гъбички на краката и бременност

  • 7 475
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте,
да ви попитам имали ли сте гъбички на краката, лекувахте ли ги и с какво докато бяхте бременни?
Проблемът е, че от известно време съм имала гъбичките, но скоро започна и единия нокът да ми прави проблем. Спря да расте и май дори е тръгнал навътре, пожълтя, дори към побеляване от гной ми изглежда на някой места. Ходих на кожен, но тук /бургас/ всеки д-р си има едно предпочитано мазило и само него си изписва...Че и ми каза най-малко месец да го ползвам. Малко ми е притеснено да се мажа, защото на всички листовки май пише, че не са били тествани в/у бременни и не се знае какво отражение може да има.

# 1
  • Мнения: 2 401
Скоро за първи път си купих едно кремче за крака с охлаждащ ефект, защото ми беше загрубяла кожата. Мацах се 4-5 пъти и забелязах невероятно подобрение във вида им, кожата се овлажни, стана мека и гладка.  После забелязах, че крема бил и противогъбичен.  Крема е на Билка (бял бор и смрадлика) в тубичка. Мисля, че можеш да го ползваш без никакви грижи.

# 2
  • Мнения: 620
Клотримазол е противопоказан в първия триместър и е нежелателе по-нататък.
При бременност се препоръчват препаратите съдържащи Натамицин.
Нистатин също е малотоксичен, но и малоефективен.

Задължително е ограничаване на сладко, тестени, люти храни.
Опитай кремчето, препоръчано от Минзухар, мисля, че няма да навреди.
Много са ефективни всякаква противогъбична козметика на Шол, но въобще не съм обръщала внимание дали може да се използва от бременни, трябва да попрочета из наличните вкъщи листовки...

# 3
  • Мнения: 2 068
Аз имах гъбички много отдавна и помня че ги лекувах много време но не помня с какво. Първо ги мажех с някакъв лосион и след това с една паста.
Трудно се лекуват  yes
След като ти го е изписал лекар по-добре да се мажеш за да не стане по-лошо. За другите гъби често  гинеколозите дават лекарства на които в листовката пише същото че не са тествани в/у бременни

# 4
  • Мнения: 766
Домашното ни лекарство за тази напаст е амикотичен спирт Peace
Слага се малко на памуче и се натрива крака.
Поне мнението на моята докторка е че не вреди на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт