На 50 дни сме.Кърмата ми е много малко.Късно ли е?

  • 560
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 270
 baby_neutral Момичета за първи път пиша в кърмаческия, може би защото много се бях наплашила и сама реших , че е късно за нас с малкия ми Йони да се кърмим. Моля да ми кажете наистина ли е така и може ли да се оправят нещата.Първо раждане ми е и за съжаление за кърменето не знаех много. Разчитах на детските сестри. Но.., не родих на термин а планово секцио 6 дни по рано. Самата операция е минала тежко, но си имаме едно здраво и красиво детенце.За съжаление бях срязана върху стара операция /аз съм с 1 изваден яйчник заради киста/. Раната не се затвори 7 дни и бяха адски мъки по почистването й до повторното й , отново с упойка затварене. От това, както и от факта, че не мога да съм с мъжа си ревях по цял ден.Опитвах се да спра, но уви...Незнам дали не бяха и хормони. Не ми даваха да се храня 5 дни след първата операция, само вода и сокчета от 3 ден. На седмия ден всъщност мисля на термина ми дойде кърмата, но беше много малко. Детето от самото начало беше захранено с Фризолак. Така че аз слагах на гърда много време , към 40 мин, понякога и до час съм стигала , но вече виках от болки. Детето пак беше гладно. Изпиваше тогава по 60 мл АМ. Сега сме си у нас и той изпива по 120 мл АМ на хранене. От гърдите ми  се струва че има по 10 мл мляко и то не на вяко хранене. Понякога са абсолютно празни, най вече сутрин и детето се сърди. Не се храня нормално , искам да кажа че перкулясах нещо и ми се повръща от храна. И вода не пиех до скоро. Вече пия.
Кажете ми ако бебето ми е на 50 дни мога ли сега да натисна или вече е късно? И ако да какво точно ме съветвате. Искрено желая да кърмя.
Да кажа също че съм с много голям бюст и преди година не бях още бременна една мама каза, че жените  с голям бюст нямат кърма,  а тези с малък имат.Много се стреснах тогава, ама много....
Моля да ме извините за дългия пост.

# 1
  • Мнения: 270
Забравих да кажа ,че на месец и 7 дни Йони беше качил 1600мл и 4,5 см. Изглежда много гладен когато суче от шеше, но когато е на цица изглежда щастлив.Това е и причината да моля за вашата помощ.Здрав е, но искам да е винаги радостен. А.., и е като доберман.Хване ли не пуска. Laughing

# 2
  • Мнения: 4 915
Не е късно.

Виж като начало в тази Библиотека статиите за увеличаване на кърмата и за премахване на добавката: БИБЛИОТЕКА - всичко за КЪРМЕНЕТО е ТУК!

Най-основно:
- Трябва да стимулираш лактацията си - често слагане на гърдата на бебчо (преди шишето), изцеждане на 2 часа след това с помпа/ ръчно;
- Нощно кърмене поне 2-3 пъти;
- Почивка, спокойствие и течности;
- Постепенно намаляне на милилитрите АМ - по-дълго държане на гърдата на бебето;
- Кърмене, когато бебето пожелае, дори да е през половин час - предлагаш и втората гърда, когато се пусне от първата;
- Постепенно премахване на добавката и преминаване на кърма изцяло;
- Спираш води, чайчета и сокчета на бебето.

По-подробно е описано в статиите от Библиотеката.
Успех.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 270
Благодаря ти много.  Hug Започвам.Дано има ефект, макар че днес за първи път той ми отказа да суче на гърда и се принудих на шише.Незнам жестоко ли би било да не му дам и да изчакам неистово да огладнее докато спре да отказва..а кърма имаше..  ooooh!

# 4
  • Мнения: 1 924
Приказке Hug, поздравявам те за желанието да кърмиш Hug
Free Soul ти е описала добре стъпките.
Успех!
днес за първи път той ми отказа да суче на гърда и се принудих на шише.Незнам жестоко ли би било да не му дам и да изчакам неистово да огладнее докато спре да отказва..а кърма имаше..  ooooh!

Аз бих го оставила да огладнее, понеже съм инат Mr. GreenНе ми се струва толкова жестоко, стига да не стане редовна практика, разбира се.А и колкото повече чакаш,толкова е по-голяма вероятността той съвсем да започне да отказва.
В първият си пост казваш, че му е приятно на гърда- действай,докато все още е така Grinning

# 5
  • Мнения: 3 760
И ако можеш давай добавката с чашка или лъжичка, а не с шише. От шише млякото излиза лесно и бебечето вероятно просто ще се откаже да полага усилия да суче.
Успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт