Детски

  • 2 623
  • 27
  •   1
Отговори
Здравейте,
Интересува ме дали като съм съсобственик в ООД, и като такава се осигурявам на 2 минимални работни заплати, мога да получавам детски за двете си деца - или 38.00 лв.

# 1
  • Мнения: 9 050
Зависи какъв е дохода на член от семейството.

# 2
  • Мнения: 107
Здравейте извинявам се че се намесвам в темата, но искам да попитам колко е минималния доход на член от семейството?

# 3
  • Мнения: 9 050
Няма минимален доход. Има макисмален и той е 200 лева. Ако получавате над 200 лева на член от семейството, нямате право на детски.

# 4
  • Мнения: 107
Благодаря ти това ме интересуваше всъщност   bouquet

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Малко встрани от темата, но да попитам.
Досега не получавах детски, заради по-висок доход. Предстои ми да родя второто си дете и би трябвало да се вместим под горната граница.
От януари съм в болничен.
 Кога трябва да подам документи за детски и кой трябва да ми издаде документ за моите средства - НОИ ли?

# 6
  • Мнения: 9 050
Малко встрани от темата, но да попитам.
Досега не получавах детски, заради по-висок доход. Предстои ми да родя второто си дете и би трябвало да се вместим под горната граница.
От януари съм в болничен.
 Кога трябва да подам документи за детски и кой трябва да ми издаде документ за моите средства - НОИ ли?

Документ ще ви издаде работодателят. Сумите, които НОИ ви изплаща, се подават към социалното по служебен път. Декларация за детски подавате тогава, когато доходът падне под 200 лева на човек, но при всички положения след като получите акт за раждане за второто дете. Преди това не може.

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

Документ ще ви издаде работодателят. Сумите, които НОИ ви изплаща, се подават към социалното по служебен път. Декларация за детски подавате тогава, когато доходът падне под 200 лева на човек, но при всички положения след като получите акт за раждане за второто дете. Преди това не може.

Много благодаря за отговора  bouquet !

# 8
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Да попитам и аз - на база на кой доход смятат тези въпросни 200лв - на брутния или на чисто взетите пари за въпросния период?

Благодаря!

# 9
  • Мнения: 9 050
200 лева брутен доход на член от семейство.

# 10
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
ZinaSt - както винаги на линия! Благодаря ти за пореден път!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 877
правилно ли чух че от НГ ще стават 30 лв  надбавките вместо сегашните 18??

# 12
  • Мнения: 9 050
Като го внесат в НС, гласуват го и го обнародват в Държавен вестник, тогава ще разберете дали сте чула правилно или не. Докато не излезе официално - са си само прикаки.

# 13
  • Мнения: 647
Ще си позволя да избутам малко напред темата, защото за мен тя е неясна все още. Надявам се някой да ми отговори на следния въпрос :
Собственик съм на ООД/ЕООД.Осигурявам се върху минималния осигурителен доход - 220 лв.
Вариант1
През календарната година нямам печалба и съответно  не разпределям дивиденти. Какво декларирам като доход тогава? Добре , длъжна съм да се осигурявам върху някаква сума , но тя не ми е доход реално!
Вариант 2
През календарната година имам печалба от 10 000 лв.Разпределям я като дивидент , което ще рече , че аз печеля средномесечно по 833.33 лв.Но се осигурявам върху минималния осигурителен доход- 220 лв , защото нямам задължение в случая да се осигурявам върху повече ! Какво посочвам в декларацията 220 или 833.33 лв?
Най-лесния отговор е , че след като имам толкова печалба закакво са ми 18 лв. детски добавки , но не там е идеята.

# 14
  • Мнения: 9 050
Ще си позволя да избутам малко напред темата, защото за мен тя е неясна все още. Надявам се някой да ми отговори на следния въпрос :
Собственик съм на ООД/ЕООД.Осигурявам се върху минималния осигурителен доход - 220 лв.
Вариант1
През календарната година нямам печалба и съответно  не разпределям дивиденти. Какво декларирам като доход тогава? Добре , длъжна съм да се осигурявам върху някаква сума , но тя не ми е доход реално!
Вариант 2
През календарната година имам печалба от 10 000 лв.Разпределям я като дивидент , което ще рече , че аз печеля средномесечно по 833.33 лв.Но се осигурявам върху минималния осигурителен доход- 220 лв , защото нямам задължение в случая да се осигурявам върху повече ! Какво посочвам в декларацията 220 или 833.33 лв?
Най-лесния отговор е , че след като имам толкова печалба закакво са ми 18 лв. детски добавки , но не там е идеята.

А къде е идеята?

Общи условия

Активация на акаунт