Кога дадохте за първи път чесън на детето?

  • 7 335
  • 51
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Малката вече яде от нашите манджи, но заради нея не смея да сложа нито чесън, нито черно пиперче. А ние с мъжо обичаме да си похапваме разни сосчета и ястия с чесън. И все пак кога да дам за пръв път?  Rolling Eyes Винаги има първи път нали Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 7 020
Аз все още не съм давала чесън и черен пипер.  Ще следя темата.

# 2
  • Мнения: 8 999
Кога ще й дадеш за  първи път няма никакво значение - важно е дали тя ще иска да го яде. Пробвай, като й гребнеш от твоята чиния. Аз чесън не съм обичала никога и, въпреки че баща ми употреби неистови усилия да ме убеди в неговите лечебни и гастрономически качества, не близвам, даже ми става гадно от миризмата му. Не е задължително децата да обичат всичко, което е вкусно на родителите.

# 3
  • Мнения: 1 877
Още не е ял чесън,въпреки опитите да го научим

# 4
чесън някъде към 3 години и половина за първи път, черен пипер не съм давала и не смятам да давам скоро

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
На 2г.8м., пи таратор с чесън, хареса му и корем не го боля.

# 6
  • Мнения: 1 640
След навършване на 1 г.-пресен зелен чесън-сама си го взе и си го гриза.Черен пипер ни на дете,ни на възрастен предлагам-много дразни стомаха.У дома нямам такава подправка.

# 7
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Черен пепер не давам,но виж чесън ядът.
Баткото от към 3 год.и малката сега 2 и половина гриза и тя,нали гледа от него,е така пресен с солче...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 062
Чесън яде откакто започна да яде готвено, сиреч от около 11-месечна. Черен пипер не давам и не смятам скоро да дам.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз като готвих пълнени чушки, в каймата по навик си сложих една подправка за кайма, в която има и черен пипер. Shocked Малката си ги яде с апетит, нищо й няма. Обаче не се усещаше пипера, поне аз не го усетих, така че явно не е бил много.

# 10
  • Мнения: 8 769
Мисля, че вече можеш да слагаш чесън и лук в яденетата. Аз лично го правех, когато децата ми станаха на 1 г. Сурови-не още.

# 11
  • БГ
  • Мнения: 349
Дъщерята не яде чесън не го харесва, синът от около 2 годишен след едно гостуване при баба му и досега му е фен.Черен пипер също харесва и дори си слага  сам,  понякога и лют червен пипер, но гледа от баща си, който строява 4,5 шишета с подправки на масата.

# 12
  • Мнения: 27 524
След годинката хапва вече по малко от нашите манджи. Конркетно на неговите не слагам, но често яде таратор с черен пипер и чесън, яденета разни, даже люти неща. Обича, няма проблем.

# 13
  • Мнения: 5 362
Чесън яде и обича,но черен пипер не.
Яде за пръв път в таратор,след 1г. и 6мес.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 215
Още не съм давала на Иво чесън.

Общи условия

Активация на акаунт