Чеиза на булката

  • 6 919
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
Я кажете какво трябва да има.
- родопски одеала - 2 бр. Или ги заменихме с олекотени завивки.
Сви ми вилици, ножове, ... нямали.
И кабелната кой плаща - свекърът или аз?

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 14:35 от Мадам Гоца

# 1
  • Мнения: 3 521
Нощници с копчета и фърбали  в тюркоазено синьо.
10тина тенджерета алпака и поне 3 йенски.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
2 и нагоре пълни спални комплекти, където торбите за одеала са с ромбоидни дупки отгоре.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Аааа родопски одеяла! Кви са тия олекотени завивки? По тази точка чеизът ми е пълен.

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Никакви олекотени - само юргани по 50 кила. Като те натисне и няма отвиване.
И терлици, вълнени. Поне 20 чифта, да има и за гости.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ръчно тъканите шарени черги каза ли ги някой? И голям персийски килим, да се постила за гости.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И китеници/губери - 1 комплект за ъглови легла и 1брой за спалня. В случаите на излишества от вълна - и за холова гарнитура.

# 7
  • Мнения: 476
И пешкирите, моля да не се забравят. Също така и ковьорчетата, с везаните краища.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
А така, както си се хилим - кой какво има като чеиз наистина? Имаше такава тема наскоро...
Аз и одеала си имам, и чаршафи, и кърпи всякакви размери... посуда малко, това-онова Grinning И повечето вкарах в употреба.

# 9
  • Мнения: 4 841
Пълен набор "каренца", плетени на една кука - в различни форми и размери. Може и няколко "ковьорчета" с мотиви "лебед до спяща красавица" или "лодкар".

Кабелната - от свекъра (освен ако не е "бамбашка")  Laughing

# 10
  • Мнения: 589
Сега чеиза на булката е лесна работа-отиваш я на Илиенци,я до Истанбул,и се снабдяваш с всичката шарена покъщнина...Ама едно време,лелее...За къде беше булка без китеник "Царската корона",няколко бели и зелени реснача,едно-две югославски одеяла и персийски килим?!Пък всичката тая хубавина кат я наредиш на видно място,пък като я прекараш на открит камион до дома на младоженеца...сватби "един път" бяха,хееей...
  Да не говорим за подаръците-от часовник с кукувичка до сервиз за 12 души на "Китка"-Нови Пазар...

# 11
  • Мнения: 677
Майка ми каза, че молците не ме изчакали. Забавил съм се бил.

# 12
  • Мнения: 920

Кабелната - от свекъра
Е, това исках да чуя.

# 13
  • Мнения: 589
Мадам,при развод обаче всеки си взима това,което НЕГОВИТЕ хора са подарили...

# 14
  • Мнения: 742
ооо, мен ме дадоха с един камион чеизи  Laughing -обаче  всичко ми влезе в употреба - чаршафи, хавлии, халати за баня, одеала... добре, че майка ми има вкус.

не мисля, че е лоша традиция- иначе представяте ли си да започнете от нулата?

когато се заженят щерките, и на тях ще им спретна чеиз, но по техен избор.

Общи условия

Активация на акаунт