колко ток плащате мами с климатици през лятото

  • 3 892
  • 14
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
значи в нас е страшно топло,направо сауна.без климатик е невъзможно да се живее.почти не го спираме и ми е чудно колко ли ток ще платим.стаята ,в която е сложен е 12 кв,но ние отваряме вратата и към другата стая и тя да се охлажда.та въпроса ми е каква сметка да очакваме приблизително.иначе си плащаме около 30 лв.

# 1
I na men mi e mnogo interesno kolko tok se pla6ta prez lqtoto s klimatik mislim dacsi kupuvame a puk se spirame samo zaradi toka za6toto si mislim 4e 6te ni se uveli4i konsumaciqta.

# 2
  • Мнения: 22 414
горе-долу колкото и зимата.
около 40-50лв ток за всичко, климатик, печки, бойлер и т.н.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
70-80лв. С два климатика сме. Винаги има някой вкъщи.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 866
Целогодишно плащаме около 100 лв на месец. Тия дни ще сложим трети климатик.

# 5
  • Мнения: 2 381
Около 80лв.

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Имам 3 броя обикновени климатици, които работят постоянно, 3 броя ТВ, 4 броя компютри, от които 1 е сървър и никога не се изключва, миялна се пуска всяка вечер, имам много други ел.уреди, сметката за тока целогодишно е около 70лв., като консумирания ток наЙ-често е около 500 - 550 kWh. На отопление през зимата цялата консумация е за около 90лв. Жилището е санирано и със сериозна топлоизолация обаче. Става въпрос за старите електромери, за новите - електронни, съм чувала, че се плащат по-високи сметки. Моля някоЙ ако има нови, нека да сподели за каква консумация ток колко плаща.

# 7
  • Мнения: 1 098
Миналото лято при един климатик в спалнята, който работеше през нощта и около 4 часа през деня, сметката ни за ток се увеличи от 15 на 25. Сега сложихме в хола, другият месец ще покаже Wink

# 8
  • Мнения: 22 786
Имаме 3 климатика.Лятото плащаме около 80-90-100 лв./в това число бойлер,миялна,сушилня,осветление,хладилни с фризер,компютър,2 телевизора,пералнята пере почти всеки ден/,Зимата,пак на климатици плащаме между 130-150 лв.Пролетта-около 50-60.

# 9
  • Мнения: 230
от 50-60 лв, през пролетта лятото и есента пада под 50лв. зимата ако останем на климатик стигаме до 100 лв

# 10
  • Мнения: 1 107
Извинявам се, някой може да го помисли за спам, но като гледам явно вие в София имате някакви по-ниски цени на тока- аз подобна сметка не съм чул някой да плаща във Варна-60 лв. с климатик. Сестра ми почти не си е вкъщи, няма климатик, нито пералня, да не говорим, че много рядко готви, но сметките са й около 50лв. винаги...ако някой има тайни относно икономия на ток, нека да сподели, че тук положението не е така... Thinking

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Няма таЙни за пестене на ток  Simple Smile Електрокомпаниите в различните региони на страната са различни, може би от там идва разликата. Всеки отчита както си иска. Освен това, както написах по-горе, зависи от типа електромер. Ние сме още със старите. За мен също е загадка като проследих сметките за 6месеца, как така, при една и съща консумация от 500kWh за 4 поредни месеца, имам 4 различни цени вариращи от 56 до 78лв.
Извинете за офф-топика.

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Извинявам се, някой може да го помисли за спам, но като гледам явно вие в София имате някакви по-ниски цени на тока- аз подобна сметка не съм чул някой да плаща във Варна-60 лв. с климатик. Сестра ми почти не си е вкъщи, няма климатик, нито пералня, да не говорим, че много рядко готви, но сметките са й около 50лв. винаги...ако някой има тайни относно икономия на ток, нека да сподели, че тук положението не е така... Thinking

Във Варна, енергото спекулира и изкуствено поддържа нереално високи цени. Имаше хора които цял месец не са били в къщи и са имали 800лв. ток. Close

# 13
  • Мнения: 4 300
Сметките във Варна и в София са различни , защото в София болшинството хора ползват топла вода от парното за къпане, а във Варна - бойлери. А бойлерът си е сериозен разход на ток.
Иначе ние като обща сума за Варна ( с бойлер) и за София ( с парно) плащаме едно и също- 40 лв топла вода+ 30 лева ток,, т.е. общо към 70. Във Варна пак горе долу толкова, но само за ток.

# 14
  • Мнения: 1 107
Сметките във Варна и в София са различни , защото в София болшинството хора ползват топла вода от парното за къпане, а във Варна - бойлери. А бойлерът си е сериозен разход на ток.
Иначе ние като обща сума за Варна ( с бойлер) и за София ( с парно) плащаме едно и също- 40 лв топла вода+ 30 лева ток,, т.е. общо към 70. Във Варна пак горе долу толкова, но само за ток.
E, това си е горе-долу логино обяснение, защото ииначе и без това съм доста изнервена от поведението на "нашенската" E-On  #2gunfire...обирджии...
....sorry за офф-а... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт