Виза за Щатите от UK

  • 1 270
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 978
Знаете ли къде се кандидатства, издават ли виза на българи и въобще някакви такива подробности? мерси.

# 1
  • Мнения: 4 244
Подробности мога да ти дам, като се прибера в Немция, че тогава с новия паспорт ще го давам заради турнето на хора до Щатите.
Сега нямам ни най малка идея
Знам с сигурност че ще получа - така ми каза спонсора.
Най добре провери в посолството на САЩ в Лондон или където има консулство

# 2
Ето малко инфо по въпроса, но по това което прочетох ако си с български паспорт ще ти трябва виза. Посолства и консулства има в Лондон, Единбъро, Белфаст. Ако си с английски паспор до колкото разбрах не ти трябва виза, ако стоиш като турист за по-малко от 3 месеца.
ММ, скоро ходи и може да даде прясно инфо, но тя е с английски паспорт (поне за там мисля, че с него ще е ходила Confused  Embarassed  Grinning )

# 3
  • Мнения: 3 394
Екстра тема,защото и ние искаме да "отскочим" до Флорина-на мъжа най-добрия приятел получи американския си паспорт и ако можем бихме отишли да го отпразнуваме Rolling Eyes Пък и моя най-добър приятел е в САЩ, и ми се ходи.....но май като гледам ще е догодина Confused

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Звънкаш на американското посолство в Лондон. Така най-точно инфо ще получиш. Мисля, че и без интервю минаваш, особенно ако си постоянно пребиваващ. Документите се уреждат по пощата.
Аз тази пролет планирах да ходим семейно до Флорида, но живи здрави догодина може и да ни се отвори парашута Simple Smile

# 5
  • Мнения: 978
Моят мъж ми каза, че май и англичаните имали нужда от виза.  Rolling Eyes  Как се определя кой е постоянно пребиваващ?

# 6
  • Мнения: 4 399
Американските посолства имат много добри сайтове. Пусни едно търсене в Google и след 5 мин ще zнаеш всичко което те интересува.
В общи линии идеята е че ако си с БГ паспорт те третират като българин. Което zначи че трябва да си вадиш виzа и да се явяваш на интервю, да даваш пръстови отпечатъци още преди да си стъпила там. Ако си постоянно пребиваваща в чужбина можеш да се явиш на интервю в американското посолство в страната където пребиваваш. Всички формуляри които ти трябват можеш да ги свалиш от страницата им. Още веднъж много горещо ти я препоръчвам, zащото е найъдобрия иzточник на информация.

# 7
  • Мнения: 978
Koлко години трябва да си живял в чужбинско за да се считаш "постоянно пребиваващ"?

# 8
Ами то зависи от визата.
Ние сме от 4 месеца, но сме постоянно пребиваващи.

# 9
Цитат на: White Raven
Koлко години трябва да си живял в чужбинско за да се считаш "постоянно пребиваващ"?


4етири години легално пребиваване в страната.

# 10
  • Мнения: 530
Ако си с британски паспорт до 3 месеца престой в Щатите е безвизов. Разбира се нямаш право на работа и т.н., но предполагам, че ще ходите на почивка, а не на гурбет Wink Наскоро говореха нещо за визи, но то се отнася само за хора с британски паспорти които не са от новия тип, ако има изобщо такива останали все още, но явно има.

Не знам как седи въпроса с българските паспорти и дали има разлика в това каква ти е визата. Предполагам, че ако имаш ILR, се водиш за постоянно пребиваващ. Но сега като слушам има най-различни визи за по няколко години и не знам ти с каква си.....Абе в консулския отдел на ам. посолство ще ти кажат най-добре. Ако можеш не си изпращай паспорта по пощата (аз съм параноичка на тази тема, но Ройъл Мейл са ми губили паспортите с регистрирана поща) - или с добра куриерска компания или по човек, а ако е по пощата го прати най-обикновена първа класа поща в обикновен плик (съвет от полицията и те така пращат документи). Къде ще ходите?  На мен как ми се е допътувало отново, но май ще се ограничим с Европа тази година....

# 11
  • Мнения: 978
Какво е това  ILR? (indefinite live to remain?). Въобще не съм наясно с тези визи. Знам че моята изтича септември и тогава ще му мисля. Да, канят ни приятели американци в Сиатъл за 1 месец,ама да видим дали въобще ще се осъществи.

# 12
Цитат на: White Raven
Какво е това  ILR? (indefinite live to remain?). ....
- да това е.
Абе я върви си вади направо ангилийски паспорт (уффф....ти май още пък нямаш право Confused )
Скоро едно от момичета, което живее в Бахрейн и е омъжено за северноирландец ходиха на екскурзия до Щатите и до колкота знам тя си ходи до Б-я за да й ударят визата там, защото съответно тя не е с английски паспорт и се нуждае от такава.. Но това, защото е нямало посолство там при тях. А тук поне ги има. Не е имала проблеми и добре си починаха Wink  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт