Пак питане за мой случай...

  • 722
  • 7
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравейте, мамчета!  Hug

Имах три седмици до термина, когато ми се появи силно бяло течение, което ме обезпокои, защото зная, че при раждането бебето може да се инфектира. Ето защо звъннах на мойта гинеколожка и тя каза да си купя три свещички гино певарил. Сложих си ги за три нощи, течението мисля, че мина, но откакто почнах да ги слагам ми тече вода. Постоянно ми изтича вода на гащите - чиста е, няма никакъв цвят и мирис, по-скоро си е бяла. И това става все по-често и ме е страх да не ми изтичат околоплодните води малко по малко, защото после как ще раждам без такива  #Crazy  ooooh!  ooooh!
Вече от две нощи не слагам свещички, но водата все си тече, сменям си постоянно гащите, очаквам детето да се роди всеки момент и не вярвам да изкарам до термина, защото е второ.
Звънях на гинеколожката, каза че това е от течението, което съм имала и от жегите, каза че не са околоплодни води.

А ако са?
Случвало ли се е на някоя от вас, на мен в първата бременност - не!
Какво да правя, като ме е срам да ида в болницата /ще раждам в МД/, щото си мисля, че ще ме върнат с подвита опашка. Какво се прави?

# 1
  • Мнения: 473
Успокой се, наистина не са околоплодни води. На мен по абсолютно същия начин в деветия месец ми течеше доста бяла вода, но това е от Гино Певарила. Аз си слагах от тези свещички най-редовно и също се бях притеснила да не би да са околоплодни води, но не са - със сигурност. Леко раждане и здраво бебче!

# 2
  • Мнения: 1 273
Най вероятно е от свещичките, но за по сигурно отиди в МД. Там имат едни лакмусчета, на които се капва и се вижда дали околоплодна течност или не е. Изобщо не се притеснявай,  дали ще те върнат или не! Важното е ти да си спокойна и всичко да е ОК. Успех и леко раждане  Hug

# 3
  • Мнения: 941
на мен през цялата бременност ми течеше воднисто течение,без мирис,сърбеж и т.н.Микробиологията също беше наред,нямах гъбички,лекарят ми каза,че е често срещано при бременните.Сменях гащи,ежедневни превръзки,абе ужас ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 609
По-добре отиди да те погледнат за да си спокойна,отколкото да се тревожиш всеки ден или недай боже да стане беля. Peace

# 5
  • Мнения: 13 664
здравей.
При мен се случи същото в началото на 9 месец, Започна като бяло течение и премина в чиста вода - като леко напикаване с извинение - просто течеше вода и ходих с ежедневни превръзки. Отидох при гинеколожката си и тя каза че е нормално защото в 9 месец имало хормонална смяна в организма - нивото на хормоните спадало, та се появявало течение и понякога може да се стигнело до гъбички. Взе ми и проба от влагалищен секрет за всеки случай, но се оказа че съм "чиста". Родих си на деня който беше определен - така че споко.

# 6
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Благодаря на всички ви за отговорите - вече разбирам какво е положението  Hug

# 7
  • Мнения: 1 919
Не се  притеснявай всичко ще е наред-леко и безпроблемно раздане и да ни се похвалиш като се роди малката маймунка  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт