За парите назаем

  • 2 568
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Сега ще ви споделя и моята мъка. Става въпрос за нашите кумове, избора на които бе голяма грешка, както се оказа в последствие. Ще започна от началото-кумата е фризьорка и в деня на сватбата, майка ми отиде да я издуха в салона. Понеже на жената й беше неудобно и даде колкото трябваше, а кумата си ги прибра без да й мигне окото.Второ, същите хора ни набутаха при покупката на нашата кола и мъжа ми още ги псува. Уж, хубава, ама трака кат дизел, въпреки, че е инжекцион.На отиване до Хисаря ни взеха 7 лева газ, уж, че делим по равно.Но това са бели кахъри и още други примери бол. Мъжът ми зае на кума 70 лева още април месец. С половин уста, той върна 50, а му бяхме казали да ги върне в края на май, защото трябва да погасяваме овърдрафт.Вече е края на юни, а пари никакви.Мъжът ми вика, че са двайсет лева, ще ги върне. Но същите личности си купиха нова кола-опел корса, а нямат пари да ни върнат заема. Не ми е до 20 лева, ама ние няма от кой да искаме пари на заем, пък и няма кой да ни даде, когато ни се наложи.Възмутена съм направо.

# 1
  • Мнения: 3 675
А и още нещо. Майка ми подготви сина им за кандидатстване след 8 клас в ТЕТА и Търговската, а те едно мерси не й казаха на жената, поне за загубеното време. От тези уроци майка ми не е взела и лев, за разлика от кумата. Ако тя трябва ще да дава пари......не знам. Боже, какви хора има. Направо са луди на тема пари и гледам, че се ръководят от принципа- гледам да не ме преметнат, да видя как мога да аз да преметна другия.

# 2
  • София
  • Мнения: 461
Не виждам нищо лошо в това, че майка ти си е платила за прическата. Друг е въпросът, че кумата е можела да й спести този разход. За заемите - щом е такова положението, защо не ограничите контактите си с тези хора? Има много такива шмекери. Само гледат кой ще им се върже и се възползват докато им се позволява.  #Cussing out

# 3
  • Мнения: 8 999
Е, какво очакваш да чуеш сега! Попаднала си на кофти кумове - пий една студена вода и си имай едно на ум, когато контактуваш с тях. Всеки човек се е опарвал от познати. Гледай да не се набутваш в бъдеще. Поискай им 20 лева на заем и после не им ги връщай. Разкумете се.

# 4
  • Мнения: 263
Ами стандартно поведение на някои хора! Просто вече си имате едно на ум и няма да им давате като искат! Не им искайте и не им правете услуги и това е! Не се ядосвай - честичко се случва май! И не си заслужава да си хабиш нервите заради такива хора, та били то и кумовете! Просто поддържайте любезни леко дистанцирани отношения и това е!

# 5
  • София
  • Мнения: 392
това че са ви кумове,не значи че трябва да ги оставяте да ви прецакват,дали сте им необходимото уважение,но след като не отвръщат подобаващо им отрежете квитанциите.малко хора поддържат контакти с кумовете си цял живот.обикновено няколко години след сватбата постепенно се дистанцират.няма смисъл повече да си тровиш нервите и да си търсиш парите-ще стане по-сложно.

# 6
  • Мнения: 84
Абе я пий една чаша студена вода  Wink
За двайсет лева човек не си стува да се натоварва толкова.
Аз преди 1 година и половина дадох на един приятел 3200лв. на заем, още не ми ги е върнал, май няма и намерение. Не,че съм спряла да си ги искам, ама се примирих. Жив и здрав да е, всичко на този свят се връща умножено по много.
Просто, повече на никой пари на заем. Ако ще 100 лева да е.
Омръзнаха ми некоректни приятели, кумове, роднини и тн.

# 7
  • Мнения: 750
Ха ама ти ме разби,защо се 4удиш толкова Party.Светът е пълен с такива хора,които живеят по този на4ин Twisted Evil и въобще не им пука.А вие и за кумове сте си ги избрали Confused
Зарежи ги тези 20 лева и заедно с тях и кумовете си Peace
Аз преди 1 година и половина дадох на един приятел 3200лв. на заем, още не ми ги е върнал, май няма и намерение. Не,че съм спряла да си ги искам, ама се примирих. Жив и здрав да е, всичко на този свят се връща умножено по много.
Просто, повече на никой пари на заем. Ако ще 100 лева да е.
Омръзнаха ми некоректни приятели, кумове, роднини и тн.
Аз пък дадох на заем преди 3 години и половина на един тъпанар 4000еуро.Още не ми ги е върнал.Аз се примирих накрая,но на него му пожелах да ги похар4и за лекарства Twisted Evil

Последна редакция: пн, 25 юни 2007, 16:22 от nik77

# 8
  • Мнения: 234
Цитат
Е, какво очакваш да чуеш сега! Попаднала си на кофти кумове - пий една студена вода и си имай едно на ум, когато контактуваш с тях. Всеки човек се е опарвал от познати. Гледай да не се набутваш в бъдеще. Поискай им 20 лева на заем и после не им ги връщай. Разкумете се.
[/quote

Абсолютно съм на същото мнение.
Всякакви гадове има на тоя свят.Пфу да му се не види,чак ме е яд.

# 9
  • Мнения: 1 172
Явно много сте си прецакали отношенията, след като толкова чак сте издребнели. Не говоря за това кой на кого какво дължи, а за сумите, които коментираш. Според мен и преди са ви били такива финансовите отношения, но сега всяка дреболия ви изглежда огромен проблем. Видях подобно развитие на отношенията при майка ми и едната й приятелка. Кофти е. Ако хората си струват - говорете с тях, запазете приятелски отношения. Ако не - разделяйте се веднъж завинаги и не се тормозете за някакви 20 лв.

За избора на кола - не знам защо мъжа ти се съветва с кума си и разчита на неговото мнение. Ако е монтьор и има нужната техника - да, но само щот е кум, не го прави разбирач. Така, че там вина си има и съпруга ти. По същия начин аз смятам, че колата ми е перфектна, но държа, ако ще я купува някой роднина от мен, да си я води на сервиз и да си я преглежда, за да няма сръдни и приказки.

# 10
  • Мнения: 552
Мисля, че въпросът изобщо не опира до 20-те лева, а е принципен. Освен това нещата се натрупват и дори и да махнеш с ръка на 2-3-5 ситуации, всяка следваща няма как да не ти избоде очите и да те подразни.
Наистина с годините срещите с кумовете се разреждат, но все пак това са хората, които ще станат кръстници на децата ви.
Продават по сергиите едни красиви плочици с весели надписи от рода на "Пари на никому не давам" или "Кой каквото ще да ти приказва, знай, че става дума за пари"  Laughing. Що не си купите една такава по-голямка и да я закачвате на видно място когато ще ви идват на гости (майтап). Друг вариант е просто пред тях да започнете да се оплаквате от немотията и липса на свободно време (колкото и да ви е неприятно), за да ги пресечете преди да са поискали каквото и да било.
Това са затормозващи взаимоотношения и ще ви натоварват психически, така че каквато и тактика да измислите, няма да се чувствате по-добре.
Ние с мъж ми си сменихме кумовете 2 месеца преди сватбата, поради простата причина, че тези, които бяхме поканили първоначално копираха идеите ни за бизнеса.

# 11
  • Мнения: 263
Пари на заем само взимаме! Wink

# 12
  • Мнения: 3 675
Просто кумовете  са кофти хора. То съдбата си казва думата. Бяха в Англия на работа, но не се обадиха. В последствие разбрахме, че нещата там не са провървяли и са се върнали без една стотинка. Не съм дребнава, но всеки път ние им купуваме нещата, когато примерно гледаме мач у тях или играем карти. Не ли е редно те са го направят. Освен това дадох на сина им учебници по английски, които още не ги е върнал. Аман от такива.Както казах примери бол.

# 13
  • София, център
  • Мнения: 3 455
А тези кумуве, някакви "шапка" познати ли са ви, защото обикновено за кум не се кани човек, когото не познаваш!?!?!

# 14
  • Мнения: 3 675
Направо мъжа ми ме закопа със следното: гледам корсата паркирана през едно от хубавите заведения в квартала-фламинго до ТЕТА. Гледа мъжа ми-сина на кумовете пие кафе. Пита го къде са вашите, а той му отговаря на дървото. А то до въпросното заведение има липа и те милите да си берат липа за чай. А това става точно до заведението, когато е най-пълно, пред погледа на всички още в 6 часа следобояд. Резил абсолютен.

Общи условия

Активация на акаунт