Задграничен паспорт, но не по постоянен адрес?

  • 2 826
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 558
От Пловдив съм, живея във Варна, регистрирана съм на временен адрес тук, постоянния ми е в Пловдив. Мога ли да си изкарам задграничен паспорт във Варна?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 521
Не можеш.

# 2
  • Мнения: 27 524
Не може. Адресът не се вписва в самия паспорт, но подаването и получаването му трябва да стават по местожителство.

# 3
  • Мнения: 14
Не може. На мен ми се наложи да вадя паспорт така и беше ходене по мъките. Трябва да имаш нотариално заверено пълномощно, самия с формуляр с данните и снимката също да са заверени. И накрая пак лично си го получаваш.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 521

Не може. Адресът не се вписва в самия паспорт, но подаването и получаването му трябва да стават по местожителство.

По постоянен адрес, а не по местожителство.

# 5
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
можеш, бе майна, само дето трябва да си смениш постоянния адрес първо, вадиш си и нова лична карта с постоянен варненски адрес и  паспорт. сега, не съм много сигурна дали можеш и двата документа да си извадиш с едно и също заявление на паспортното гише, би трябвало, само ти трябва жълтия формуляр от общината - заявление за промяна на постоянен адрес и като ти го подпечатат там в в бившия партиен дом, отиваш с него в паспортната служба. вероятно за промяна на пост.адрес ще ти поискат акта за раждане. направи си сметка, кое ти е по-лесно - дали да не си отидеш до Пловдив и там да си направиш бърз или експресен паспорт.

# 6
  • Мнения: 212
Доколкото знам, се планираха някакви промени, които ще позволяват да може да вадиш международен паспорт не само по постоянен адрес. Дали вече тези промени са факт - най-добре е да идеш в паспортно и да попиташ.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 521
Доколкото знам, се планираха някакви промени, които ще позволяват да може да вадиш международен паспорт не само по постоянен адрес. Дали вече тези промени са факт - най-добре е да идеш в паспортно и да попиташ.

Няма такива промени все още.

# 8
  • Мнения: 18
Както вече Diki ти е казала можеш да си извадиш тук задграничния паспорт, но трябва да си смениш постоянния адрес във Варна. Изваждаш си нова лична карта с новия адрес, трябва ти само акт за раждане. на мен миналата седмица също мисе наложи да си вадя паспорта, а аз съм от Стара Загора, но живея тук във Варна. Ходих в общината, там ми попълниха заявлението за личната карта-бърза поръчка за 3 дни. Плащащ си таксите и след това ме пратиха в полицейското до римските терми-там са бързите и експресни поръчки. Със същото заявление ми пуснаха и паспорта, взеха ми стария и след 3 дни бях готова с нова лична карта и нов паспорт.  Wink   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт