Дрес код, или умее ли да се облича работещата дама?

  • 25 343
  • 241
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 392
Темата ми е провокирана мои наблюдения напоследък. Колкото и да смятам, че българката е дама с вкус, на няколко пъти в който и офис да попадна, наблюдавам по една или повече меко казано неподходящо изглеждащи жени за дейността, която вършат.
Колкото и да се дразня от налагането на рамки в деловото облекло, започвам да си мисля дали все пак понякога не е по подходящо да се зададат определени параметри.
Вашите наблюдения какви са?
Попадали ли сте някъде, където сте си казвали "къде по-дяволите си мисли, че работи този/тази? И няма ли кой да и/му каже, че не е подходящо?

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
хихи, незнам, на мен тая работа с дрес-кода ми се чини въздухарска. Но това ми се чини така, щото напоследък лапнах по тая дума и я свързвам с разни смешници и смешнички, които бодро се мотат напред-назад, много делови и заети в костуни, вратовръзки и костюмчета.
Но аз съм безкрайно несериозна и не обичам някой да коментира облекло  Mr. Green и, сигурно по повечето стандарти облеклото не ми отива на образованието и положението

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
На някой хора им прави впечатление.Водих клиента до банков офис за да отвори фирмена сметка.Госпожата живее в Канада  ,учуди се  че банковата служителка е доста фриволно облечена.Думите и бяха : Отказвам да ме обслужват по бельо.Девойката беше по потниче с тънки презрамки и щедро деколте-дойде друг служител.Аз лично не бих  посмяла да изразя това мнение на всеослушание.Дори ида си го мисля.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 392
Аз лично не бих  посмяла да изразя това мнение на всеослушание.Дори ида си го мисля.
И аз се притеснявам да го кажа.
Една мома от нашия офис я изпратих на коктейл и тя се яви в горнище на бански  и басмяна пола с цепка до гащите.
Да не забравя, че има около 5 татуировки и всичките на показ.
Не и казах "облечена си ужасно".
Казах " няма да се наложи да ходиш" и толкова.

# 4
  • Мнения: 2 292
 Joy
е не е истина. аз не ходя с цепка до гащите. малко съм мърлява, но съм покрита отсвякъде  Laughing

# 5
  • Мнения: 5 370
Като стана реч за дрес-код-Ази, да ти дам един екзотичен пример. Mr. Green
Моят мъж е инженер, но не работи пряко с клиенти, в смисъл,то пак работи,де, но  не е търговец или някакъв мениджър, а поддръжка.
Откакто се познаваме, носи т.нар. "мафиозо италиано" брада и спортни дрехи.
На окончателното интервю преди вече 5 години , когато се уточняват вече детайлите, попитал баш шефа дали ще му се налага да се бръсне и да носи костюм+риза катаден.
Отговорът бил НЕ и....хем вълкът сит, хем агнето-цяло.
За мене-макар че и аз не работя в пряк контакт с хора, гледам се обличам приемливо и да не подчертавам излишеството си от кила. Mr. Green

# 6
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Ако не се работи пряко с клиенти и то пак зависи какви клиенти, облеклото може да е по-фриволно. Естествено, че пак трябва да има някакви лимити. Все пак не си на кафе, бар или т.н.
В банка съм виждала служителите по потничета с тънки презремки, чехли, а една от кифлите там имаше толкова дълги нокти, че едва работеше на клавиатурата. ooooh! Tired

# 7
Наскоро бях в една финансова институция и един иначе доста добър експерт беше сложил костюм и бели чорапки. Костюмът струваше 300 лева, чорапките 2 лева, обувките 30 лева. Не може да бачкаш в голяма фирма, да продаваш неща за много пари и да се явяваш на клиент с дрехи за 400 лева при най-добрия случай подчертавам. Не е виновен той, разбира се. Работодателят е скръндза и вероятно е прав иначе няма как да си позволи комфорт за женичката и дечицата, радост за манекенките и амок за наркодилъра.

БГ жените трябва да се обличат като леки жени и всичко им е простено. Това е моето мнение.

# 8
  • Мнения: 631
Абсолютно съм "ЗА" Peace подходящо облекло. Както аз мога ежедневно да си обличам бялата престилка, така и служителката в банката е редно да е облечена по подходящ начин с подходящо възпитание. "Работното" облекло е важен момент и поне според мен респектира....Не може служителка, която ти отказва заем в банка с най - деловия си тон да е облечена с потниче и дънки - прави лошо впечатление

# 9
  • София
  • Мнения: 3 392
Наскоро бях в една финансова институция и един иначе доста добър експерт беше сложил костюм и бели чорапки. Костюмът струваше 300 лева, чорапките 2 лева, обувките 30 лева.

Изби рибата с белите чорапи.
 ooooh!
Иначе за леките жени...ела в офиса ще те запозная с момата. Лека и евтина.

# 10
  • Мнения: 2 212
Аз не работя в банка, но работя в сграда, в която има банка, не работя с клиенти, но все пак не работя и сама в офис, а с колеги...обличам се умерено неделово, почти 90 % с дънки,  с чехли отворени си ходя, пола, но най-много до малко над коляното да стига, съвсем леко, потничета - ами нося сега кво да правя...и с тънки презрамки, и с полугол гръб (ама гледам винаги да имам нещо за отгоре при необходимост), деклотето умерено отворено...абе засега не съм получила забележка, чакам първа такава ако получа, тогава ще се замисля повече...И в този ред на мисли, смятате ли, че ако фирмата или там институцията изисква от служителите си по-специално облекло, т.е. делово, а не дънки и т.н.. то би следвало да им се отпуснат и средства за закупуване на тези дрехи...щото пък аз не съм длъжна да си давам заплатата за костюми  Whistling

# 11
Наскоро бях в една финансова институция и един иначе доста добър експерт беше сложил костюм и бели чорапки. Костюмът струваше 300 лева, чорапките 2 лева, обувките 30 лева.

Изби рибата с белите чорапи.
 ooooh!
Иначе за леките жени...ела в офиса ще те запозная с момата. Лека и евтина.


Ето това вече е приказка!!! Дай някакви координати на бележки, направо и давай номера и снимка по прашки ако обичаш. Благодаря.

# 12
  • Мнения: 7 837
На служителите в министерствата навремето отпускаха пари за облекло. И пак си ходеха с дънки.
Учителите и те така.

# 13
  • Мнения: 5 577
Аз съм от друга крайност - обличам се, контя се и се фръцкам сякаш работя за 1000 лв. Малко е смешно.  Blush
За един загубен ксерокс ставам в 5:45 всяка сутрин и се гримирвам, лакирвам, прически - абе прекалявам, ама ми е кеф. Кеф ми е да се натокам, да си обуя токчетата и да ида на работа, без значение, че не е това, което искам и заслужавам, примерно.
 Представям си ако работех на хубаво място.
Откакто почнах работа се скъсах да купувам дрехи, гримове, козметики, възлизащи на солидна част от прихода  ooooh! Сигурно защото ми е първа работа и се вживявам прекалено.


Не си позволявам обаче голи пъпове, кръстове и извадени цици.  Naughty Прилично, но и леко предизвикателно все пак

Последна редакция: пн, 25 юни 2007, 23:15 от Въргалия

# 14
  • Мнения: 648
 И аз смятам, че е задължително облеклото да отговаря на работната позиция на човека Peace
    Редовно ми прави впечатление една начална учителка в училището до нас, която най- малко като възраст е подходяща за "минижупите" си Thinking Една сутрин ми стана смешно: наредила първолаци зад себе си, хванати на влакче за ръчичка, а нослето на първото до ръба на полата й Crazy

Аз съм от друга крайност - обличам се, контя се и се фръцкам сякаш работя за 1000 лв. Малко е смешно.  Blush
За един загубен ксерокс ставам в 5:45 всяка сутрин и се гримирвам, лакирвам, прически - абе прекалявам, ама ми е кеф. Кеф ми е да се натокам, да си обуя токчетата и да ида на работа, без значение, че не е това, което искам и заслужавам, примерно.
 Представям си ако работех на хубаво място.
Откакто почнах работа се скъсах да купувам дрехи, гримове, козметики, възлизащи на солидна част от прихода  ooooh! Сигурно защото ми е първа работа и се вживявам прекалено.


Продължавай в същия дух и скоро наистина ще получаваш 1000 лв, въпросът е в отношението ни към самите нас. Като не работиш желаната работа със синя манта ли да ходиш Stop

Общи условия

Активация на акаунт