, което се изисква от тях е едно мърляво движение 20 см. в страни и пак го правят с огромна досада. А тези, които вървят на среща ми и вместо да ми направят път, аз ги заобикалям с количката. Смятам вече като направя път да казвам: "Път на дамите!" ама ме е страх да не ме нарита някой, че и това може да се очаква от такива темерути  Flowers Jack O Lantern  .

# 6
  • Мнения: 1 440
Ужасно е направо кокво трябва да понасяме като майки заради дечицата си Rolling Eyes Но генералният извод е, че в днешно време никой с никого не се съобразява...Тук като пресичам улицата и имам предимство заради светофара , има даже жени-шофьорки, които не ми дават път,а бързат да се мушнат пред количката  #2gunfire

Няма какво повече да кажа ooooh!

# 7
  • Мнения: 37
За жалост не си единствената,моите съседи правят ремонт от ЕДНА ГОДИНА и то вечер след 20ч. ,защото денем са на работа. #2gunfire #2gunfire #2gunfire Вече не ми издържат нервите,но нищо не помага....Аман от малоумници!!!!!!

# 8
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Май навсякъде е така.Случвало ми се е да повикам полицаи,заради младежи,на които им е весело и пеят ли пеят в 24,00 часа точно под нашата тераса.Друг път аз съм се разправяла с работници,които решили в 14,00 часа да режат асвалта(от газоснабдяване бяха)и пак под нашата тераса.Обадих се във фирмата и най-любезно(доколкото ми беше възможно)обясних ситуацията.След 5 минути ги нямаше,но още 1 час бях нервозна.Изобщо всеки ден е борба,за едно или друго.

# 9
  • Мнения: 458
Даааа Tired за съжаление се срещат често.Да вземем днес например ,излизахме семейно в близкия парк/съпруга ми аз и децата/ ,идилия ,идва баба с дете ,заиграват се с каката идва и се радва на бебка нищо лошо .До момента в който бабата споделя че детето ходи на градина в групата има шарка и внучка и от вчера е унила и прилягва и я чакат да се шари.Е имала за сега две пъпки ама то не значело че е шарка ,пък може и да не се ошари знаели ooooh!.Кажете ми сега с къв акъл при тези съмнения  я пуска да си играе при децата ми  Close.Да яд ме е ,не на детето а на нея ,възрастен човек ooooh! не мисли ли че може да зарази бебето .Или кво ,няма нищо лошо ,аз ще си бера гайлето  Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 1 057
В София, това е нещо съвсем нормално. Не разбирам, защо толкова го взимате присърце. Нещата няма да се променят... поне, в скоро време. Градът ще става по-шумен, по-мръсен...

# 11
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Трябвало е една кофа вода да му ливнеш и щяхте да поспите  Peace

Даааа Tired за съжаление се срещат често.Да вземем днес например ,излизахме семейно в близкия парк/съпруга ми аз и децата/ ,идилия ,идва баба с дете ,заиграват се с каката идва и се радва на бебка нищо лошо .До момента в който бабата споделя че детето ходи на градина в групата има шарка и внучка и от вчера е унила и прилягва и я чакат да се шари.Е имала за сега две пъпки ама то не значело че е шарка ,пък може и да не се ошари знаели ooooh!.Кажете ми сега с къв акъл при тези съмнения  я пуска да си играе при децата ми  Close.Да яд ме е ,не на детето а на нея ,възрастен човек ooooh! не мисли ли че може да зарази бебето .Или кво ,няма нищо лошо ,аз ще си бера гайлето  Confused

Е, това е прекалено просто !  #2gunfire
И тука на площадката има две лапета, които супер много ме изнервят и скоро ще ги ошамаря, че и майките им, дето хич не ги е грижа какво правят децата им ...

# 12
  • Мнения: 2 978
Ами защото сме хора. Защото не сме научени да мислим за другите, а само за себе си, за собствената си изгода. Confused

Това с косачката ми е познато. Само, че при нас беше мотор- пак по нощите, решили да го пробват как бръмчи. Добре, че моя излезе и им извика да спрат. Хора всякакви.
Сега им е скимнало, сега го правят...абе няма да се оправим скоро. ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 233
Сега, ако се вдига шум във времето в което е позволено не би трябвало да има проблем. Все пак не е длъжен целия блок да се съобразява с моето бебе. Като искам всичко да ми е ок - къща и това е. Затова съществува правилник за вътрешния ред. Сигурна съм, че тези, които сега се сърдят преди години със сигурност са се сърдили и на някой пенсионер от блока, който им е правил забележка за шума. И аз имам малко дете, вярно не е приятно да се шуми, но така е когато много хора живеят на едно място.....

# 14
  • Мнения: 600
И ние често сме "под обсада". Най-редовното е хлапето на съседите отгоре, което си надува музиката до небесата. Другото е че наоколо се строят нови жилищни блокове и работниците чукат и тракат без да се съобразяват за часа. Понякога е толкова уморително да се разправяш с разни нехранимайковци, които са си наумили, че точно сега е времето за извършване на някаква дейност. Понякога се разправям, понякога не, но винаги се натоварвам страшно много.

Общи условия

Активация на акаунт