Да пускаме ли тинейджърите сами на море????????

  • 11 814
  • 59
  •   1
Отговори
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Мами на тинейджъри,я споделете как се справяте с този така драмати4ен въпрос - да пуснем ли децата си сами на мореили не???????/ И как да си спестим множеството скандали,разправии и убеждения - за и против? newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 1 172
За пръв път ме пуснаха сама на море, когато САМА си изкарах парите за почивката. Вече бях доказала, че мога да живея сама и да уча в друг град, бях на 16-17 год. Надявам се, когато детето порастне, да имам такива аргументи в полза на самостоятелното му ходене на почивка:), без родителски или учитетлски контрол.

# 2
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Брей,май нямаме много мами на деца тинейджъри newsm78  А вие като сте били такива,пускали ли са ви на море сами newsm78

# 3
  • Мнения: 3 322
Извинявай, ама не разбрах на колко е тинейджъра? На 14 е едно, на 16- друго, на 17- трето....

# 4
  • Oslo
  • Мнения: 659
Абсолютно условие за мен е да може да плува отлично. Също да го усещам съзрял да носи отговорността за живота и здравето си сам.

# 5
  • Мнения: 3 740
На лагер бих ги пуснала. Сами - не. Имам предвид, съвсем сами, без голям човек, който да поеме отговорността за тяхната безопасност.  Не случайно има законово поставена граница за пълнолетие.

# 6
  • Мнения: 234
Моят син е на 11 год. и не бих го пуснала сам на море поне до 17-18 годишна възраст.На лагер може да отиде,но без отговорен възрастен покрай него не бих.

# 7
  • Мнения: 3 456
За първи път ме пуснаха сама на море ( всъщност с по-голямата ми сестра) на 15-16

# 8
  • Мнения: 2 292
не zнам, но внимавай къде ги пускате сами, zащото от 2 ме3сеца един немски пубер на 17 г. виси в турски пандиz и не могат да го иzкарат от там, zащото майката на британско момиЧе на 13 г. се оплакала, Че е иzнасилил дъщеря и , което по турските zакони е голямо престъпление . Та момЧето се вижда с родителите си само 1 седмиЧно или нещо такова и то паzено от 3 ма въоръжени ... И немците се подлудиха как да го иzкарат от там , но турците не отговарят и не го пускат. Голяма гадост. Та внимавайте с децата. Трябва свобода, но ...

# 9
  • Мнения: 109
Аз за първи път ходих със сестра ми и бяхме съответно на 16 и 20 г. Сега и дъщеря ми едва ли ще я пусна по-рано,не говоря за лагер.

# 10
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Сама с приятели ходих за 1ви път на 16. Майка ми ни уреди карти за служебните им бунгала на Ахтопол. Не е имало някой да ни надзирава, но аз от около година вече ходех почти всеки уикенд с тези хора на палатка и нашите познаваха всички от компанията. Бих пуснала детето си най рано на тази възраст и то само с компания която познавам.

# 11
  • Мнения: 4 965
На лагер бих ги пуснала. Сами - не. Имам предвид, съвсем сами, без голям човек, който да поеме отговорността за тяхната безопасност.  Не случайно има законово поставена граница за пълнолетие.

Моите са още далеч от тийн-възрастта, но 100% ще процедирам по същия начин.

# 12
  • Мнения: 78
Аз на 15год. бях на море при леля ми, а на 16-двете с една приятелка сами с автобуса... На 16 май вече става.

# 13
  • Мнения: 3 268
Моат син днес навършва 17г.Естествено иска да ходи сам на море.Още не сме го обсъждали с баща му.

# 14
  • Мнения: 819
не zнам, но внимавай къде ги пускате сами, zащото от 2 ме3сеца един немски пубер на 17 г. виси в турски пандиz и не могат да го иzкарат от там, zащото майката на британско момиЧе на 13 г. се оплакала, Че е иzнасилил дъщеря и , което по турските zакони е голямо престъпление . Та момЧето се вижда с родителите си само 1 седмиЧно или нещо такова и то паzено от 3 ма въоръжени ... И немците се подлудиха как да го иzкарат от там , но турците не отговарят и не го пускат. Голяма гадост. Та внимавайте с децата. Трябва свобода, но ...

Е само по турските закони ли е голямо престъпление?!? Явно имат достатъчно доказателства, за да го приберат?

По темата - надали преди 16-17 год. Много ме е страх, ама като знам аз как си мечтаех за това...май към 18 год. ме пуснаха за пръв път.Иначе на лагери съм ходила и по-рано. А и зависи от самото дете -ти трябва да си прецениш до колко е отговорен и самостоятелен /нали за момче ставаше дума?/

Общи условия

Активация на акаунт