За осветлението- халогенки

  • 1 841
  • 17
  •   1
Отговори
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Здравейте, имате ли наблюдение върху следното:
Става въпрос за халогенен слот от, 2, 3 и повече лампички. Това са масово продаваните в Практикер и Бриколаж осветителни тела. Това са пръчка с 2.3, повече лампички, които са халогенки.
Доколкото знам тези осв.тела, повечето са на 220 волта.Въпроса ми е дали халогенките горят повече, когато са на тези волтове, или нямате проблеми.
Защото аз имам окачени тавани и там халогенките са свързани с трансформатор и са на 12 волта.
Но сега искам да си купя за терасата такова осв.тяло и се притеснявам от факта, че са без трансформатори, а се продават масово и има страшно много модели.
Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Никой ли няма наблюдение върху това? Как си купувате осветителни тела и какви са вашите?

# 2
  • Мнения: 957
халогенните крушки на 220 волта горят повече. Например спот с 3х50 w гори колкото 150 ватова крушка. Самите крушки са по-скъпи и чувам, че горели по-често. Нямам обаче лични наблюдения.

# 3
  • София/Перник
  • Мнения: 981
Ако правилно се досещам кои са въпросните спотове - не се притеснявай - не горят толкова по-често. В крайна сметка са произведени за точно тези волтажи и за този тип лампи. Крушките мисля, че са малко по-скъпички, но имат дадени съответно часове на работа - по-евтини са тези с по-малко часове работа.

Ако искаш обаче луни (вградени) на 220V тогава може да се каже, че шанса да изгорят е по-голям. Но пак е относително.
Въпрос на късмет.  Peace

# 4
  • в семейството
  • Мнения: 404
по-добре е да бъдат с трансформаторче  Peace

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Имам вградени луни с трансформатор и в банята, и в тоалетната.За една година сме сменили по няколко луни и в двете помещения.В кухнята, обаче, имам въпросното осветително тяло, за което zornitsa пита, моето е с 4 бр. халогенни крушки.Там сме сменили само една крушка, така че моето наблюдение е, че трансформатора не ги прави по-издържливи, поне при мен е е така.

# 6
  • Мнения: 3 268
В хола имаме такова тяло,купихме го с трансформатор.За една година не съм сменила нито една крушка.Не знам колко волта са крушките,но са 6 на брой,закачени на две важета метални ако се сещате.Сложили сме ги на стената от тавана на долу,до масата,на която се храним.Създава много уют и мека светлина.

# 7
  • София/Перник
  • Мнения: 981
stefani6 , тези спотове, за които предполагам, че пита zornitsa се продават без трансформатор по принцип. Крушките на тях горят толкова, колкото и обикновените крушки. Нека авторката на темата, все пак пусне една снимка на осветителното тяло, за което говори  Grinning , за да е ясно на отговарящите  Peace

# 8
  • Мнения: 3 268
Аз може би не съм разбрала.

# 9
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
stefani6 , тези спотове, за които предполагам, че пита zornitsa се продават без трансформатор по принцип. Крушките на тях горят толкова, колкото и обикновените крушки. Нека авторката на темата, все пак пусне една снимка на осветителното тяло, за което говори  Grinning , за да е ясно на отговарящите  Peace

Само да открия някъде и ще пусна, точно това е за което говори Галски, но съм забелязала, че тези които са с 5-6-8 лампички имат трансформатори, а по-малкия брой лампички нямат.Продават се и по една също. Ще потърся снимка все пак да е по-ясно.
Благодаря за мненията все пак.
Засега имам друг проблем и съм се съсредоточила и притеснила там.

# 10
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Аз може би не съм разбрала.

Като вашето е, но с разликата че е сповече крушчици, а тези модели имат трансформатор, за разлика, от тези с по-малък брой.

# 11
  • Мнения: 5 178
Всичко е въпрос на качествено изпълнена ел инсталация, при някои с трансформатори не горят крушките, а трафото. Сега обаче са вкарали турски трафота по 10-20лв и смяната не е проблем.
 За вградените лунички задължително ТРАФ!!! много са кекави

# 12
  • Мнения: 6 039
да, категорично горят по-бързо
ако на 220 имат живот 1000часа, на 12 имат 2000. това е гаранция от производител
но аз ти гарантирам, че животът им е още по-кратък. Няколко пъти ми се е налагало да монтирам халогени на 220 и е било голяма грешка.

# 13
  • Мнения: 583
Никога не бих си купила повече халогенки. Всички аплици са ни с обикновени крушки.

# 14
  • Мнения: 364
Не купувайте от Практикер или Бриколаж!
Сега ще дам линк на фирма, които ги зареждат!
http://www.ambiente.bg/

Обаждате се, пращат ви търговски представител с каталози. Избора е голям, цените са доста по-ниски, отколкото в Практикер и Бриколаж! Правят сносни отстъпки, а осветителните тела са същите, като в горепосочените вериги. Разликата е, че консултантите в Практикер и Бриколаж нищо не разбират и няма да ви обяснят, а представителите на Амбиенте ще ви насочат. Подробно ще ви обяснят за волтажа, трансформаторите и т.н.

Ние така си купихме осветителни тела за целия апартамент. Спестихме 400лв.! Търговския представител ни изчисли точния брой халогени и трансформатори на база квадратурата на стаите.
Ако се притеснявате да пазарувате по каталог, набележете си модела и отидете до Практикер. Така ще добиете визуална представа! Сравнете и цените, ще бъдете изненадани!


Пример:
Ето какво ще има в кухнята ни:
http://www.ambiente.bg/index.php?show=browse&prodid=976
Погледнете цената на сайта. Ние го купихме за 138лв, с отстъпката

И допълнението:
http://www.ambiente.bg/index.php?show=browse&prodid=980
На нас ни струваше 56лв, пак с отстъпката.

Отидете до Практикер и вижте за какви цени става въпрос!

Успех!   bouquet

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 14:40 от love_sunrise

Общи условия

Активация на акаунт