Изворна вода????

  • 1 477
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Здравейте мами,
искам да знам някой давал ли е изворна вода от тази на девин с розовия етикет, и от кой месец е почнал, защото ми развиват теми че тя не била полезна и не трябвало да се дава особенно на бебета.   newsm78
Аз и давам вече от месец / естествено преварена /, но тя моята отскоро започна да пие изобщо вода, та се питам, имали такова нещо, да спра ли да и давам, че чешмяната мирише ужасно, дори преварена!
Благодаря!  bouquet

# 1
# 2
  • Мнения: 117
Косе Босе много благодаря за линковете,
и че си се поровила вместо мен!  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 134
В едно предаване преди около месец председателя на дружеството за закрила на потребителите каза, че макар в нормативната ни база да няма директна забрана да се рекламира един продукт като подходящ за определена група хора, когато всъщност не е, то това макар и да не е незаконно, е неморално. Та той даде за пример точно изворната вода на Девин като пример за неморална реклама, тъй като същата се рекламира като подходяща за кърмачета, доколкото си спомням точния текст е "подходяща за приготвяне на храни за кърмачета" или нещо такова. Макар и съгласно наредбата тази вода да е с наименование изворна обаче тя все пак е минерализирана, макар и по-слабо от другите, а Световната здравна организация препоръчва да не се дава каквато и да е минерализирана вода на бебета под 6 месеца. Е, вие разбира се сте по-големи, та може за вас вече да е подходяща, но все пак го имай предвид.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 401
Ми аз дадох за първи път миналия петък, понеже преварената водичка свърши, а жегата беше тежка. Изпил е 1/2 литър в рамките на 3 дена.  Embarassed

# 5
  • Мнения: 230
Докато правиха ремонт на водопровода ме беше страх да давам чешмяната, макар и преварена. От месец купувам девин с розов етикет. Всичко му правя с нея, не я преварявам. На 5 месеца и нещо сме. Пие много и с удовоствие.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
"подходяща за приготвяне на храни за кърмачета"
Все пак доста бебета са на АМ - в този смисъл изворната Девин Е подходяща за приготвяне на храни (АМ и каши). Повечето майки започват да предлагат вода на бебетата паралелно със захранването (друг въпрос е дали те ще я пият).
Присъствала съм на лекция-сравнителен анализ на минералните, изворните и трапезните води на пазара. Вярно, че беше изнесена от представител на Девин, но мисля, че беше акуратна - обясняваше кои букви и цифри на етикетите на водите какво значат по принцип, кои са стойностите, допустими за възрастни и за деца и прочее. Това, което ми направи впечатление е, че обърна внимание, че на някои води стойностите са представени (тук говоря примерно, защото не помня кое как беше точно) като mg/l (да речем - Na 5.4 mg/l), а на други - като gr/l (примерно Na 0,54 gr/l), което вече е подвеждащо - спрягаше се другата широко рекламирана изворна вода (тоже рекламирана като подходяща за кърмачета), която така погледнато се оказва доста по-минерализирана, отколкото пръв поглед на етикета представя.
Чешмяната вода също е минерализирана в някаква степен, само че си няма етикет, който да казва от кое по колко има вътре.

# 7
  • Мнения: 244
И аз мисля,че изворната вода Девин е подходяща за бебета.Аз я давам и приготвям храната на бебчо от първия ден вкъщи и съм доволна.Не смятам,че чешмяната вода,макар и преварена,миришеща на тиня и ръжда е по подходяща за едно бебе.

# 8
Здравей,
на мойто мъниче му давам такава вода,но я преварявам.То е на 2 месеца.За чешмяна вода и дума не може да става,като преварявах чешмяната и по съда се отлагаха едни ужасии  Sick   Доверих се на каквото пише на етикета.

# 9
Сетих се да ви питам,като ползвате тази изворна вода преварявате ли я ? Защото преди да забременея работих като лаборант в заводът(Готмар),който изработва точно тези бутилки на Девин (всички без тези за 0,5 литра) и мога да ви кажа-хигиена нулева !! За завода в Девин нямам много информация(който бутилира водата) ,но летния сезон постоянно се чуваше,че водата им била заразена - ако водата им е заразена от жегите микроорганизмите се развиват още повече...  Sick

# 10
  • Мнения: 27
а давате ли Торн спринг, аз редувам Девин с розов етикет с торн спринг, също с розов етикет. започнах да давам когато бебето ми беше на 5 месеса и половина. харесва му и пие с ентусиазъм.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
а давате ли Торн спринг, аз редувам Девин с розов етикет с торн спринг, също с розов етикет. започнах да давам когато бебето ми беше на 5 месеса и половина. харесва му и пие с ентусиазъм.

Чети внимателно етикетите и референтните стойности на минералите Peace

# 12
  • Мнения: 319
Аз преварям водата на Девин розов етикет само 2-3мин. защото разбрах, че  при преваряне й се вдига минерализацията. Вярно ли е това?
Иначе си купих филтрираща кана, но още не смея да дам на бебчо преварена вода от чешмата, макар и филтрирана.
Кое от двете е за предпочитане?

# 13
  • Мнения: 1 288
аз започнах да давам девин розов етикет чак след годинката. дотогава преварявах обикновена вода.

# 14
  • Мнения: 941
розавата вода на девин не е минерална, така че може да се преварява, аз лично не съм преварявала никога вода на бебка, тя чак към 5тия месец почна да пие и от тогава сме все на розавата на девин без преваряване

Общи условия

Активация на акаунт