Бебе и климатик?

  • 24 121
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 316
Жегата вкъщи е ужасна  Sad Такъв ни е апартамента, че в нашата стая (която е и спалня и всекидневна) температурата не пада под 30 градуса дори и през нощта  Shocked Бебка я къпем по 3-4-5 пъти на ден  Rolling Eyes
Замислихме се за климатик, но ни е страх за нея... Чувала съм какви ли не все лоши неща за климатиците  Rolling Eyes
Какво бихте ме посъветвали? Да сложим ли климатик в стаята? Мами с климатици, боледуват ли ви дечицата от климатика?
Предварително благодаря за отговорите   bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Отгледахме бебето с климатика за отопление, но едва тези дни, когато Марти вече е над година и поовина,пускам по малко климатика да охлажда. Все пак щом е толкова топло у вас, може да се пуска климатик и да се настрои да духа по-слабо например и на по-висок градус - напр. 27. Уверявам те и така охлажда. А през нощта - ох много ме е страх от тези климатици, докато се спи, то ние възрастните често се разболяваме от тях и се схващаме, а какво остава за бебоците....

# 2
  • Мнения: 1 925
Няма проблем за бебето като е на климатик.  Peace Ние сме с климатици.

# 3
  • Мнения: 1 733
Как да няма проблем с климатика? Не може да оставиш детето да спи на климатик! Аз лично се схващам, а представям си малката невинна и крехка душица...

# 4
  • Мнения: 316
И аз неискам да спим на климатик. Идеята ми е през деня да охлажда малко, а вечер само да охлади до около 25 градуса стаята, изключвам го и лягаме...

# 5
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
И аз не съм привърженик на идеята бебетата да се отглеждат на климатици, но ако лятото тази година е толкова ненормално горещо, колкото се кани, то може би е по-добре да включваш чат-пат климатик, отколкото детето да живее на 40 градуса.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 275
ЗА климатика.
Няма да се схване ако уцелиш температурата.
Не е необходимо да е настоен на 19 град. ако вън е 35, правиш го на 25-26 град. и си се супер нито ти е топло нито ще простудиш детето

След като казах на мъж ми че един познат си е купил кола умишлено без климатик заради детето, мъж ми беше такс #Crazy :"а той не знали че климатиак може и да се спира"

# 7
  • Мнения: 24 467
Вредата от климатика е попресилена. Съществуват дори специални климатици за спални, които не духат в теб, т.нар. "таванен тип", където въздухът не отива надоли към човека, седящ в стаята. У нас болни от климатик няма, схванати- също. Но комфортът си е съвсем друго нещо...

# 8
  • Мнения: 1 883
Ако не е климатика у нас и в колата, не знам как щяхме да я караме в тези жеги.Сега мислим още един за вкъщи да купим. Никой не се разболял досега. Не виждам какъв е проблема.

# 9
  • Мнения: 503
Ние се топлим и охлаждаме с климатик! Бебока си е здрав и на всички ни е кеф Wink

# 10
  • Мнения: 315
ЗА климатика.
Няма да се схване ако уцелиш температурата.
Не е необходимо да е настоен на 19 град. ако вън е 35, правиш го на 25-26 град. и си се супер нито ти е топло нито ще простудиш детето
Съгласна  Peace Аз вкъщи през деня включвам на 25-26, но вечер са изключени

# 11
  • Мнения: 43
То с климатика е както с другите неща когато е с мярка няма проблем. Ние в колата сме на климатик и няма никакъв проблем. Никой не е болен. Но трябва да се внимава да не се пуска на много студено и затоплени отвън да влизате директно на климатика. Даже и малката я пускаме да спи  на климатик, но климатика е през една стая+Г образен коридор  като е на 25 градуса няма проблем. Честно казано тези жеги не се тарпят направо.

# 12
  • Мнения: 1 951
Климатиците не ги изключваме и зиме и лете. Спим на включен климатик. Сложени са така, че да не духат на детското легло и на нашата спалня.
Температурата, която поддържаме е около 25 градуса.
Как да няма проблем с климатика? Не може да оставиш детето да спи на климатик! Аз лично се схващам, а представям си малката невинна и крехка душица...

Ако не духа право в теб няма да се схванеш и температурата, разбира се, да не е вледеняваща.

# 13
 Peaceза климатик;една ве4ер не го пуснах и никой не можа да спи,големи жеги sweating

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ние сме с климатици у нас. Вредно не вредно жегата просто не се издържа. Петър - шестмесечния ми син се беше изринал целия от жегите, от как пускам климатиците нямаме такъв проблем. Пък и колкото и вреден да е климатика, жегата и потенето не са по малко опасни.
По принцип имаме климатици във всички стаи, щото сме с западно изложение и у нас Т е над 30 градуса и денем и вечер. Пускам обаче единия в кухнята и разтварям вратите за да не духа директно където е бебо.

Общи условия

Активация на акаунт