За пъпчето?

  • 594
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Момичета, днес падна пъпчето на Мики и сега не знам трябва ли да се мокри или да се пази още. Докога се маже със спирт и топоцин? То и е някак изпъкнало, нормално ли е това? Моля да ми отговорите. Тя е на 6 дни.  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 111
Ако имаш съмнение за доброто състояние на пъпчето - трябва да го види лекар. Иначе след като падна нашето пъпче го мокрихме (по-точно вече не го пазехме от вода), след банята спирт, прахче, докато зарастне раната напълно.

Забравих да спомена, че някой път при слагане на спирта върху раната ("слагах" спирт - напоявах памуче, което изстисквах отгоре)
си помагах с клечка за уши, за да почистя добре преди прахчето (много внимателно и не всеки път - само при нужда).

И честито бебче, да ви е живо и здраво и много да ви радва, а на теб - бързо възстановяване!  Hug

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 18:28 от ЛильОнФи

# 2
  • Мнения: 27 524
Не е било необходимо да се пази от морко още от самото начало, нито сега е необходимо. Къпи спокойно, подсушавай добре и мажи само, ако е възпалено. Няма проблем  Peace

# 3
  • Мнения: 100
Можеш да го мокриш . Подсушаваш със спирт след баня. Аз след това пръсках Бивацин в продължение на около седмица след като падна.  Grinning

# 4
  • Мнения: 2 616
И ние пръскахме с Бивацин след баня, като първо го почиствахме със спирт, подсушавал ако има останала водичка след банята. За изпъкналото пъпче виж дали не е херния и дали не се налага нещо оперативно, но предполаган-не и потърси в аптеката лепенки Порофикс, те са за прибиране на пъпчето. Ние сме с кожен пъп и след 3 месеца лепене с какво ли не, за да се прибере, май само от тях имаше полза.

Общи условия

Активация на акаунт