Моля, помогнете - да дам ли тези хомеопатични на бебето си?

  • 2 789
  • 36
  •   1
Отговори
Бебенцето ми е на 7 месеца, досега не е пило никакви лекарства и каквито и да е медикаменти. С мъжа ми миналата седмица изкарахме по 1 ден с температура и гърлобол около седмица, но се оправихме без лекарства.
От 2 дни обаче, бебето има кашлица и температура около 37.1 - 37.5 градуса. Понеже през нощта кашля доста, сутринта я заведохме на преглед в спешния център (понеже е неделя). Докторката я прегледа и каза, че гърдите й са добре, но гърлото започнало да се зачервява. Изписа 4 неща, които на мен ми се виждат много, но тя каза, да ги давам, за да не стане по-лошо, а и били хомеопатични безвредни. Дали е така?
Моля посъветвайте ме, дали са подходящи и дали да ги давам или да отидем при друг хомеопат:

1) oscilococcinum (на 8 часа)
2) stodal (6  часа по 1 ч.л.)
3) belladonna (на 3ч по 5 гр.)
4) Vit C amp. 2 ml

Да ходя ли да ги купивам, да ги давам ли, дали ще помогнат, класически ли са, боаронови ли са, ... изобщо моля за помощ!

# 1
  • Мнения: 1 655
Не ги давайте за бога. Може да дадете еднократно осцилококцинума само и витамин С.
Начина, по който са изписани е недопустим. Стодал е комбиниран препарат, бела дона и осцилококцинум са моно препарати, но изписани по този начин и с тази схема е ... нямам думи.

# 2
Да, като попрочетох, май няма да ги давам.
Мисля да й дам само половин ампула витамин С и ако до утре не се подобри, ще я заведа на класически хомеопат. Само се чудя дали ще може да ни приеме утре или записват часве за по-късно, не знам как процедират, кажете.
А какво мислите за сребърната вода (Армакс примерно)?

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 15:41 от soleta

# 3
  • Мнения: 1 655
За сребърната вода нямам мнение, по скоро бих се въздържала за 7 месечно бебе.
Ако си нямате хомеопат и не сте минали първото интервю при него (което е едно от най-важните и дългите) трудно ще ви намери час още същия ден. Обикновено часовете им са запълнени от седмица напред. Би трябвало да си оставят някой час свободен за спешни случаи (за своите пациенти), та ако ви вмъкне там. Пробвайте!

# 4
Много ви благодаря за информацията. Довечера сме на преглед при хомеопат (класически, надявам се). Дано помогне и да ни спечели за хомеопатията  Praynig

# 5
  • Мнения: 4 150
До 37,5 Т е нормална Т zа бебе на таzи вьzраст.А червено гьрло става и от рев...най лесно е...хоп,червено ви е гьрлото...пйите това.
Всичко може да е...Сух вьzдух...каШлица,рев,от там червено гьрло...zавиШена Т...а на детето ниЩо му няма.
Такава Т не се смьква,тя е полеzна.
Детето на кьрма ли е?

# 6
  • Мнения: 1 655
Soleta, как мина при хомеопата? Как е бебчето?

# 7
Здравейте! Благодаря ви за загрижеността!  Hug

Christian,  бебето е изключително кърмено до 6-я месец, след това е яло оризова каша и 1-2 пюрета, а сега докато се излекува пак е само на кърма. А така се надявах, че понеже я кърмя, няма да боледува, но дано поне да е леко!

Svetla1, прегледа мина добре, много обстойно и продължително разговаряхме, и някак ми вдъхна доверие хомеопатичката. На другия ден ни изписа лекарството на капки (sol.stram. 200 С) и каза само него да давам, 2 пъти на ден по 4-5 капки в продължение на 15 дни, после 15 дни без да го давам, то продължавало да действа и после имаме час да се видим пак.
Бебечето е усмихнато и весело, но кашля, вече по-рядко, но дълбоко - поне на мен така ми се струва. Температурата е ОК.
Като за пръв път среща с хомеопатията, някои неща са ми леко странни, но се опитвам да подходя с доверие и да проуча и прочета повече - например това, че лекарството не бива да се държи близо до други лекарства, ел. уреди, GSM,...  Къде ще ми препоръчете да пропрочета в нета, или някоя добре написана книга за хомеопатия?
Благодаря!     bouquet

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 13:17 от soleta

# 8
  • Мнения: 1 655
15 дена по 2 пъти на ден 200 СН  Shocked Работата не е читава ми се струва.

За книга :'Хомеопатията - науката на новото време' на Г.Витулкас , няма я free в нета обаче.

# 9
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Какво значи изписа - че ти си си го купила от аптеката ли?

Ето една книжка за начинаещи:  http://lox.hit.bg/books/homeo/homeopatia.htm

# 10
  • Мнения: 4 414
Аз харесвам Науката хомеопатия на Витулкас.

# 11
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Аз харесвам Науката хомеопатия на Витулкас.
- Разбрах  Grinning , аз пък харесвам "Душата на Лекарствата" от Шанкаран, или "Хомеопатична Психология" на Бейли, или "Болеста като път" на д-р Рюдигер Далки и Торвалд Детлефсен, но са малко тежки за четене от начинаещи.  Peace

# 12
  • Мнения: 1 655
Аз харесвам Науката хомеопатия на Витулкас.
Не става съвсем за начинаещи обаче.

# 13
15 дена по 2 пъти на ден 200 СН  Shocked Работата не е читава ми се струва.
Кое е обезпокоително?
Какво значи изписа - че ти си си го купила от аптеката ли?
Значи, че вечерта бяхме на консултация и на другия ден на обяд отидохме в посочена от нея аптека, тя беше там и взехме лекарството (което тя трябваше преди обяд след анализ да избере), платихме за него 5 лв. Не знам каква е връзката й с аптеката, но си беше там като вътрешна. Каква е практиката иначе?
Мерси за препоръчаните книги и линка!  Hug

# 14
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Това sol.stram. 200 С, ме смущава тъй като има хомеопатично л-во Stram но за sol.stram. не съм чувал.

 За коя Аптека става въпрос? и преди това вземано ли е друго хомеопатично л-во.
 

Общи условия

Активация на акаунт