Как се стерилизира зехтин?

  • 1 296
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте,мамчета!Пак имам нужда от вашата помощ.Как да стерилизирам зехтин за мазане на бебче?

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не се стерилизира зехтина - преварява се  Laughing Слагаш шишето в дълбок съд и чакаш водата да заври, когато това стане вариш, вече не помня колко време (сигурно 15-20 минути стигат) Embarassed, но не чакай да заври самия зехтин - няма да заври, а и не трябва.  Peace

# 2
  • Мнения: 140
ОК,благодаря!

# 3
  • Мнения: 250
Не се стерилизира зехтина - преварява се  Laughing Слагаш шишето в дълбок съд и чакаш водата да заври, когато това стане вариш, вече не помня колко време (сигурно 15-20 минути стигат) Embarassed, но не чакай да заври самия зехтин - няма да заври, а и не трябва.  Peace
Peace Peace Peace

# 4
  • Мнения: 4 915
А защо го стерилизирате? Или преварявате? Бебетата ядат ли го?  Wink

А душ-гела, сапуна, олиото за масаж и слънцезащитния крем преварявате ли?  Wink
И за двете деца ползвах студено-пресован зехтин, никога не съм го преварявала. Не виждам логично обяснение за това.

Зехтинът дори е най-безобидната и полезна "козметика" за бебето, дори да си оближе ръцете, след като сте го намазали, няма риск от алергична проява. Нещо, което е твърде възможно, ако си хапне някое кремче за тяло.

# 5
  • Мнения: 27 524
И за двете деца ползвах студено-пресован зехтин, никога не съм го преварявала. Не виждам логично обяснение за това.

И аз не виждам. Това е някаква погрешна, измсилена кой знае откъде практика. Аз не съм мазала Криско със зехтин, но определено не се преварява, напълно безсмислено е, да не говорим, че след топлинна обработка му се разрушават повечето ценни вещества.

# 6
  • Мнения: 4 915
.... след топлинна обработка му се разрушават повечето ценни вещества.
Именно.

# 7
  • SOFIA
  • Мнения: 157
Нашата педиатърка ни посъветва  като купиме зехтина да не го отваряме а направо да го сложиме във вряща вода .Така да ври 40 мин.Това било перфектна стерелизация. Не знам  така ли е ,но го направихме и я мазахме.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
стерилизиране????? не мога да проумея  newsm78
Ако питаш как да го превариш за да го мажеш с него - на водна баня 15-20 мин, но аз не го преварявам

Общи условия

Активация на акаунт