Боледуват ли повече децата ви след естественото отбиване?

  • 801
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 664
Този въпрос ме ме мъчи от доста време, спада ли рязко имунитетът след спиране на кърменето? Става дума за големи, над 1-1,5г. деца, които са се отбили естествено.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Не би трябвало Grinning Напротив - при естественото отбиване, не-индуцирано от майката (а по личното ми мнение - вероятно и при индуцирано, ако се прави наистина плавно), кърмата постепенно изменя състава си и започва да прилича на коластрата от първите дни след раждането - богата на антитела и имуноглобулини. Чела съм мнения, че даже защитава и занапред - за няколкомесечен период (спрягаше се половин година) в резултат.
Моето магариченце, вече почти на четири и практически не сучещо от доста време (макар че ме проверява ще й дам ли, ако поиска) не започна да боледува по-често - все така здравичка си е, изключая някоя периодична настинка чат-пат, рядко, но все пак - съвършено нормално.

# 2
  • Мнения: 664
Благодаря ти, Бу! Това ми е  най-голямото притеснение, макар да знам, че не мога да я кърмя вечно. Напоследък започна да губи интерес към сученето денем (за заспиване и по време на сън суче още много), става така, че едва ли не аз я моля, пък тя дръпва веднъж и ме зарязва. И това само след 2-3 спорадични нощувки в бавачката си...толкова ли бързо разбират, че могат чудесно и без сученето Thinking

# 3
  • Мнения: 664
Е, толкова мами пуснаха последните месеци тема, че са отбили, никой друг ли не иска да сподели опит?

# 4
Аз още не съм отбила, но кърмя вече почти 2 години и ми прави впечатление, че детето ми не боледува често и ако се разболее много бързо му минава(буквално за 24 часа). Аз също се интересувам за връзката между кърмене-здравословно състояние и от това, което съм чела и чула съм стигнала до извода, че дълго кърмените деца (кърмени поне до година и половина) боледуват по-малко. Това не важи за  деца кърмени по месец-два. Явно е вярно, че хубавите неща стават бавно. Laughing
От две седмици ходим на ясла и  се моля теорията да е вярна Praynig.
Ние не даваме признаци за отбиване, така че не мога да ти кажа от личен опит дали се боледува повече след отбиването, но пак съм чела и чувала, че след отбиването децата са резистентни на вируси още няколко месеца.
Също така е вярно, че всички деца са различни и всичко е индивидуално-някои боледуват повече, други по-малко. Брат ми има близнаци на по година и месец и двете са на кърма. но едното боледува повече от другото и е алергично към белтъка в прясното мляко. Мъжът ми боледува много рядко макар, че е кърмен има-няма три месеца и от раждането си е дохранван с  кисело мляко, щото било "най-естествено" Mr. Green Аз се надявам малкия да се е метнал на него, понеже аз съм по-кекава, нищо че съм кърмена година.

# 5
  • Мнения: 2 959
...спада ли рязко имунитетът след спиране на кърменето?...
Наистина интересен момент, но и аз не мога да говоря от личен опит. Дано Ива Д, Емем, Сладка Хапка, Джейд, /Бу вече го е направила/ и другите стигнали и преживели инволюцията и естеств. отбиване да се включат с опит и наблюдения.

# 6
  • Мнения: 4 242
Еми кърми още Ирина когато тя поиска, до колкото знам  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 6 243
Още ми е малко рано да имам наблюдения, понеже Ирина се отби съвсем наскоро. Живот и здраве, наесен, като тръгне на градина, ще мога да сравня дали се разболява по-често или колкото връстниците си. Или по-рядко, дай-боже!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
Не. Отби се някъде октомври. За цялата година в градината след това се наложи само веднъж да го спра за 3 дни заради по-силна хрема.

# 9
  • Мнения: 3 205
Чак рязко не спада. Иво боледува един път след като се отби - изкара една лека хрема, даже без да му се запуши носа. За сравнение аз се заразих от него и ми идваше да се самоубия, защото я карах пълен комплект с червено гърло, кашлица, възпаление на синузита, мигрена... Аз пих лекарства, той - не.
Има значение обаче сезона, дали ходи на ясла/градина и общува с много деца и така нататък.

# 10
  • Мнения: 473
Не, не боледува повече след отбиването му-вече 2 месеца малко насилствено, но пък и е 3 год. все пак.
/продължава да си ходи на градина/

# 11
  • Мнения: 854
Моето маймунче се отби преди почти 7 месеца и за това време май изкарахме само едно грипче зимата и толкоз. Ама той не ми е болнав, така че... Да се надяваме, че така ще си остане, особено като тръгне на градина есента Praynig

Общи условия

Активация на акаунт