Протестно шествие в София за проблемите в детските градини

  • 879
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
ПРИЗИВ
   
    На 29.06.2007г.,от 10часа,ще се проведе протестно шествие,което ще започне от НДК,и ще завърши пред Софииска община.То ще бъде по повод летните отпуски на ДГ,неспазване на работното време,и най-вече недостига на места в тях.
    Протестното шествие е организирано,от недоволни родители,и подкрепено от неправителственни организации.
    Призоваваме всички потърпевши,или солидарни да се включат!
    Нека се преборим за по-доброто бъдеще,и възможности за нашите деца!!!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=201547.new#new

# 1
  • Мнения: 5 468
побутвам темата, че мястото й не е на втора страница, ама...

# 2
  • София
  • Мнения: 480
Ще дойдем. Ще кажем на всички приятели с малки деца. Не вярвам някой да е безразличен към тези проблеми.
Вярвам, че наистина можем да постигнем резултати, ако сме заедно.

# 3
  • Мнения: 5 468
Ще дойдем. Ще кажем на всички приятели с малки деца. Не вярвам някой да е безразличен към тези проблеми.
Вярвам, че наистина можем да постигнем резултати, ако сме заедно.
Супер. Няма безразличен към тези проблеми Peace.

# 4
  • София
  • Мнения: 480
Няма безразличен към тези проблеми Peace.
Дали? Темата бързо-бързо мина на втора страница Confused

Момичета, наистина ли не ви притеснява това? Че ако пропуснете да запишете детето си на детска градина до седмица след раждането, когато стане на 3г, ще се наложи да си го гледате сами? Или че ако все пак се докопате до желаното място, ще трябва да ВСЯКА година да излизате в отпуск за  втората половина на м. юли и целия м. август, защото детската градина почива месец и половина през лятото?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 074
Ню, нали я има в клюкарника?

# 6
  • Мнения: 5 468
Има я на много места, Занда Simple Smile. Някои майки влизат само в един подфорум, не всички влизат в Клюкарника или в Нашите деца. За това. Има я още и в Биберона, и в дир.бг.

# 7
  • Мнения: 4 629
Хубава инициатива! дано да се съберат хора и да има успех   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 242
ех жалко че е работен ден Sad, задължително щях да дойда... пък и повечето ми познати са така - няма как да дойдат в петък.
Браво за инициативата, беше крайно време да се предприеме нещо !!!!

# 9
  • Мнения: 2 242
а как е планирано да завърши шествието - ще има ли среща, връчване на искания или нещо подобно? Дали са поканени медии – хубаво е да има по-широка гласност
Ето и малко статистика от Люлин

Най-големият жилищен комплекс в София (124 000 жители) има общо 15 държавни детски ясли и градини и 1 частна градина.

За 2007 за ясла са подадени НАД 993 молби (993 са само за набор 2005), а възможностите за прием са 329 места (общо за набор 2005 и 2006)!!!! http://www.sofiaculture.bg/edu/files/19_ljulin.xls
Моето дете ходеше в яслена група наброяваща по списък преди няколко месеца 44 деца, съседната яслена група по списък бяха 41.

За летните отпуски – от юли до септември дежурни всеки месец са различни градини в различни микрорайони
Дежурни в Люлин за юли
Одз 22 - 2-ри
Одз 68 - 7-ми
за август
Одз 35 - 2-ри
ЦДГ 57  -5-ти

Излиза че едно 2 годишно от 9-ти микрорайон месец юли трябва да ходи до 2-ри или 7-ми, а месец август да смени с нова ясла ОДЗ 35. Или с други думи казано – ДЕТЕТО ЗА 3 МЕСЕЦА трябва ДА СМЕНИ 3 РАЗЛИЧНИ ГРУПИ.

И ЗАБЕЛЕЖЕТЕ че август има само ЕДНА ЕДИНСТВЕНА дежурна яслена – одз 35!!!!

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 10:33 от Slavi

# 10
  • София
  • Мнения: 6 965
Инициативата е страхотна. На мен никой няма да ми даде почивен ден, за да отида на протеста. Аз не ползвам болнични, какво остава за това. Иначе бих дошла. Записах детето си за детска градина от септември месец 2008 год., а той е 128 номер -  Sad ще приемат 30 деца.

# 11
  • София
  • Мнения: 629
Инициативата е хубава.Налага ни се да пътуваме и няма да сме в София, но иначе щяхме да дойдем.Дано да се съберат много хора  Peace

# 12
  • Мнения: 102
Ай де и аз да побутна темата.Съжелявам,че не сам от София иначе бих отишла,защото в момента много ме вълнува този въпрос.

# 13
  • Мнения: 8 769
Обсъжданията по темата вървят тук:
Защо само Варна,къде сме ние Софиянци,и другите окръжни градове?!
Заключвам и заковавам тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт