Вчера беше Еньов ден и по новините даваха материал за билколечителят Петър Димков.

Нека в тази тема всеки, който се интересува от алтернативна и народна медицина, да сподели какво е чел, чувал, пробвал от рецептите и съветите на Петър Димков.

Аз досега само мимоходом съм подминавала книгите му, но много бих искала да събера, колкото е възможно повече материали, ако има дори и някъде в електронен вариант, ще съм много благодарна.

Ето първото нещо, което открих на прима виста в интернет:

Десет повели на Лечителя за десет десетилетия живот
Петър Димков

. Изграждайте живота си "съответно" на средата, в която го осъществявате, като изключвате притеснителни "разминавания" между вашия тип витални реакции и околната среда. Всяко несъответствие "хаби" живота!

2. Утвърдете отрано най-подходящия за вас ритъм на живот. Подходящ е всеки ритъм, който разпределя натовареността равномерно в повтарящи се количества и интервали. Това създава пожизнен витален тренинг.

3. Изразходвайте всекидневно определено количество енергия за движение - бягане, гимнастика, ходене. Движението е живот, застоят - смърт.

4. Горните три условия обуславят четвъртото: гледайте на живота доброжелателно, ведро, избягвайте всякакви потискащи емоциите „попарват", износват, убиват организма (духа).

5. Усмихвайте се! Усмивката е здравословна - тя не само изразява здравето, но го прави.

6. Не прекалявайте в нищо и никога! Не преяждайте - това е прекаляване с ядене (преумора на цялото тяло в излишно храносмилане, което убива); не прекалявайте дори с труда - преумората също е „неизлечима". И обратно, не се отдавайте на свръхленост - това е "прекаляване" с бездействието.

7. Правете добро! Това е призванието ви. Притичвайте се на помощ на всекиго, защото така помагате на себе си да се възвисите в самочувствието си на човек.

8. Бъдете любознателни! Любознателността е движение на духа, несравнимо здравословно! Интересувайте се от живота - главното Условие да останете в него.

9. Не се бойте от болести! Това е задължително условие да не боледувате.

10. Живейте и помагайте на всички да живеят добротворно! 


Мисля да си закупя ето тази му книга:

Ще се радвам да споделим какво къде сме намерили за Петър Димков за неговите рецепти и съвети Simple Smile