Въпрос за плочките в банята

  • 8 468
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 741
Правим ремонт на банята и в момента си избираме плочки.Спряхме се на един модел,като големината им е 20/40,имат малък и голям фриз.В магазина са наредени вертикално,а и самата шарка на фризовете върви надолу.Проблема е ,че банята е сравнително малка,около2/2м,а плочките ще се редят почти до тавана,т.е.на 2,40 височина.Та въпроса ми е,плочките наредени по този начин(вертикално)няма ли да направят помещението по-малко и по-високо или да прилича на комин?Предварително благодаря за мненията ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 521
Не мога да ти отговоря точно на въпроса, но тези плочки 20/40 не са ли за хоризонтално разполагане.
Ти видя ли ги наредени на баня в магазин или поне на пано?
Аз моите така си ги избрах, видях ги наредени на баня. Трудно е да се прецени иначе гледайки само 1 плочка.

# 2
  • Мнения: 278
Като сложиш фризовете по средата и няма да изглежда като комин, другия вариант е да оставиш стената да диша, т.е. да не са до горе. Нашите ще бъдат от долу на горе преливащи с подходящия фриз. Пробвай на два нюанса, вариантите са много, това ще е третата баня за която ще избирам плочки.

# 3
  • Мнения: 741
Някакви други мнения по въпроса?

# 4
  • Мнения: 479
Ето аз какво смятам да направя, за да не стане така в нашата втора тоалетна, която я направихме малка- 93/150, за да имаме по-голям дрешник в коридора:
Аз харесах също продълговати плочки 20/25см и ще ги редим вертикално. Те са 2 нюанса на жълтото. Ще преобладава по-наситеното, но от по-светложълтите ще направим едни правоъгълници по стените, които ще стоят като  "прозорци" и ще отварят визуално помещението. Вътре в тези правоъгълници ще наредим по 1-3 декор плочки, които също са светложълти.

Също на вторите редове плочки отдолу-нагоре и отгоре-надолу ще сложим по няколко светли плочки в хоризонтален ред точно под  и над "прозорците"

Незнам дали ме разбра, но ако има друг нюанс или бяло може да играете с него (вместо да слагате фризове) и да ги редите под формата на хоризонтални ленти нагоре-надолу. Имам подобен проект една баня, но не мога да се оправя с постването на снимки тук. Ако искаш прати си мейла на лични, да ти пратя снимки

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 14:34 от oxyjenia

# 5
  • Мнения: 1 492
Ако са светли плочките, няма да имаш проблем, стига да не преклалявате с вертикалните плочки. Най много на 2 места примерно, можеш да ги спуснеш.



# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
Някой може лида ми пусне сайт с бани в които фризовете са вертикални? Имаме големи спорове. Хоризонталните били демоде, а не мога да си представя баня само с вертикални фризове  Confused

# 7
  • Мнения: 479
Да, вертикалните са вече по- модерни :lol
Но много плочки вече се предлагат с 2-3 варианта ширина и дължина
фризове и в едно помещение често се комбинират верт. и хориз. и стои много добре.
Може да са на отделни стени, или да се пресичат.. въобще - както ти харесва

# 8
  • София
  • Мнения: 430
Моята тоалетна е 1.50кв - "въшка" както се изрази продавачката в магазина  Simple Smile НО, сложихме именно такива плочки, за които казваш - същия размер и фризовете са ни вертикални, плочките са червено-бели и искам да ти кажа, че това е най-красивото помещение в целия апартамент. Изобщо не се смалява..то накъде повече де. Но си поръчах стъклена мини червена мивка и просто тоалетната е кукличка. Не се колебай, а купувай плочките  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 437
Според мен всяка малка баня ще изглежда още по-малка, ако плочките са до тавана  Rolling Eyes

Иначе, би могло, ако има същият фриз, но хоризонтален, да поставите на двете срещуположни стени вертикални, а на другите- хоризонтални. Мисля, че ще  е по-раздвижено и оптически няма да "затиска".

# 10
  • Мнения: 1 006
Моята тоалетна е 1.50кв - "въшка" както се изрази продавачката в магазина  Simple Smile НО, сложихме именно такива плочки, за които казваш - същия размер и фризовете са ни вертикални, плочките са червено-бели и искам да ти кажа, че това е най-красивото помещение в целия апартамент. Изобщо не се смалява..то накъде повече де. Но си поръчах стъклена мини червена мивка и просто тоалетната е кукличка. Не се колебай, а купувай плочките  Peace

Дали може да пуснеш снимка  Embarassed Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 430
С удоволствие, но утре, че фотоапарата ще ми го върнат тогава.

А да ви кажа - какво като смалява, на кого му пука, важно е да е красиво, помещението така или иначе е малко дали ще изглежда малко по-малко или малко по-голямо...кел файда дет се вика  Hug

# 12
  • Мнения: 428
4akame snimki Grinning Praynig

# 13
  • Мнения: 544
Моята баня също е малка и фризът ще баде вертикален.Замислили сме го по следния начин-коминът и стената до него да са в светло сини плочки с вертикален фриз, който е тъмно син и ще е спуснат по средата на стените-от горе до долу, а останалите стени да са в тъмно синьо без фриз.Мисля, че ще се получи добре Wink и все пак докато не го видя, не мога да съм сигурна...ами каквото стане

Общи условия

Активация на акаунт