Когато достигне температурата на охлаждане, климатика спира ли да работи?

  • 7 054
  • 10
  •   1
Отговори
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Здравейте, може и да ми е тъп въпроса, но все пак ще попитам.

Вчера ми монтираха климатик Panasonic12GKe, китайски, конвенционален-пуснах го на охлаждане и предположих, че като достигне определената температура, сам ще се изключи, наблюдавах го около час, не усетих да се изключва.
Трябва ли да се притеснявам или не. Знам, че в режим на отопление, като достигне определената температура сами се изключват и после пак сами се вкючват, т. е има момент в който не работят постоянно, а как е в режима на охлаждане?
Трабва ли да викам техниците?

# 1
  • Мнения: 6 167
мисля, че не се изключва, логично е, след като достигне температурата да я поддържа, нали?

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не спира. Когато е на охлаждане и достигне определена Т започва да върти на  вентилатор само.
Когато топли обаче - спира.

# 3
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
мисля, че не се изключва, логично е, след като достигне температурата да я поддържа, нали?
[/quotе)
То е логично, но знам че в режим на отопление се изключват при достигане на температурата и след извесно време отново се включват.

# 4
  • Мнения: 22 414
При режим охлаждане климатика не се изключва.  Когато температурата в стаята се доближава до зададената инверторния климатик намалява своята отдавана мощност и най- вече консумираната мощност от електрическата мрежа.

# 5
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
При режим охлаждане климатика не се изключва.  Когато температурата в стаята се доближава до зададената инверторния климатик намалява своята отдавана мощност и най- вече консумираната мощност от електрическата мрежа.

За инвенторните знам, че е така, но си мислех че обикновените, конвенционалните изключват.

# 6
  • Мнения: 798
Когато стигнат определената температура обикновените климатици, се изклю4ва компресора, остава да работи само вентилатора, който хар4и някакви минимлани ватове. Мисля, че има модели, при които може да се настрои дали да изключва и вентилатора. Компресора харчи ток всъшност. Когато се качи температурата, той пак се вклю4ва.

# 7
  • Мнения: 1 554
когато постигне дадената температура той превклю4ва и по4ва да я подържа в момента който се вдигне или падне пак вклю4ва охх ooooh!как го обясних дано си ме разбрала Peace

# 8
  • Мнения: 6 958
когато постигне дадената температура той превклю4ва и по4ва да я подържа в момента който се вдигне или падне пак вклю4ва охх ooooh!как го обясних дано си ме разбрала Peace

Аз да  Peace Точно така си е  Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Не спира. Когато е на охлаждане и достигне определена Т започва да върти на  вентилатор само.
Когато топли обаче - спира.
Това за всички климатици ли се отнася или само за зададения модел? Нашия е Хайер, имаме го от скоро и досега сме го ползвали само на студено. Много ме притеснява дали през зимата ще спира/това искам/. Това ни казаха от магазина, но при положени, че сега на студено не спира, мислех, че и на топло ще е така. Стана малко объркано, надявам се, че ме разбрахте.
Благодаря предварително за отговорите!

# 10
  • Мнения: 4 546
и нашият е Хайер. като е на режим за отопляване си изключва, когато стигне определената Т

Общи условия

Активация на акаунт